Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Ναι ρε γαμώτο, φάγαμε άκυρο, και περίμενα πως και πως να έρθει η σειρά μου να διαλέξω combo!! :fist:

(υπάρχει ακόμα ελπίδα όμως, αν και μηδαμινή)

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε κανα f150 μπουχτησαμε με τα σαπακια τα τζι τι 3:P

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=JKQdlXvbWSU]Ford Raptor jumps 90 feet! - YouTube[/ame]

Ποιά μοντέλα άραγε θα φέρουν. Κανένα Ford GT 40, Ford GT GT3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση,

Ενω οταν τρεχω σε race mode (offline) εχω σταθερα 60 fps, και αν θελω και παραπανω, με το που μπαινω multiplayer ξαφνικα μπορει να ειμαι και στα 20-30 fps σταθερα!!!!

Με αποτελεσμα να εχω ριξει οσο δε παει τα γραφικα για να βγαζω και στο multiplayer 50-60 fps.

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για αυτο? ειναι φυσιολογικο?

Το pc εχει:

AMD FX-6300

8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 803MHz

2047MB NVIDIA GeForce GTX 760 (MSI)

Windows 8.1 Pro 64-bit

Υπαρχει καποιος με παρομοια χαρακτηριστικα και να θελει να μοιραστει τα video settings του?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικό είναι να έχεις λιγότερα fps σε αγώνα (MP/AI), απ ότι σε hotlap/practice.

Ξεκίνα βγάζοντας όλα τα άχρηστα ή πολύ διακριτικά εφέ, όπως πχ reflections και smoke στο ελάχιστο.

Πάντως κι εγώ σχετικά χαμηλές ρυθμίσεις χρησιμοποιώ, αλλά δεν μπορείς να πείς ότι είναι άσχημο!!

attachment.php?attachmentid=64896&stc=1&d=1414661768

post-13254-1416078946,4411_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από djkostas
Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικό είναι να έχεις λιγότερα fps σε αγώνα (MP/AI), απ ότι σε hotlap/practice.

Ξεκίνα βγάζοντας όλα τα άχρηστα ή πολύ διακριτικά εφέ, όπως πχ reflections και smoke στο ελάχιστο.

Πάντως κι εγώ σχετικά χαμηλές ρυθμίσεις χρησιμοποιώ, αλλά δεν μπορείς να πείς ότι είναι άσχημο!!

attachment.php?attachmentid=64896&stc=1&d=1414661768

Post Process Filter by djk?????:eek: Για λέγε για λέγε!:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Post Process Filter by djk?????:eek: Για λέγε για λέγε!:yes4:

Πας στο \Documents\Assetto Corsa\cfg\filters\ αντιγράφεις το filter που σου αρέσει περισσότερο, του δίνεις ότι όνομα θέλεις, και μετά το ανοίγεις με Notepad και αλλάζεις/ρυθμίζεις/βελτιώνεις ότι δεν σου αρέσει!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.