Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Η κοπελα μου εχει 12 σκυλια ... ποσταρω μερικα

Το γαλλικο μπουλτονγκ το λενε Rocky

Τα 2 chow-chow ειναι ο Ωριωνας (ασπρο) και η Μπρουνίτα (μαυρο)

Το pug ειναι η Πακίτα

Το μικρο που ειναι ξαπλωμενο ειναι η Ήρα (μπασταρδεμενο με pekinoua)

To δαλματιας ειναι ο Αρης

Ο Ραούλ ειναι διασταυρωση chow-chow με Γκριφον (αυτο το τριχωτο πλασμα :haha:)

Και η διασταυρωση λουκανικου με κατι αλλο λεγεται Λουκας :whistling

post-3344-1416074481,4166_thumb.jpg

post-3344-1416074481,4822_thumb.jpg

post-3344-1416074481,5268_thumb.jpg

post-3344-1416074481,5464_thumb.jpg

post-3344-1416074481,5652_thumb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το Chow Chow είναι σαν αρκούδι λούτρινο, απίστευτη μούρη. :p

edit: Τώρα είδα και τα προηγούμενα... Holy f@k, πως τα συντηρεί 12 σκυλιά?!?!?! Άξια, εύγε νεε μου! :p

Έγινε επεξεργασία από geogeoland
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

His name is Tommy :)

2 ετων ο γατουλης μου .Παει για 3ο χρονο.

picture.php?albumid=261&pictureid=4807 <---- πειναω boss :p

picture.php?albumid=261&pictureid=4806

picture.php?albumid=261&pictureid=4805 <----Εγω και ο Μπεκαμ

picture.php?albumid=261&pictureid=4804 <----τρεχει κατι?

και ολοσωμη dsc00202tt.jpg

Εχω αλλες 3 γατες και εναν καταμαυρο ακομη γατο (συνολο 2 με τον Τομμυ).Αλλα δεν εχω εικονες τωρα...

Αμα βρω καπου θα βαλω και το 38 ετων γαϊδουρακι που κατεχουμε και συντηρουμε ακομη (ειναι σχεδον κουτσο :( )

γατεεεεεςςςς!!!!!!! :worship:

Έγινε επεξεργασία από Hydra
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Να και 2 βιντεακια που ξεθαψα,οπου ειναι μικρος και αστειος. :jump1:

σε αυτο κοιμαται-ξυπναει και ξανακοιματε σε 2 δευτερα (και παλι απο την αρχη).:tomato:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=50zltNTT05s]YouTube - Tommy δΡν ΞΎΞ΅ΟΡι Ξ±Ξ½ ΞΈΞ± ΞΊΟμηθΡι Ξ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ στο εξωχικο ,συγκεκριμενα σε ενα χωραφι πιο μακρυα... :)

Ουτε τον Τομμυ τον εχω εδω.Τον αφηνω εκει σε συγγενεις οταν λειπουμε γιατι μια ζωη εξω ,θα του ηταν καπως να τον χωσω εδω :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θηλυκό akbash 8 χρονών. Είναι ιδιόρυθμη, απαιτητική, ΦΟΒΕΡΟΣ φύλακας. Όμως είναι και αρρωστιάρα. Τώρα έχει κάποια αλλεργία και αναγκάζομαι να την δένω και να της φοράω ελισαβετιανό κολλάρο, γιατί τρώει το δέρμα της.

Όταν φτιάξω την φωτ. μηχανή θα postαρω φωτο + video πως ανοίγει με την φάτσα της πορτάκι με σύρτη :p

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2010/07/70.html

κανενα ελεος για αυτους που το εκαναν , πραγματικα θα τους αντιμετωπιζα χειροτερα και απο κατσαριδες :getlost:

Όχι ρε φίλε... Τι διαστροφή είναι αυτή...

Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2010/07/70.html

κανενα ελεος για αυτους που το εκαναν , πραγματικα θα τους αντιμετωπιζα χειροτερα και απο κατσαριδες :getlost:

Σε τέτοιες περιπτώσεις, δεν έχω καταλάβει, γιατί δεν επιβάλλουν ηλεκτρική καρέκλα ή οφθαλμό αντί οφθαλμού. :angry: :angry: . Και δεν αστειεύομαι... μήπως καταλάβουν τι κάνανε τα ρεμάλι/α.

Link to comment
Share on other sites

70 καλαμάκια δεν τα βρίσκεις εύκολα στο δρόμο. Πρέπει να αγοράσεις πακέτο ή να τη στήσεις έξω από σουβλατζίδικο.

Μετά βγαίνεις για κυνήγι σκύλου.

Είναι δηλαδή μια χρονοβόρα διαδικασία, καθόλου αυθόρμητη και τυχαία.

Όσο αποτρόπαιο και αν είναι, μοιάζει περισσότερο με συνταγή φαγητού παρά με άσκοπο σαδισμό.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τώρα, ο πολίτης και ο κάθε πολίτης αναλαμβάνει να βρεί τον ένοχο και επί πληρωμή; Μου κάνει λίγο ρουφιανιλίκι... Τώρα βέβαια μπροστά στα βάσανα του κύνου οκ... Απλά κουβέντα να γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

70 καλαμάκια δεν τα βρίσκεις εύκολα στο δρόμο. Πρέπει να αγοράσεις πακέτο ή να τη στήσεις έξω από σουβλατζίδικο.

Μετά βγαίνεις για κυνήγι σκύλου.

Είναι δηλαδή μια χρονοβόρα διαδικασία, καθόλου αυθόρμητη και τυχαία.

Όσο αποτρόπαιο και αν είναι, μοιάζει περισσότερο με συνταγή φαγητού παρά με άσκοπο σαδισμό.

Ακόμα και έτσι να είναι (που και πάλι δεν χρειάζεται ο άλλος να είναι κανίβαλος για να το κάνει, θα μπορούσε να είναι απλά βάνδαλος και να ήξερε ότι ο σκύλος τριγύρναγε στην περιοχή, και να του την είχε στημένη) δεν πρέπει τουλάχιστον να τον πιάσουν να τον κλείσουν σε ένα ίδρυμα?

Να ρωτήσω τώρα, ο πολίτης και ο κάθε πολίτης αναλαμβάνει να βρεί τον ένοχο και επί πληρωμή; Μου κάνει λίγο ρουφιανιλίκι... Τώρα βέβαια μπροστά στα βάσανα του κύνου οκ... Απλά κουβέντα να γίνεται..

Κοίτα, η αλήθεια είναι όμως ότι το ίδιο το αφεντικό έβαλε την αμοιβή, και όχι ας πούμε ένας κρατικός φορέας (λέεεμε τώρα, απλά για να θεωρηθεί ρουφιανιλίκι όπως λες). Νομίζω πως νοιαζόταν για το σκυλί του, και εννοείται ότι θα έκανε τα πάντα για να μάθει ποιός είναι ο ένοχος. Απλά έβαλε και το γόητρο της πληρωμής, ώστε να ενδιαφερθούν και κάποιοι που αν δεν έβλεπαν την αμοιβή δεν θα νοιάζονταν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η Cookie :3

04072010477.jpg04072010478.jpg

Είναι ένα γατάκι περίπου 2.5 μηνών που βρήκα χθες αβοήθητο να νιαουρίζει στην άκρη του δρόμου. Αν δεν την είχα μαζέψει το πιθανότερο θα ήταν να την είχε πατήσει κανένα αυτοκίνητο. :suicide:

Της έβαλα νερό και έφαγε αρκετά καλά οπότε τώρα αράζει στο μπαλκόνι μας. Σκοπεύω να την φροντίζω μέχρι να γίνει ανεξάρτητη, που υποθέτω τότε θα φύγει απο μόνη της :p

Είναι παιχνιδιάρα, ναζιάρα και από ότι φαίνεται με έχει εμπιστευτεί.

Θα ήθελα να ζητήσω μερικές συμβουλές από τους γατόφιλους του φόρουμ. Επειδή θα μείνει μαζί μας και υπάρχει μωρό παιδί που κυκλοφορεί θα ήθελα να σιγουρευτώ ότι δεν μεταφέρει καμιά ασθένεια, σκουλήκια ή ψύλλους. Σκοπεύω αύριο να περάσω από τον κτηνίατρο να την εξετάσει.

Μπορείτε να μου πείτε με τι μπορώ να την καθαρίσω και γενικά τι θα ήταν καλό να την ταίζω; Δύο μέρες τώρα πίνει νερό και γάλα και τρώει αποφάγια. Ακόμα, πρέπει να την στειρώσω;

Βοηθήστε λίγο παιδιά γιατί έχει περάσει καιρός από τότε που είχα κατοικίδιο στο σπίτι :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι να την αφησεις ελευθερη εξω στο μελλον,καλο ειναι να την ταϊζεις τα αποφαγια,γιατι αν μαθει σε ετοιμες γατοτροφες,μετα θα δυσκολευτει να φαει κατι αλλο.

Το χα παθει και γω παλια με μια γατουλα.Πλεον οσες εχω με το που μυριζουν γατοτροφη φευγουν... :hehe:

Επισης πηγαινε την σε κτηνιατρο.Η σημαντικοτερη αρρωστια που μπορει να μεταδωσει στον ανθρωπο η γατα κυριως (και αλλα κατοικιδια βεβαια) ειναι το τοξοπλασμα,που προσβαλει πνευμονες/ηπαρ/σπληνα και στις γυναικες προκαλει αποβολες (οταν ειναι εγκυοι).

Οποτε θελει προσοχη....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου φολιασαν τις 2 γατουλες μου και τον μαυρο γατο μου....

Και το χειροτερο τα φεραν εξω απο την πορτα..... :(:(:(

ΤΙ ΤΟΥΣ ΕΦΤΕΓΑΝ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!! :|

6 χρονια......

Γιατι φτασαμε να ειμαστε το "ανωτερο ειδος";Τι να την κανω την νοημοσυνη ,οταν μπορω να αφαιρω ζωες....... :( :(

Σου ευχομαι να σαπισεις στην κολαση.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.