Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

το θεωρω πολυ λιγο οταν εχω δει ταινια με ακουστικα και εχει πεσει στο 70%

εννοειται 3g / sync all τα παντα (εξαλλου αυτα δε κλεινουν)

οπως επισης 8ωρες gps (καταγραφη μονο) 10λεπτα screen on , 8 ωρες μουσικη , 3g off

επεσε στο 65%

και στις 2 περιπτωσεις απο 100%

ειναι ολοφανερο οτι εχει πεσει δραματικα η μπαταρια.Εκτος αν μουσικη ακουγες απο τα ηχεια της συσκευης και οχι μεσω ακουστικων

Αν χρησιμοποιεις tapatalk Θα Γνωρίζεις ότι είναι τεράστιος μπαταριοφαγος! Κι εγώ είμαι συνέχεια μέσα!

Τώρα δεν ήθελα να σου δείξω πόσο κρατάει η μπαταρία μου αλλά τα στατιστικά.

Τα ίδια ακριβώς είχα και στη 4.1.1.

Standby είμαι 1% σε 8 ώρες, χωρίς auto synchronization.

Επίσης σήμερα χάλασα 100 mb data! Όλα σχεδόν tapatalk, Facebook. ...φαντάσου χρήση. ..

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από elthis
Link to comment
Share on other sites

ετσι να γινω λιγο σπαστικος...

4 ωρες standby με 3g ανοιχτο και ολους τους συγχρονισμους επεσε 4%..ΑΥΤΟ ειναι λογικο.και οχι 3% την ωρα.

τωρα αν διορθωνοταν με φακτ ριζετ δε το γνωριζω.αλλα επειδη και στις δυο περιπτωσεις επρεπε να γινει το φορματ περασα την 4.1.1 παλι μιας και η 4.1.2 δε μου προσφερε κατι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

ετσι να γινω λιγο σπαστικος...

4 ωρες standby με 3g ανοιχτο και ολους τους συγχρονισμους επεσε 4%..ΑΥΤΟ ειναι λογικο.και οχι 3% την ωρα.

τωρα αν διορθωνοταν με φακτ ριζετ δε το γνωριζω.αλλα επειδη και στις δυο περιπτωσεις επρεπε να γινει το φορματ περασα την 4.1.1 παλι μιας και η 4.1.2 δε μου προσφερε κατι καλυτερο.

Οκ...Μιας και έχω καταλάβει ότι είσαι αντιδραστικό στοιχείο δε θα συνεχίσω την αντιπαράθεση...:)

Αυτή είναι η ΔΙΚΗ σου εμπειρία που έρχεται σε αντίθετη με τη ΔΙΚΗ μου.Και απο τη στιγμή που η δική μου εμπειρία με την 4.1.2 είναι διαφορετική, σημαίνει ότι δε φταίει το λειτουργικό καθαυτό...:)

Άρα ας συμφωνήσουμε διαφωνόντας ότι μια αναβάθμιση μπορεί να ''καθήσει'' διαφορετικά στον καθένα.

Αυτο που πρέπει να γνωρίζουμε πάντως είναι ότι με τις νεότερες αναβαθμίσεις της συσκευής, η Samsung έκλεισε το κενό ασφαλείας που υπήρχε στις προηγούμενες εκδόσεις αλλάζοντας τον bootloader (υπάρχει ενσωματωμενος στο firmware).Το κενό ασφαλείας που υπήρχε έδινε τη δυνατότητα σε κάποιον με γώσεις, ακόμα και μέσα απο μια εφαρμογή του market, να ''κλέψει'' ή να σβήσει εύκολα τα δεδομένα μας.

Αυτό προσωπικά το βρίσκω πιο σημαντικό....:)

Άρα οι νεότερες 4.1.2 προσφέρουν κάτι καλύτερο...;)

Έγινε επεξεργασία από elthis
Link to comment
Share on other sites

Οκ...Μιας και έχω καταλάβει ότι είσαι αντιδραστικό στοιχείο δε θα συνεχίσω την αντιπαράθεση...:)

Αυτή είναι η ΔΙΚΗ σου εμπειρία που έρχεται σε αντίθετη με τη ΔΙΚΗ μου.Και απο τη στιγμή που η δική μου εμπειρία με την 4.1.2 είναι διαφορετική, σημαίνει ότι δε φταίει το λειτουργικό καθαυτό...:)

Άρα ας συμφωνήσουμε διαφωνόντας ότι μια αναβάθμιση μπορεί να ''καθήσει'' διαφορετικά στον καθένα.

Αυτο που πρέπει να γνωρίζουμε πάντως είναι ότι με τις νεότερες αναβαθμίσεις της συσκευής, η Samsung έκλεισε το κενό ασφαλείας που υπήρχε στις προηγούμενες εκδόσεις αλλάζοντας τον bootloader (υπάρχει ενσωματωμενος στο firmware).Το κενό ασφαλείας που υπήρχε έδινε τη δυνατότητα σε κάποιον με γώσεις, ακόμα και μέσα απο μια εφαρμογή του market, να ''κλέψει'' ή να σβήσει εύκολα τα δεδομένα μας.

Αυτό προσωπικά το βρίσκω πιο σημαντικό....:)

Άρα οι νεότερες 4.1.2 προσφέρουν κάτι καλύτερο...;)

Δεν διαφωνουμε αγορι , διαφωνω με την κατασταση οτι πρεπει ντε και καλα να γινει φορματ.

Μπορει να φτιαχνε , δεν αντιλεγω..σε αυτο συμφωνω μαζι σου.απλως δε μπαινω στη διαδικασια της πιθανοτητας για το αν φτιαχτει η οχι.

οποτε περναω την σιγουρη ρομ και ας μπουνε μεσα να μου παρουν ολες τις φωτογραφιες :p

δε κανω πλακα.Μαζι σου για το κενο ασφαλειας , απλως η διαφορα ηταν μεγαλη σε μενα που μπορει να εφτιαχνε.Αλλα παω στα σιγουρα γιατι το κινητο ειναι εργαλειο.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζει αντιγραφη της Case-Mate που ποσταρα πριν.

Για τα λεφτα της φαινεται καλη.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το ξεσκίσατε με τις θήκες, η ίδια σιλικονένια-TPU θήκη είναι με διαφορετικά σχέδια και 8πλάσια τιμή. Έπαιζα μπάλα με τα ανήψια στο San Francisco τα Χριστούγεννα κι έπεσα και φύγανε τα πάντα από τις τσέπες μου στην άσφαλτο. Είδα το SGN2 να φεύγει σαν ρόδα και στο τέλος να προσγειώνεται με την οθόνη κάτω. Το σήκωσα και είχα γρατσουνιές στις 4 γωνίες της σιλικονένιας θήκης των 5 ευρώ. Οθόνη και πλαστικά τίποτα, ο γαμπρός μου το έβλεπε και δεν το πίστευε, το Motorola του είχε γίνει λώκος 2 μέρες πριν, με μια πτώση από την τσέπη του στο έδαφος από το ύψος του καθίσματος του αυτοκινήτου του (του έπεσε όταν πήγαινε να βγει από το αμάξι).

Τι πάτε και δίνεται 30άρια και 40άρια, τι παραπάνω καλύπτει μια θήκη των 30 ευρώ από την σιλικονένια καποτίτσα που αγκαλιάζει τα πάντα εκτός της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο σε αυτα που λες.

Οταν ομως σκας 600+ ευρο για μια συσκευη, θελεις τη καλυτερη δυνατη προστασια.

Ενα αλλο θεμα ειναι η αμεση παραδοση.

Απο Αμερικη-Κινα ο χρονος αναμονης ειναι το λιγοτερο 10 μερες.

Πες οτι σπαει ο διαολος το ποδαρι του σε αυτο το διαστημα και πεφτει το κινητο, εκει δεν θα κλαις για τα 30 ευρο της θηκης αλλα για την ιδια συσκευη.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=129]Chosen[/MENTION] πολλά έδωσες :p

Στο 1/3 της τιμής New Black X-Line Soft TPU Gel Back Case Cover For Samsung Galaxy Note II 2 N7100 | eBay

και με back cover hard plastic Clear White TPU Hybrid Hard Gel Case Cover For Samsung Galaxy Note 2 II N7100 | eBay

απλά ο συνάδελφος θέλει ακόμα περισσότερη προστασία από τα παραπάνω που του πρότεινα

Η διαφορά από τις απλές καπότες φαίνεται :

galaxysiii_sg_white_web_003.jpg

1) soft layer για τους κραδασμούς

2) ενισχυμένες γωνίες

3) σκληρό πλαστικό πίσω και πλάι

και από παντόφλα γίνεται

89495.2.jpg

:hehe: :hehe: :hehe:

edit no123: η επιλογή μου θα ήταν Black s Shape TPU Soft Gel Stand Cover Case for Samsung Galaxy Note 2 II N7100 | eBay, απλή TPU αλλά με STAND !!!

για να μην σου πιάνετε το χέρι, ανοίγεις το stand και το στερεώνεις στην άνω πλευρά του κοιλιάς (για τους τυχερούς που έχουν κοιλίτσα)

:jester: :jester: :p

$%28KGrHqN,!rMFB6r4miIcBQnWZzlpT!~~60_12.JPG

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα σήμερα λίγο μαζί του.

Ταχύτατο και σου εμπνέει μια ποιότητα.

Με ένα χέρι δε πολυχειρίζεται.

Ο χωρισμός της οθόνης για διαφορετικές εφαρμογές πολύ όμορφα υλοποιημένος.

Πραγματικά ωραία συσκευή.

Έπαιξα και με το htc one x. Μου άρεσε επίσης, εξαιρετικά λεπτό και ταχύτατο.

Μετά από αυτά το iphone5 φαινόταν μινιόν αλλά με ίδια απόκριση και αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο θεμα ειναι η αμεση παραδοση.

Απο Αμερικη-Κινα ο χρονος αναμονης ειναι το λιγοτερο 10 μερες.

To link που έδωσα είναι από Αγγλία. Εγώ στην Ιρλανδία το πήρα την επόμενη μέρα, Ελλάδα άντε να κάνει 4-5 μέρες.

Item location: middlesbrough, Cleveland, United Kingdom
Link to comment
Share on other sites

το πήρε από AMAZON.ES και από search που κάνω χαμηλότερη τιμή ΤΩΡΑ βρίσκω τα 489 !!

εδιτ: από το confirmation email το link : Samsung Galaxy Note II 7100 - Smartphone libre Android (pantalla t αλλά πρόλαβε ο κ*λ*ς στα 399 + μεταφορικά ~ 410Ε

O συνάδελφος έφαγε άκυρο, η τιμή έπαιξε στα ~400 (που έκανε παραγγελία), 489 και τώρα 539. Του έστειλαν mail και του το δίνουν στα 489 (από ότι κατάλαβε από google translate spanish -> greek) :/

Δεν ξέρω αν παράγγειλε θήκη και ποια τελικά :hehe:

ήταν κλεψιά το note2 @ ~410Euro

Link to comment
Share on other sites

O συνάδελφος έφαγε άκυρο, η τιμή έπαιξε στα ~400 (που έκανε παραγγελία), 489 και τώρα 539. Του έστειλαν mail και του το δίνουν στα 489 (από ότι κατάλαβε από google translate spanish -> greek) :/

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PhFO5LLPFcI]Family Guy Consuela - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα πληρους φορτισης χρειαζεται σε εσας?

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Σε πρίζα θέλει γυρω στις 2+ ώρες.

Φυσικά σε usb αρκετά περισσότερο...:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.