Jump to content



-- Νεο PC --


Blackjim

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

πάντως σε ένα συγκριτικό που είχα διαβάσει στο tomshardware,

έλεγε ότι το πιο γρήγορο πάνελ μέχρι στιγμής είναι το Hydis 20ms.

το φοράνε μερικές 17άρες και είναι 16,2 milion colors.

Γενικά ο ονομαστικός χρόνος απόκρισης δεν είναι απόλυτος, γιατί είναι συνήθως ο μέσος

όρος χρόνου on/off και off/on ενός pixel, αλλά σε ενδιάμεσες διαβαθμίσεις (που αυτές γίνονται σε καθημερινή χρήση) μετράει πιο πολύ η ταχύτητα σε ενδιάμεσες διαβαθμίσεις.

για την ιστορία, στο site της hydis είχα δει ότι έχει βγάλει πάνελ 20ms με 16,7 milion, αλλά

τότε που κοίταγα δεν υπήρχε κάποια υλοποίηση.

έχουμε ψιλοξεφύγει απ'το θέμα βέβαια!!

site: http://www.de.tomshardware.com/display/20031201/

κάπου υπάρχει και στα αγγλικά νομίζω.

α, και το toms λέει ότι η samsung είναι 16,7 milion.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν λιγες μερες πηρα την LG 1920P και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Λεγεται οτι εχει αργο panel αλλα πιστεψτε με οταν την ειδα να δουλευει πριν την παρω δεν ειδα καμια διαφορα απο αλλα panel με 16ms response time.Αν και αυτοι οι χρονοι που ανακοινωνουν οι εταιριες ειναι σχετικοι και οχι ακριβεις.

Link to comment
Share on other sites

o/c δεν σκοτίζομαι να κάνω,απλά δεν θέλω να είναι μπαχατέλα το pc.Και κάτι άσχετο.Μου κολλάει μερικές φορές και μου φαίνεται να πηγαίνει πιο αργά από τον παλιό μου.Τί μπορεί να φταίει??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami

o/c δεν σκοτίζομαι να κάνω,απλά δεν θέλω να είναι μπαχατέλα το pc.Και κάτι άσχετο.Μου κολλάει μερικές φορές και μου φαίνεται να πηγαίνει πιο αργά από τον παλιό μου.Τί μπορεί να φταίει??

Γέρασε το PC σου. Πέτα το σε μένα να ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλα ,αυτοι στο ΠΛΑΙΣΙΟ ειναι τελικα πολυ αθλιοι!!

Πηγα το πρωι και εκανα την παραγγελια για PC.

Τελικα δεν ειχαν για παραγγελια ουτε X800 ουτε 9800 ουτε 6800 !!!!!!!! :wall:

Αν ειναι δυνατον!!

Τελικα πηρα μια πιο φθηνη , την ASUS V9950 FX 5900 Gamers edition με 170.

τι να πω...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες οπωσδήποτε καλή κάρτα γραφικών πάρα όλα τα άλλα απο το πλαίσιο και την κάρτα που θες απο αλλού είναι απλό

Η αλήθεια είναι ότι το πλαίσιο απο θέμα ποικιλίας και επιλογών είναι πράγματι άθλιο

Link to comment
Share on other sites

και τι να κανω ρε σεις??

απο αυτες που ειχε ηταν η καλυτερη. Προς το παρον δεν εχω λεφτα να παρω αλλη και δε μπορω να περιμενω περισσοτερο! Το PC θα πληρωθει με δοσεις γι'αυτο εβαλα τα παντα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ.

Υπολογιζω οτι μετα τα χριστουγεννα θα εχω αρκετα χρηματα για να παρω την τοτε κορυφαια σε AGP 8X. Προς το παρον θα βολευτω με αυτην...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik

Αν θες οπωσδήποτε καλή κάρτα γραφικών πάρα όλα τα άλλα απο το πλαίσιο και την κάρτα που θες απο αλλού είναι απλό

Η αλήθεια είναι ότι το πλαίσιο απο θέμα ποικιλίας και επιλογών είναι πράγματι άθλιο

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο σε αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

αν μαθεις πως δουλευει το πλαισιο και τα κολπα του ειναι το καλυτερο, αρκει να παιρνεις κατι σε asus, chaintech , albatron amd, intel και τα λοιπα, παντως ζηταω ταπεινα συγγνωμη που πηρα τη τελευταια 6800GT.....:p

Link to comment
Share on other sites

εσυ ησουν, ε?? :mad: :mad: :giveup:

δε πειραζει μωρε , ελπιζω σε κανα εξαμηνο και βαλε να εχουν αλλαξει αρκετα τα πραματα και στις τιμες και στα μοντελα και να "αποζημιωθω" !!

ως τοτε θα σερνομαι στα medium settings ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.