Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

ετών; ράτσα; χαρακτήρας;

ράτσα δεν ξέρω να σου πώ γιατί έχουμε μια γάτα που έκανε και κρατήσαμε το ένα (δεν αποφάσισα εγώ, (θείοι μου))

είναι 3+ κάτι μηνών ακόμα δεν πρέπει να έχει διαμορφώσει χαρακτήρα θα τραβήξω αύριο φώτο να δεις .

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως είναι καμιά Περσίας ή Σιάμ που είναι αρχιπαράξενες. Γενικά δες μήπως απλά χρειάζεται προσοχή και φροντίδα. Αν λείπετε αρκετά από το σπίτι πχ και χρειάζεται προσοχή(όχι επειδή είναι ντίβα) μπορεί να της βγει σε κατάθλιψη. Ένα αγχώδες περιβάλλον επίσης δεν θα τη βοηθήσει, πχ αν είσαι κι εσύ με κακή διάθεση είναι ερέθισμα που θα πάρει.

Χάδια, αγκαλιές και παιχνίδι και καμιά βόλτα στο μπαλκόνι να της κινήσει την περιέργεια.

Αν δεις και κρατάει μέρες πήγαινε την σε ένα κτηνίατρο.

Τα μεταφέρω στο Τα ζώα στη ζωή μας, να το δούν περισσότεροι ζωόφιλοι :)

Έγινε επεξεργασία από jpavly
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ψυχολογικό ήταν.

Και δε το λέω για πλάκα.

Έχω ακούσει άπειρες καταστάσεις στις οποίες υπάρχει παράγοντας ψυχολογία ζώου

στον οποίο είναι πολύ δύσκολο να επέμβει κάποιος με φυσικούς τρόπους

RIP:weep:

Link to comment
Share on other sites

RIP στο γατακι...

Με στεναχωρησε το περιστατικο. :(

Κριμα.

Η ψυχολογια παιζει στα ζωα παρα πολυ.Εμενα ο γατος αφ'οτου εφυγαν οι αλλες ειχε 2-3 μηνες που ολο κοιμοταν και ετρωγε λιγοτερο απ'οσο πριν.Γενικα φαινοταν "αναστατωμενος".

RIP και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Last Minutes with ODEN

Προϋποθέτει να έχεις χαρτομάντηλο δίπλα.

Last Minutes with ODEN on Vimeo

ωωωωω θεεε μου .... πραγματικα απιστευτο...

Πριν χρονια ημουν ακριβως στην ιδια θεση...τα συναισθηματα ομως παραμενουν ζωντανα...

Ακομα μου λειπεις billy :(

Έγινε επεξεργασία από o polonos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανθρωποι και ζωα παραμενουν ζωντανοι οσο εμεις τους κραταμε ζωντανους μεσα μας. Για μενα η γατα μου ποτε δεν "πεθανε", απλα "εφυγε" για καπου αλλου ... το ποσο αγαπησα αυτο το ζωντανο δεν λεγεται μιας και το ειχα απο τα 14 μου. Θεος αν υπαρχει ακομα δεν το ξερω απλα μεσα μου βαθια εχω μια ελπιδα οτι υπαρχει κατι μετα θανατον

Η αγαπη που συνδεει τους ανθρωπους με τα ζωα πολλες φορες ειναι πιο αγνη και πιο αληθινη απο αυτην που εχουμε εμεις οι ανθρωποι μεταξυ μας

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Last Minutes with ODEN

Προϋποθέτει να έχεις χαρτομάντηλο δίπλα.

.............. μου κανες την καρδιά...

ARMAGEDDON RIP για το φιλαράκι σου... κρίμα :weep:

Έγινε επεξεργασία από NooDle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε κάταλαβα τι είχε ο σκύλος.

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου πει;

Φοβάμαι πως αν δεν ακούσεις αυτά που λέει ο ιδιοκτήτης για την σχέση του με τον σκύλο, θα χάσεις πολύ από το νόημα. Ο σκύλος είχε καρκίνο.

Link to comment
Share on other sites

Tα άκουσα αλλά δε με βοήθησε η προφορά. Παραδόξως βέβαια.

Έχω και εγώ σκύλο και απλά είναι κομμάτι της ζωής μου. Η λατρεία που μου δείχνει με το βλέμμα του δε είναι σαν τίποτα άλλο στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.