Jump to content



-- Νεο PC --


Blackjim

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Blackjim

το εψαξα λιγο σε διαφορα site και η Asus GeForce 6800 GE 256MB μου φαινεται παρα πολυ καλη για 400.

ASUS V9999 Gamer Edition is specially designed to meet hardcore gamers desires of seeing the most spectacular visual effects in the latest game titles. The best visual effects comes not only from the most powerful GPU, but also from the ultra high performance circuit board specially designed by ASUS that is 25% faster than other competitors in the market. When graphics card heavyweight ASUS meets the world fastest and most powerful GPU, the result is a solution delivering the most realistic visual effect on PC to date.

Απ'οτι ειδα παιρνει απο 2 εισοδους τροφοδοσια!!! και εχει "ετοιμο" το OC της.

Ειναι οντως τοσο καλη για 400??

Αυτο εσυ θα μας το πεις. Παντως με αλλα 100 παιρνεις μια GT που ειναι η καλυτερη αγορα αυτη τη στιγμη

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

οντως παιδες η ASUS X800PRO TD - 256MB δε παιζεται...

asus_x800pro_bundle1_400.jpg

δε παιρνεις απλα μια καρτα!! Μεχρι και το CS:Condition Zero σου δινουν και μια Web Cam μαζι!!!

Απο site με review :

"The ASUS AX800 PRO/TD is an ideal choice for people who need a well-made and fast graphics card, which is however not trying to produce sounds like a jet taking off. Silence is a trump of the AX800 PRO/TD. If we were to examine the device for any faults, wed find none, save for the not-quite-perfect cooling system. Well, you can find the same fault with ATIs own reference design of the RADEON X800"

τελικα αυτην θα χτυπησω.

Απλα θελω να ξερω αν θα χρειαστω αλλο τροφοδοτικο για το μηχανημα η θα φτανει το 360W που εχει επανω το Case,

CPU -- AMD ATHLON 64 3000+

Mobo -- ASUS K8V SE DELUXE

RAM -- 1GB DDR 400MHz

HDD -- 2X80 GB Seagate SATA ( για RAID )

HDD -- 120GB pATA ( ηδη υπαρχον... )

VGA -- ASUS X800PRO TD - 256MB

Case -- CHIEFTEC ATX DX-01SLDU ( me 360W )

Monitor -- SONY 17'' SDM-HX73/B TFT

DVD-RW -- NEC ND 2510 Dual Layer

DVD-Rom -- TEAC 16x48x

Sound -- CREATIVE SB AUDIGY PLAYER 2

Speakers-- Creative Inspire 5.1 P5800

Mouse -- MS EXPLORER BLACK LEATHER

Key -- MS MULTIMEDIA PS/2 ΜΑΥΡΟ

Modem -- ADSL ZyXEL USB ( ηδη υπαρχον... )

Printer -- HP USB

αυριο παω ΠΛΑΙΣΙΟ για παραγγελια και πρεπει να ξερω.

ελπιζω να μην σας κουρασα :p

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα να αλλαξεις την μητρικη..........αν η αγορα σου θα γινει μετα τις 15-20 σεπτεμβρη να προτιμησεις την Asus K8N-E(την απλη οχι την ντελουξ ειναι ακριβη).γενικοτερα ειναι καλυτερα να πας σε ενφορς τσιπακι και οχι σε βια μιας και θα το λιωσεις στα μουλτιμιντια.εμενα θα μου ρθει αυριο μεθαυριο......περιμενε εαν θες το θρεντ μου να δεις τις εντυπωσεις.απο οικονομικης πλευρας ισως σου βγει καπου 20-30 ευρω πιο πανω απο την κ8ν.φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

’ρα το σύστημά σου τώρα θα είναι

CPU -- AMD ATHLON 64 3200+

Mobo -- ASUS K8V SE DELUXE

RAM -- 1GB DDR 400MHz

HDD -- 2X80 GB Seagate SATA

VGA -- X800pro

Case -- CHIEFTEC ATX DX-01SLDU

Monitor -- SONY 17'' SDM-HX73/B TFT

DVD-RW -- NEC 2510A

DVD-Rom -- TEAC 16x48x BLACK (IDE)

Sound -- CREATIVE SB AUDIGY PLAYER 2

Speakers-- Creative Inspire 5.1 T5400

Mouse -- MS EXPLORER BLACK LEATHER

Key -- MS MULTIMEDIA PS/2 ΜΑΥΡΟ

PSU -- 420Watts Chieftec

Πολύ καλό :T:

To NEC 2510A το έχω κι εγώ και μαμάει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η K8V SE φοράει το K8T800 το απλό? αν ναι φίλε μου πετάς τα λεφτά σου. Πάρε καλύτερα μια Chaintech καλύτερα θα σου κάτσει...

Συμφωνώ και γω μη πάρεις Plextor πάρε Liteon ή NEC. Αdigy και αυτή έξω. Μνήμες ζήτα να είναι Kingstone γιατί πιος ξέρει τι θα σου βάλουν αυτοί πάνω. ΤFT και γω θα έπαιρνα αν έχεις σκοπό να λιώσεις στο PC.

Link to comment
Share on other sites

@Βασιλης , ρε συ φυσικα και ξερω ποσο κανει, δεν υπολογιζω και τιποτε αλλο τοσες μερες!!

2230 θα μου ερθει ο λογαριασμος...( θα ερθει ομως με δοσεις σε καποιους γνωστους μου αλλα δεν εχει σημασια ;) )

Βεβαια θα το παρω απο το ΠΛΑΙΣΙΟ, ισως αν επερνα απο αλλου τα κομματια να μου εβγαινε λιγο πιο φθηνα. Αλλα τι να κανουμε που μονο με αυτους μπορω να το παρω...

@greekfragma , δε με βλεπω να περιμενω αλλο για την παραγγελια!! 3 βδομαδες περιπου το ψαχνω και θελω να παω να το παρω. Απ'οσο το εψαξα η Κ8V SE Deluxe της ASUS ειναι η καλυτερη λυση (απ'οσες εχει το ΠΛΑΙΣΙΟ βεβαια!).

Αν εχεις καποιο σοβαρο λογο για να μην παρω την εν λογω καρτα Plz πες το. Θα ηθελα να ρωτησω και οσους ξερουν αν ειναι καλυτερα να παρω την SB Audigy Player 2 ή να κρατησω το Audio που εχει η Mobo επανω (8.1 λεει οτι ειναι αλλα δε ξερω κατα ποσο θα μεινω ικανοποιημενος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Σήμερα, στις 17:29]

ρε παιδιά η K8V SE φοράει το K8T800 το απλό? αν ναι φίλε μου πετάς τα λεφτά σου. Πάρε καλύτερα μια Chaintech καλύτερα θα σου κάτσει...

Συμφωνώ και γω μη πάρεις Plextor πάρε Liteon ή NEC. Αdigy και αυτή έξω. Μνήμες ζήτα να είναι Kingstone γιατί πιος ξέρει τι θα σου βάλουν αυτοί πάνω. ΤFT και γω θα έπαιρνα αν έχεις σκοπό να λιώσεις στο PC.

αλλαξε την μητρικη με ασους Κ8Ν-Ε ή με την Τσεηντεκ VNF/ZNF

επαναλαμβανω και συμφωνω με τον εντουρα οτι δεν αξιζει να πας σε βια τσιπακι εαν σκοπευεις να λιωσεις το πισι σε μουλτιμιντια εφαρμογες(παιχνιδια μουσικη ντι βι ντι)

;)

κανε λιγες μερες υπομονη αν θες την ασους....αν δεν μπορεις αλλο την τσεηντεκ.....μακρια απο το βια που εχει η ασους και οποιαδηποτε αλλη μητρικη με βια.:whip:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στο πλαισιο εχει και την ALBATRON K8X800 PRO.

εσεις δλδ ποια θα διαλεγατε?? http://www.plaisio.gr/IWCatSectionView.process?IWAction=Load&Section_Id=1034&Nav_Section_Id=1032&Catalog_Id=1&Merchant_Id=1&pcount=0&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

ρε παιδιά η K8V SE φοράει το K8T800 το απλό? αν ναι φίλε μου πετάς τα λεφτά σου. Πάρε καλύτερα μια Chaintech καλύτερα θα σου κάτσει...

Αν δεν νιαζεται για o/c ομως ειναι αριστη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.