Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Άκη ξανακετέβασα RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Αρα συνολικά 1 δευτ πιο κάτω.

Προφανώς έχει να κάνει κ με την προπόνηση αλλά με κάνει και νιώθω πιο σιγουριά για να επιτεθω.

Σαφώς πιο γρήγορη! 1 δευτ σε γύρο ενός λεπτού είναι μεγάλη υπόθεση!

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικοι χρόνοι και καλη δουλεια! αλλα αυτοι οι χρονοι που κανετε ρε παιδια είναι με soft απο οτι βλέπω δηλαδη qualifying, με τα medium κανετε practice?

Εγώ τουλάχιστον κάνω... Οι διαφορές με τα medium δεν είναι πολύ μεγάλες (0,5 - 1sec)

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικοι χρόνοι και καλη δουλεια! αλλα αυτοι οι χρονοι που κανετε ρε παιδια είναι με soft απο οτι βλέπω δηλαδη qualifying, με τα medium κανετε practice?

Σήμερα που τρέξαμε με τον Κυριάκο στον server , 'εκανα 1:03:860 με λάστιχα medium και καύσιμο για 20 γύρους για να δω πως πάει.

Άρα πάει καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω τι γνώμη μου και εγώ: πιστεύω ότι οι τόσο διαφορετικές κατηγορίες που μπλέκουν στο combo που θα τρέξουμε σήμερα δεν "κολλάνε" (και αναφέρομαι κυρίως στα μονοθέσια) - ελπίζω να μην χαλάσει ο αγώνας.

Τι να πω, στο RD που είχαν δηλώσει συμμετοχή σε παρόμοιο event 27 άτομα δεν έκανε κανείς αντίστοιχο σχόλιο και μου χε μείνει και σαν πολύ διασκεδαστικός αγώνας.

Το να μην κολλάνε ουσιαστικά είναι το ζητούμενο αυτού του multiclass-event. Αλλιώς θα τρέχαμε με Z4, MP4, SLS GT3, ή μόνο με lotus gx, gtc, κλπ.

Γιατί να χαλάσει ο αγώνας. Ο κάθε ένας κάνει την επιλογή που του αρέσει να τρέχει. Το πώς θα τρέξει με αυτή είναι άλλο θέμα, εκεί συνήθως "χαλάνε" οι αγώνες ακόμα και όταν όλοι τρέχουν με το ίδιο αυτοκίνητο με το ίδιο setup.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, στο RD που είχαν δηλώσει συμμετοχή σε παρόμοιο event 27 άτομα δεν έκανε κανείς αντίστοιχο σχόλιο και μου χε μείνει και σαν πολύ διασκεδαστικός αγώνας.

Το να μην κολλάνε ουσιαστικά είναι το ζητούμενο αυτού του multiclass-event. Αλλιώς θα τρέχαμε με Z4, MP4, SLS GT3, ή μόνο με lotus gx, gtc, κλπ.

Γιατί να χαλάσει ο αγώνας. Ο κάθε ένας κάνει την επιλογή που του αρέσει να τρέχει. Το πώς θα τρέξει με αυτή είναι άλλο θέμα, εκεί συνήθως "χαλάνε" οι αγώνες ακόμα και όταν όλοι τρέχουν με το ίδιο αυτοκίνητο με το ίδιο setup.

Με έπιασε η γρίνια - μην δίνεις σημασία :p Καλή διασκέδαση σε όλους, πιστεύω θα περάσουμε καλά σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Άκη ξανακετέβασα RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Αρα συνολικά 1 δευτ πιο κάτω.

Προφανώς έχει να κάνει κ με την προπόνηση αλλά με κάνει και νιώθω πιο σιγουριά για να επιτεθω.

Όχι θα σ' άφηνε να το χαρείς... RSR:whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε invitation code για το Clubsport Wheel Base V2 και είναι πολύ μεγάλος ο πειρασμός να βγάλω στη σύνταξη το G25. Το θέμα είναι ότι παρόλο που ασχολούμαι κυρίως με Simracing τον τελευταίο καιρό αξοακολουθώ να παίζω και άλλα παιχνίδια οπότε το να σπρώξω ένα χιλιαρικάκι για Full Fanatec setup δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι αξίζει τον κόπο, χώρια που βλέπω να με σκοτώνει η γυναίκα μου άμα πάρει χαμπάρι.

Έχει κανείς εδώ εμπειρία απο Fanatec μετά απο Logitech να ρίξει τα φώτα του;

ΥΓ Λίγο offtopic αλλά δυστυχώς δεν έχουμε forum για Simracing.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοντράρω τον Άκη (το ξέρω πως δεν μπορώ).

Απλά επειδή στο 1.0.7 αλλάξανε την Z4 και εκέινος αναρωτιόταν πώς , ε απλά του το απέδειξα με τον να βελτιώσω τον δικό μου χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοντράρω τον Άκη (το ξέρω πως δεν μπορώ).

Απλά επειδή στο 1.0.7 αλλάξανε την Z4 και εκέινος αναρωτιόταν πώς , ε απλά του το απέδειξα με τον να βελτιώσω τον δικό μου χρόνο.

Αμέσως τσίμπισες... πλάκα κάνω :p

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς δεν τσιμπάω με τους χρόνους , ξέρω ότι πάντα θα υπαρχει κάποιος πιο γρήγορος (ακόμα κ για τον Άκη).

2 πράγματα με χαροποιούν :

Αυτό (ανάμεσα σε 428 άτομα) :

post-15353-1416078972,202_thumb.jpg

και κυρίως αυτό :

post-15353-1416078972,2694_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε invitation code για το Clubsport Wheel Base V2 και είναι πολύ μεγάλος ο πειρασμός να βγάλω στη σύνταξη το G25. Το θέμα είναι ότι παρόλο που ασχολούμαι κυρίως με Simracing τον τελευταίο καιρό αξοακολουθώ να παίζω και άλλα παιχνίδια οπότε το να σπρώξω ένα χιλιαρικάκι για Full Fanatec setup δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι αξίζει τον κόπο, χώρια που βλέπω να με σκοτώνει η γυναίκα μου άμα πάρει χαμπάρι.

Έχει κανείς εδώ εμπειρία απο Fanatec μετά απο Logitech να ρίξει τα φώτα του;

ΥΓ Λίγο offtopic αλλά δυστυχώς δεν έχουμε forum για Simracing.

Έτσιι να αναβαθμιζόμαστε!

Θα απαντήσω εδώ: Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε invitation code για το Clubsport Wheel Base V2 και είναι πολύ μεγάλος ο πειρασμός να βγάλω στη σύνταξη το G25. Το θέμα είναι ότι παρόλο που ασχολούμαι κυρίως με Simracing τον τελευταίο καιρό αξοακολουθώ να παίζω και άλλα παιχνίδια οπότε το να σπρώξω ένα χιλιαρικάκι για Full Fanatec setup δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι αξίζει τον κόπο, χώρια που βλέπω να με σκοτώνει η γυναίκα μου άμα πάρει χαμπάρι.

Έχει κανείς εδώ εμπειρία απο Fanatec μετά απο Logitech να ρίξει τα φώτα του;

ΥΓ Λίγο offtopic αλλά δυστυχώς δεν έχουμε forum για Simracing.

Θα συνεχίσω και εγώ εδώ Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει όχι μόνο για το AC αλλά και για το iRacing που είναι το μόνο σοβαρό multiplayer, it's all about immersion!

Όσο υπάρχει ανταγωνισμός είτε είμαι στις πρώτες θέσεις ενός αγώνα είτε στις τελευταίες είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτά τα 2 mod :

1. http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/peregrine-unnamed-fictional-car-latest-5-11-14.16857/

download link -> peregrine

Φουτουριστικό αυτοκίνητο με ΤΕΛΕΙΟ ήχο και καλό handling.

2. http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/1987-ford-sierra-cosworth-rs500-version-0-66-released.15774/

download link -> ford_sierra_cosworth_rs500_V0.66

Δεν χρειάζονται συστάσεις. Αν κ το μοντέλο θέλει δουλίτσα, εντούτις έχει πολύ καλά physics.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς πιο γρήγορη! 1 δευτ σε γύρο ενός λεπτού είναι μεγάλη υπόθεση!

Ξαναείδα τα physics files με την ευκαιρία της ανανέωσης του server.

Modified file – content/cars/ferrari_laferrari/data.acd

a day ago Modified file – content/cars/mercedes_sls/data.acd (+35 B)

a day ago Modified file – content/cars/lotus_98t/data.acd (+8 B)

a day ago Modified file – content/cars/ferrari_458_gt2/data.acd

a day ago Modified file – content/cars/mercedes_sls_gt3/data.acd (+103 B)

a day ago Modified file – content/cars/tatuusfa1/data.acd

a day ago Modified file – content/cars/bmw_m3_gt2/data.acd

Παίρνω πίσω αυτό που είπα για τη Z4. Μάλλον την m3 gt2 εννοούσαν στο Changelog, γιατί το αρχείο της Ζ4 δεν ανανεώθηκε καν (τελευταία τροποποίηση 20 Οκτ). Αν η Ζ4 έγινε πιο γρήγορη αυτό μπορεί να έχει να κάνει με συνολικές αλλαγές στο παιχνίδι ή είναι placebo effect λόγω του changelog!

Δοκιμάστε αυτά τα 2 mod :

2. http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/1987-ford-sierra-cosworth-rs500-version-0-66-released.15774/

download link -> ford_sierra_cosworth_rs500_V0.66

Δεν χρειάζονται συστάσεις. Αν κ το μοντέλο θέλει δουλίτσα, εντούτις έχει πολύ καλά physics.

bobskype, ο άνθρωπος που έφτιαξε το kutch αν θυμάμαι καλά! Ανυπομονώ να το δοκιμάσω. Σίγουρα θα είναι καλύτερο από το official rs500 του pcars :p

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Ξαναείδα τα physics files με την ευκαιρία της ανανέωσης του server.

Modified file – content/cars/ferrari_laferrari/data.acd

a day ago Modified file – content/cars/mercedes_sls/data.acd (+35 B)

a day ago Modified file – content/cars/lotus_98t/data.acd (+8 B)

a day ago Modified file – content/cars/ferrari_458_gt2/data.acd

a day ago Modified file – content/cars/mercedes_sls_gt3/data.acd (+103 B)

a day ago Modified file – content/cars/tatuusfa1/data.acd

a day ago Modified file – content/cars/bmw_m3_gt2/data.acd

Παίρνω πίσω αυτό που είπα για τη Z4. Μάλλον την m3 gt2 εννοούσαν στο Changelog, γιατί το αρχείο της Ζ4 δεν ανανεώθηκε καν (τελευταία τροποποίηση 20 Οκτ). Αν η Ζ4 έγινε πιο γρήγορη αυτό μπορεί να έχει να κάνει με συνολικές αλλαγές στο παιχνίδι ή είναι placebo effect λόγω του changelog!

Έλα ρε, placebo δλδ. Τώρα που το έμαθα θα ξαναγυρίσω στους παλιούς χρόνους :hang3: χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

θα αργήσω μου φαίνεται να ασχοληθώ,μιας και η τιμονιέρα πήγε πίσω,λόγω προβλημάτων..

Με gamepad να δοκιμάσω;

btw ανακάλυψα αυτό εδώ το site που πέρα από τα sim games έχει και για arcade για όποιον θέλει

inside sim racing

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτά τα 2 mod :

1. http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/peregrine-unnamed-fictional-car-latest-5-11-14.16857/

download link -> peregrine

Φουτουριστικό αυτοκίνητο με ΤΕΛΕΙΟ ήχο και καλό handling.

2. http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/1987-ford-sierra-cosworth-rs500-version-0-66-released.15774/

download link -> ford_sierra_cosworth_rs500_V0.66

Δεν χρειάζονται συστάσεις. Αν κ το μοντέλο θέλει δουλίτσα, εντούτις έχει πολύ καλά physics.

1. Δυστυχώς ακόμα να φτιάξει το παρμπρίζ που φαίνεται σαν συρματόπλεγμα! (νομίζω είναι έτσι μόνο στις ΑΤΙ?)

2. Κορυφή το Cossie! Πολύ καλά physics και τα bugs που αναφέρει είναι μόνο μερικά μικρότερης σημασίας visuals.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dwdM40OxFbM]Sunset drive (Sierra RS500 @ Glava Zete) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.