Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

HOL καμπίνα περιοχή Ζωγράφου,οταν το είχα πρωτοβαλει ειμαι 150000/50000 τώρα το max έχει πέσει λιγάκι. ZTE H168N

Link Status Connected

Rate (Up/Down) 4997/49998 kbps

Noise Margin (Up/Down) 30.3/25.4 dB

Modulation Type VDSL2

Line Attenuation (Up/Down) 1.7/9.8 dB

Output Power (Up/Down) 7.8/12 dBm

Data Path (Up/Down) Fast/Interleaved

Max Rate(Up/Down) 33451/112992 kbps

Link to comment
Share on other sites

εγώ αρχίζω να πιστεύω ότι ο Typhonios (καθώς δουλεύει CYTA) του έδωσαν καλή γραμμή με εντολή να γεμίζει τα forum με μετρήσεις από το speedtest :p

AXAXAXA! Παίζει !:tomato: Εάν δεν είχα CYTA , θα έβαζα ΟΤΕ αλλά έχε χάρη που έχω καλή τιμή, κάτσε να βάλει ο ΟΤΕ VDSL στην Ηλιούπολη κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΗΚΑ!!!!!!! σημερα λολ ουτε καν 12 εργασιμες που μου ειπαν :crazy_pilot::crazy_pilot:

49998 kbps down

5k up

Έλεος.... Κυριακιάτικα?????? :jump::slap:

Να ρωτήσω κάτι: Χρειάζεται να έρθουν τεχνικοί στην καμπίνα για να γίνουν οι συνδέσεις ή γίνονται απευθείας από τα κεντρικά;

Να ελπίζω και εγώ μήπως γίνει το θαύμα σήμερα; :hmm:

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION]

Χρειάστηκε να κάνεις κάτι ή είδε μόνο του το router τη vdsl και γύρισε σε αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε restore defaults to modem router καποια στιγμη τα ξημερωματα οταν ξυπνησα το ειδα, και λεω ωπ δεν εχω ιντερνετ, μπαινω στο gateway και βλεπω εκει στο vdsl ειχε παρει ip και σκεφτομαι "βρε λες" τελικα εβαλα παλι το account @hol.gr και συνδεθηκα,

Καπου 10 dbi ειμαι τωρα απο τα 22-24 attenuation

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

εβαλα παλι το account @hol.gr και συνδεθηκα,

Αυτό μου το εξηγείς λίγο;

Σε εμένα και οι adsl και οι vdsl ρυθμίσεις είναι περασμένες, απλά βλέπεις ότι στο status-->network interface-->vdsl δεν έχει πάρει ip, ενώ στο adsl έχει ip. Πού ακριβώς χρειάστηκε να περάσεις το account; Ποιες ρυθμίσεις έκανες; Αν μπορείς εξήγησέ μου pls.

Υ.Γ. Εγώ τη Δευτέρα κλείνω τις 6 εργάσιμες που μου είχαν πει στο τηλέφωνο (βέβαια στο μήνυμα που μου έστειλαν, έγραφαν για 12 εργάσιμες...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.