Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

έχοντας το εν λόγο κινητό στα χέρια μου και προερχόμενος απο s3 μπορώ να πω ότι η διαφορά είναι χαωδης.

από που να ξεκινήσω....

για το multitasking που επιτέλους λειτουργεί?!

για την απόκριση και την αμεσότητα των εφαρμογών?!

για το πολύ καλύτερο modem του?! (ακούγοντας internet radio απο 3g με το s3 υπήρχαν σημέια στο σπίτι μου που κοβόταν, μ'αυτό ούτε δευτερόλεπτο)

για το δυνατότερο ήχο του?!

για το s-pen το οποίο προσπαθώ να το μάθω και μου φαίνεται πολύ χρήσιμο?!

οσο για το μέγεθος που λένε κάποιοι...ουσιαστικά δεν το αισθάνομαι σε σχέση με το s3!

Μπράβο samsung!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μήνες η άσπρη, σιλικονένια best buy θηκούλα μου των 3€ έχει αρχίσει να "μαυρίζει".

Πριν πάω να κάνω μια παραγγελία άλλες 3-4 ίδιες (:hehe:) θα ήθελα να μάθω ποια είναι η θήκη της επιλογής σας αυτό τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει αν κάνει κάποια διαφορά το Power Saving? Εδώ είμαι εγώ, ~4.45 οθόνη, 9 ώρες n7player, όπου έχω σήμα η περισσότερη ώρα 3G και αυτό ενεργοποιημένο. Θα έλεγα ότι δεν κάνει καμία διαφορά..

Screenshot_2013-02-20-00-59-29.png

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μήνες η άσπρη, σιλικονένια best buy θηκούλα μου των 3€ έχει αρχίσει να "μαυρίζει".

Πριν πάω να κάνω μια παραγγελία άλλες 3-4 ίδιες (:hehe:) θα ήθελα να μάθω ποια είναι η θήκη της επιλογής σας αυτό τον καιρό.

Από το ποστ που είχα κάνει όταν είχα πάρει και τις 2, κράτησα τελικά την μαύρη. 3 μήνες αργότερα, σαν καινούρια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Από το ποστ που είχα κάνει όταν είχα πάρει και τις 2, κράτησα τελικά την μαύρη. 3 μήνες αργότερα, σαν καινούρια είναι.

Είναι εύκολο να μου προτείνεται και μένα μία θηκούλα?

Link to comment
Share on other sites

Από το ποστ που είχα κάνει όταν είχα πάρει και τις 2, κράτησα τελικά την μαύρη. 3 μήνες αργότερα, σαν καινούρια είναι.

Και η άσπρη μου σαν καινούργια είναι από την άποψη ότι δεν έχει ξεχαρβαλωθεί κτλ. Απλά όντας άσπρη με την πάροδο του χρόνου λερώνεται, και δοκίμασα να την καθαρίσω με ασετόν χωρίς αποτέλεσμα.

Στις γωνιές έχει γίνει μπλε :nada:, από το βάλε βγάλε στο jean υποθέτω (Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο :hehe:)

[MENTION=4722]AlexanderK[/MENTION]

Εδώ είσαι:

http://www.ebay.de/itm/Zubehor-Fur-Samsung-Galaxy-Note-2-II-N7100-Weis-X-Linie-Silikon-Tasche-Hulle-/251175533577?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item3a7b3a7c09#ht_1876wt_1397

http://www.ebay.de/itm/Zubehor-Fur-Samsung-Galaxy-Note-2-II-N7100-Schwarz-X-Linie-Silikon-Tasche-Hulle-/261120338255?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item3ccbfc294f#ht_1876wt_1397

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε και εγκατέστησε ανανέωση 32ΜΒ αλλά αλλαγή δεν ειδα. Εκανε και reboot αλλα καμιά αλλαγή στα build numbers.

:____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_ sent from my padόφλα ____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_:

Link to comment
Share on other sites

Από που είναι πιο φθηνά να αγοραστεί πλέον;

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION], η προσφορά με την ισπανία παίζει ακόμα; Παίζει να ταξιδέψω σύντομα προς τα εκεί, λες να το βρω σε κάποιο τοπικό κατάστημα; :p

Link to comment
Share on other sites

Από που είναι πιο φθηνά να αγοραστεί πλέον;

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION], η προσφορά με την ισπανία παίζει ακόμα; Παίζει να ταξιδέψω σύντομα προς τα εκεί, λες να το βρω σε κάποιο τοπικό κατάστημα; :p

Θα ρωτησω τον Gastone. Απο ό,τι θυμάμαι την επόμενη της παραγγελίας του ειχε παει 490 και την μεθεπόμενη 530, απο Amazon.es πάντα.

:____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_ sent from my padόφλα ____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το UPDATE έχασα το root. Βλεπω αυτο http://db.tt/HTM1bvQu

Πρέπει πάλι να κάνω root & να μηδενίσω το μετρητή;

:____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_ sent from my padόφλα ____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το UPDATE έχασα το root. Βλεπω αυτο http://db.tt/HTM1bvQu

Πρέπει πάλι να κάνω root & να μηδενίσω το μετρητή;

:____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_ sent from my padόφλα ____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_:

Κάθε φορά που γίνεται αναβάθμιση συστήματος χάνεται το root.

Θα πρέπει να επαναλάβεις τα βήματα.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που γίνεται αναβάθμιση συστήματος χάνεται το root.

Θα πρέπει να επαναλάβεις τα βήματα.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Σήμερα το πρωί έκανε άλλη μια αναβάθμιση 8ΜΒ αλλά τώρα είδα άλλαξε τοbuild date σε 4 Φεβ. 2013. Όλα τα άλλα τα ίδια. Τι διαφορές έχουν ; ειχα την τελευταία Γερμανική πριν.

:____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_ sent from my padόφλα ____[MENTION=22039]___[/MENTION]_[MENTION=22039]___[/MENTION]_:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έκανε άλλη μια αναβάθμιση 8ΜΒ αλλά τώρα είδα άλλαξε τοbuild date σε 4 Φεβ. 2013. Όλα τα άλλα τα ίδια. Τι διαφορές έχουν ; ειχα την τελευταία Γερμανική πριν.

:____@

____@____ sent from my padόφλα ____@____@____:

Δε θα δεις κάποια ουσιαστική διαφορά.

Απ ότι φαίνεται η Samsung κάνει διάφορες μικροδιορθώσεις στο firmware.

Και μιας πριν λίγες μέρες βγήκε η πρώτη leak στο sgs3 4.2.1., ας ελπίσουμε ότι αρκετά σύντομα θα έρθει και σε μας...:-)

Link to comment
Share on other sites

Μεσω ODIN έκανα root (το είχα χάσει λόγω update) ολα καλά, μετά κατέβασα και εγκατεστησα το TriangleAway-v2.75.apk και προσπάθησα 2 φορές να μηδενίσω τον counter και εξακολουθεί να δείχνει modified.

help !??!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί τόση νέκρα στο θέμα; Το παρατήσατε οι κάτοχοι;

Σκέφτομαι να το αγοράσω, μήπως να περιμένω για κάτι άλλο πχ Xperia Z που βγάινει αύριο ή κάνα Galaxy SIV που θα ανακοινωθεί 14 Μάρτη (μπας και πέσει η τιμή του Note, όχι για να αγοράσω το SIV);

Θα ρωτησω τον Gastone. Απο ό,τι θυμάμαι την επόμενη της παραγγελίας του ειχε παει 490 και την μεθεπόμενη 530, απο Amazon.es πάντα.

Έχουμε κανένα νεότερο από τον Gastone; :p

Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή για 4G;

Samsung N7100 Galaxy Note 2 16GB Grey ::. birdphone.gr

Samsung N7105 Galaxy Note 2 LTE 16GB ::. birdphone.gr

240€ διαφορά μόνο για 4G ή και κάτι άλλο;

Καμία απάντηση κάποιος για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.