Jump to content



Recommended Posts

Τελικά μετράει πάρα πολύ το undervolting. Εκτός ότι είναι αισθητά πιο κρύο το κινητό, πήρε μεγάλο boost σε επιδόσεις, λόγω του ότι δεν κάνει τόσο πολύ throttling πλεον. Είχα τρέξει quadrant και antutu με το που πέρασα τον franco kernel, και έτρεξα και τώρα που κατέληξα σε stable UV και έχει μεγάλη διαφορά:

Quadrant__5302->5551

___CPU___10223->10857

___MEM____9583->9796

___I/O____4184->4453

___2D______435->500

___3D_____2084->2151

Antutu__16712->20191

___CPU___5283->8062

___GPU___8181->8590

___RAM___2408->2649

___I/O____840->890

Και η μπαταρία έχω την αίσθηση ότι πάει καλύτερα, απλά δεν μπορώ να μιλήσω με νούμερα, γιατί franco με stock ρευματα είχα για 1 μέρα :p Τώρα είναι με -175 έως -250 mV :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά πρέπει να έχεις kernel που να υποστηρίζει undervolt. Όλοι οι σοβαροί custom kernels υποστηρίζουν (franco, feux κλπ)

Ναι αυτό το γνωρίζω,να φανταστώ δεν πεζουν στάνταρντ νούμερα,ανάλογα με την συσκευή σου,σωστα;

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου

Link to comment
Share on other sites

Πάντα αυτό ισχύει. Πάντως το -100 το έχουν όλες οι συσκευές. Αρκετοί που βαριούνται να το ψάξουν βάζουν -100mV και τελειώνει εκεί το θέμα. Τα δικά μου volt είναι τα εξής:

speed_stock_stable__diff

__384___900____725__-175

__486___925____725__-200

__594___950____750__-200

__702___975____775__-200

_1026__1075____850__-225

_1118__1150____900__-250

_1350__1175____975__-200

_1512__1200___1025__-175

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έχει βγει στην φόρα το Android 4.3

Αβ μπείτε στο xda θα βρείτε και έτοιμο rootαρισμενο σε αρχείο zip που κάνετε απλά flash μέσω Cwm.

Για παραπάνω δεν μπορώ να ψάξω λόγου ότι είμαι μέσω κινητού

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε θήκη για το Nexus σας? Αν ναι, ποια?

Σκεφτόμουν να πάρω κανά φτηνό bumper, ο [MENTION=9381]papajim[/MENTION] όμως φωνάζει. Θέλω κάτι όσο το δυνατόν μικρότερο. Μέχρι στιγμής κυκλοφορώ με ένα pouch, αλλά θέλω αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε θήκη για το Nexus σας? Αν ναι, ποια?

Σκεφτόμουν να πάρω κανά φτηνό bumper, ο [MENTION=9381]papajim[/MENTION] όμως φωνάζει. Θέλω κάτι όσο το δυνατόν μικρότερο. Μέχρι στιγμής κυκλοφορώ με ένα pouch, αλλά θέλω αλλαγή...

Bumper.

Το φτηνο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σε σκεψεις να βγαλω στην ακρη την ringke fusion και να παω σε ενα bumper playstore/style playstore αλλα με εχουν πιασει οι τσιγκουνιες για τις ζελατινες (μπρος/πισω )

μιας και τα20 ευρω για καλη ζελατινα τα θεωρω ληστεια :p

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο, γρήγορο, καλές τιμές και πολύ καλές οι vikuiti 3M εδώ : Meine eBay Welt - schutzfolien24-de ( & Displayschutzfolien und Blickschutz Filter & Folien versandkostenfrei bestellen | schutzfolien24.de απλά στο ebay έχει καλύτερες τιμές)

Link to comment
Share on other sites

Rigke fusion ακόμα έχω και μάλλον με βλέπω να τη έχω καιρό ακόμα

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

μια χαρα θηκη ειναι για τα λεφτα που μου στοιχησε (περιπου 14 ευρω απο αμαερικη)

απλα το μονο κακο της ειναι οτι πρεπει να εισαι ολη την ωρα με πανακι να καθαριζεις εσωτερικα/εξωτερικα δακτυλιες και σκονες ..απο θεμα προστασιας ομως δεν εχω να πω κατι αρνητικο ...

Link to comment
Share on other sites

Bumper.

Το φτηνο :hehe:

Link? Κινέζος?

Σκέφτομαι να πάρω αυτό:

[ame=http://www.amazon.co.uk/Shenit-Bumper-Google-Nexus-Protector/dp/B00AUDSY0K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1374493338&sr=8-1&keywords=nexus+4+bumper]http://www.amazon.co.uk/Shenit-Bumper-Google-Nexus-Protector/dp/B00AUDSY0K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1374493338&sr=8-1&keywords=nexus+4+bumper[/ame]

Αξιόπιστο, γρήγορο, καλές τιμές και πολύ καλές οι vikuiti 3M εδώ : Meine eBay Welt - schutzfolien24-de ( & Displayschutzfolien und Blickschutz Filter & Folien versandkostenfrei bestellen | schutzfolien24.de απλά στο ebay έχει καλύτερες τιμές)

Ψιλοακριβές είναι αυτές που γράφουν 3Μ ρε Μάνθο. Εγώ μέχρι τώρα είμαι με κάτι φτηνιάρες και σκεφτόμουν να παραγγείλω αυτές που μάλιστα πιάνουν και την κούρμπα του μπροστινού γυαλιού.

XtremeGuard LCD FULL BODY Screen Protector Shield Skin For LG Google Nexus 4 | eBay

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι κινητό έχει περάσει από τα χέρια μου έχω βάλει ζελατίνα προστασίας στην οθόνη. έχω δοκιμάσει από τις πολύ φτηνιάρικες μέχρι και τις Vikuity. Πλέον μόνο 3M Vikuiti βάζω. Στο Blade και στο ideos οι vikuity έκλεισαν χρόνο και είναι πραγματικά σαν να τις έβαλα εχτές. Οι φτηνες άντεχαν δίμηνο και μετά φτου και από την αρχή, ξεκόλλημα, καθάρισμα και άντε να σου κάτσουν σωστά πάλι. Με το που είχες ξεκολλήσει την μισή αν άνοιγες την οθόνη έβλεπες το κιτρίνισμα που είχαν (πέρα από τις γρατσουνιές).

Μην νομίζεις ότι δεν με τσούζει να δίνω 7Ε για μια ζελατίνα αντί για 2Ε που έχουν οι 6 στο ebay αλλά είναι μέρα με την νύχτα και στην αντοχή και στην εφαρμογή και στα χρώματα.

Για το Note2 πηρα 2, και η τρίτη δώρο, έχει κλείσει 4 μήνες τώρα και δεν έχει ΜΙΑ γρατσουνιά, σημάδι, φουσκίτσα ή ξεκόλλημα στην άκρη. Πρέπει να το δεις για να καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ. Και εγώ για καλές ζελατίνες ψάχνω. Απλά λέω ότι τόσο έχουν και άλλες, όπως οι XtremeGuard που θεωρούνται πολύ καλές. Ότι δλδ οι 3M δεν είναι φτηνή εναλλακτική... Νορμαλ τιμή έχει :)

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Αυτο. Απο ebay αλλα πανω κατω εκει ερχεται. Προσοχη ομως αμα το ζοριζεις σπαει ευκολα κατω απο το volume rocker

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 4.3, όπως ήταν λογικό τπτ το ιδιαίτερο.

Ένα απο τα νέα features όμως το θεωρώ άχρηστο όσο δε πάει.

Έβαλαν dial suggestions και την ώρα που πληκτρολογείς έναν αριθμού σου βγάζει τους πιθανούς αριθμούς από τις επαφές σου.

Ποιος λογικός άνθρωπος θα αρχίσει να πληκτρολογεί εναν αριθμό που έχεις στις επαφές αντί να τον επιλέξει απευθείας από τις επαφές;

Επίσης αυτό βολεύει μόνο αν θυμάσαι απ' έξω τον αριθμό ή μέρος του αριθμού.

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.