Jump to content



Best Bond of All Time (00Lab)


winters

Best Bond of All Time  

85 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Brosnan παίδες . Κατάσκοπος είναι ο άνθρωπος δεν είναι ούτε μαραθωνοδρόμος ούτε demolishion squad καψτε-σπαστε-πυρπολήστε το 4γωνο.

Ειδα χτες το skyfall και skyfail-ιασα τερμα...

Περα απο το οτι σε ολες πλεον τις ταινιες με τους σουπερ κακους, (bond, die hard κλπ κλπ) εχω καταντησει παντα να υποστηριζω τους "αλλους", επι πλεον περασα 2+ ωρες να ακουω το ποσο χρησιμες ειναι οι "μυστικες υπηρεσιες" για την ανθρωποτητα...

Δωστε λο-κω και κονδυλια στις ... "σκιες" για να μας προστατευσουν απο τις "σκιες"

Τοσο βρισιδι εχω να ριξω απο τοτε που ειδα το "Der Untergang" :D

Εχει ο αλλος ποσα χρονια στησει infrastracture που κανει ο,τι γουσταρει ηλεκτρονικα, κι ολα με απωτερο σκοπο να... σκοτωσει το πρωην αφεντικο του...

Οσο τρελλος και να εισαι... τοσα χρονια στο "περιμενε" και στο "στησε-σχεδιασε" δεν γινεται... καπου θα ερθεις στα συγκαλα σου!! Στην τελικη, παρε μια γατα να χαιδευεις ρε παιδι μου! Ειναι καλη ψυχαναλυση! Ολοι πριν απο σενα ειχαν γατα!

Πιο αληθοφανες ηταν το moonraker και το goldfinger, ακομα και ο Dr Evil, ρε π#@$%#$%τη μου!!! Προς θεου δεν ψαχνω για αληθοφανεια σε τετοιες ταινιες αλλα μην ακουω κανεναν να λεει μετα "μου αρεσει ο Craig γιατι ειναι πιο ανθρωπινος και "ματωνει" ενω οι αλλοι ηταν ατσαλακωτοι". Γελαει ο κοσμος!

Με την παραπανω λογικη των Bond-ταινιων... καθαρα Connery. Το μεγαλυτερο αποτελεσμα με τον λιγοτερο ιδρωτα! Ηταν value for money κατασκοπος! :p

Οταν εχουνε περασει ενα καρο χολυγουντιανα "ντοκυμαντερ" οπως π.χ. το "The Good Shepherd " για την CIA/MI6 ειναι τουλαχιστον αφελες να πιστευετε οτι οι κατασκοποι ειναι "εγω-απεναντι-σε-1000-και-ολα-τα-σφαζω-ολα-τα-ανατιναζω"....

Η μονη περιπτωση "κατασκοπου-τυπου-daniel-craig" ειναι κανα κακομοιρο τελειως-καμμενο τυπακι τυπου "jason bourne" που εχει περασει απο 25 ΜΚ-Ultra και δεν ξερει που παταει και ποιος ειναι, οχι ο τυπος που εχει να τρεχουνε τα γκομενακια απο πισω του την ωρα που πονταρει το ΑΕΠ της Ελλαδας στο φυλο του μπακαρα...

Link to comment
Share on other sites

Ειδα χτες το skyfall και skyfail-ιασα τερμα...

Περα απο το οτι σε ολες πλεον τις ταινιες με τους σουπερ κακους, (bond, die hard κλπ κλπ) εχω καταντησει παντα να υποστηριζω τους "αλλους", επι πλεον περασα 2+ ωρες να ακουω το ποσο χρησιμες ειναι οι "μυστικες υπηρεσιες" για την ανθρωποτητα...

Δωστε λο-κω και κονδυλια στις ... "σκιες" για να μας προστατευσουν απο τις "σκιες"

Τοσο βρισιδι εχω να ριξω απο τοτε που ειδα το "Der Untergang" :D

Εχει ο αλλος ποσα χρονια στησει infrastracture που κανει ο,τι γουσταρει ηλεκτρονικα, κι ολα με απωτερο σκοπο να... σκοτωσει το πρωην αφεντικο του...

Οσο τρελλος και να εισαι... τοσα χρονια στο "περιμενε" και στο "στησε-σχεδιασε" δεν γινεται... καπου θα ερθεις στα συγκαλα σου!! Στην τελικη, παρε μια γατα να χαιδευεις ρε παιδι μου! Ειναι καλη ψυχαναλυση! Ολοι πριν απο σενα ειχαν γατα!

Πιο αληθοφανες ηταν το moonraker και το goldfinger, ακομα και ο Dr Evil, ρε π#@$%#$%τη μου!!! Προς θεου δεν ψαχνω για αληθοφανεια σε τετοιες ταινιες αλλα μην ακουω κανεναν να λεει μετα "μου αρεσει ο Craig γιατι ειναι πιο ανθρωπινος και "ματωνει" ενω οι αλλοι ηταν ατσαλακωτοι". Γελαει ο κοσμος!

Με την παραπανω λογικη των Bond-ταινιων... καθαρα Connery. Το μεγαλυτερο αποτελεσμα με τον λιγοτερο ιδρωτα! Ηταν value for money κατασκοπος! :p

Οταν εχουνε περασει ενα καρο χολυγουντιανα "ντοκυμαντερ" οπως π.χ. το "The Good Shepherd " για την CIA/MI6 ειναι τουλαχιστον αφελες να πιστευετε οτι οι κατασκοποι ειναι "εγω-απεναντι-σε-1000-και-ολα-τα-σφαζω-ολα-τα-ανατιναζω"....

Η μονη περιπτωση "κατασκοπου-τυπου-daniel-craig" ειναι κανα κακομοιρο τελειως-καμμενο τυπακι τυπου "jason bourne" που εχει περασει απο 25 ΜΚ-Ultra και δεν ξερει που παταει και ποιος ειναι, οχι ο τυπος που εχει να τρεχουνε τα γκομενακια απο πισω του την ωρα που πονταρει το ΑΕΠ της Ελλαδας στο φυλο του μπακαρα...

Δεν περιμένεις από τις ταινίες να έχουν την αληθοφάνεια των ντοκιμαντέρ. Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει η εποχή που γυρίσθηκε η ταινία, ή που έδρασε ο κατάσκοπος. Όπως και να έχει αν θέλεις κατασκοπευτικές (μυθιστορήματα) ταινίες που να προσεγγίζουν την πραγματικότητα τόσο που πολλές φορές να προβλέπουν το μέλλον, ο David Cornwell (κατά κόσμο John le Carrι) είναι ο άνθρωπος σου.

http://www.xstefanou.gr/player.php?id=167&l=en&tab=nw&lightbox

Link to comment
Share on other sites

Κόννερι από μένα. Η σκηνή που συστήνεται για πρώτη φορά στο Dr. No στη Σύλβια Τρέντς στο πριβέ κλαμπ είναι η πιο καλή του κατά τη γνώμη μου.

Λάζενμπι μέτριος, αλλά τον έφαγε και η ταινία που τον δείχνει να παντρέυεται...

Μουρ ήταν πολύ γκάτζετ και όλο χαχαχα-χουχουχου και πέφτω από αεροπλάνα.

Ο Ντάλτον ήταν καλός, θα μπορούσε να έπαιζε σε μερικές ακόμα, κρίμα που τον φάγανε.

Ο Μπρόσναν έχει ωραίο στυλ, θα ήταν η δεύτερη επιλογή μου στην ψηφοφορία.

Στις ταινίες με τον Κρεγκ έχει αρχίσει να με χαλάει λίγο που τον δείχνουν υπεράνθρωπο, πολύ βάση στο πόσο γυμνασμένος είναι και πλέον καταλήγουμε σε φάση Ράμπο.

Link to comment
Share on other sites

Connery για μένα.

Πολύ ψηλά ο Pierce Brosnan στην ψηφοφορία.. κάτι που ομολογώ δεν το περίμενα.

Νομίζω παίζει μεγάλο ρόλο η ηλικία του καθένα μας και με ποιά φάτσα άρχισε να συνδιάζει την εικόνα του bond. Για τους πρεσβύτερους πάμε σε connery κτλ ενώ σε νεότερο κοινό βλέπουμε Brosnan.

Link to comment
Share on other sites

tumblr_mdi2hyAJcD1qbc06uo1_500.gif

Νομίζω πως στη συγκεκριμένη κίνηση ο καλύτερος είναι ο Brosnan και ο χειρότερος ο Lazenby.

Ο Μουρ έχει την πιο σωστή στάση σώματος και κρατάει και το όπλο με τα δύο χέρια. Του Λάζενμπυ το γονάτισμα είναι κωμικό. Μπρόσναν και Κρέγκ φέρνουν το όπλο σε σωστό ύψος σε σχέση με τα ματία ενώ ο Ντάλτον ρίχνει σαν καουμπόυς :p Ο Κόνερυ έχει συμπαθητικό στυλάκι αλλά κρατάει και αυτός το όπλο ψιλοάθλια.

Link to comment
Share on other sites

Vote for Brosnan.

Και επεξηγώ. Ο μόνος λόγος που ο Connery φαίνεται καλύτερος είναι επειδή είχε original (άρα και σαφώς καλύτερα σενάρια).Wrote by Ian Flemming.Ο Pierce είναι και ο πιο στυλάτος και ο πιο chick friendly. Το μόνο που τον καίει είναι τα άθλια σενάρια (συγκρίνετε πχ Goldfinger και Die Another Day και καταλάβατε το νόημα).Ο Craig ισοψηφεί στην δεύτερη με τον Sean.Moore τρίτος και μετά μαύρη τρύπα.Και εννοείται ότι ακόμα και τον Moore τον γουστάρω τσίτα. Απλά οι άλλοι είναι "πιο"...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.