Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

V4 του πολυ καλού app helicorsa http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/helicorsa-radar-app.20223/

 

Εχει 2 εκδόσεις πλέον (δεν τις έχω δει)

 

Επίσης δικιμάστε κ αυτό το tatuus http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/ctdp-2009-international-formula-master-1-1.20434/

 

Πλέον v1.1.

Το δοκίμασα κ ειλικρινά πορωθηκα τόσο που θυμηθηκα στιγμές netkar pro.  Καταπληκτικό. 

 

Screenshot_ifm_2009_imola_2-11-2014-10-3

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα καλό.

 

Ο τρόπος που έφυγε, που τσούλησε στο γρασίδι ανεξέλενγκτα και έπεσε πάνω στον άλλο, δεν ήταν τρομερά ρεαστικός? Τρομερά physics. Α ρε Assetto.

 

Και το V4 helicorsa τα σπάει. Επίσης ποιο pp set έχεις? Μου φάνηκε σαν του Pitone's. 

Link to comment
Share on other sites

απορω γιατι εχουν ανεβασει το dream pack ηδη στο steam εδω και σχεδον 2 εβδομαδες και δεν λενε να το βγαλουν 70% My ass

 

post-60059-0-96563600-1424079237_thumb.p

Πριν 2 μέρες  μπήκαν τα αρχεία. Δεν το λες και 2 βδομάδες :p

Απλά το depot δημιουργήθηκε πριν 9 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα:

α) όταν είμαι στο μενού πριν την οδήγηση (εκεί που είναι και το setup του αυτοκινήτου δηλαδή) το αυτοκίνητο είναι τελείως θολό λες και έχω την ανάλυση στο low ενώ τα γραφικά είναι σχεδόν τέρμα.

β) παρόλο που κάνω ''αναγνωριστικό'' γύρο για τα καύσιμα πολλές φορές δε μου δείχνει την ακριβή κατανάλωση. Βάζω πχ 60 λίτρα και μου βγάζει απόδοση για 2.6 γύρους ας πούμε σε official πίστες και αυτοκίνητα όλα αυτά. Τι μπορεί να παίζει; Επέμβαση στο παιχνίδι έκανα μόνο βάζοντας το NSX, για να πω ότι κάτι από κει το δημιούργησε.

Link to comment
Share on other sites

Από steam library , δεξί κλικ , properties, local files και κάπου εκει είναι. Επαναφέρει όλα τα αρχεία στα αρχικά. Αν έχεις πειράξει ini αρχεια θα στα επαναφερει. Τον φάκελο στα documents δεν τον πειράζει οπότε δεν χάνεις ρυθμίσεις, setup κτλ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι αυτό ήταν. Θυμόμουν ότι τo είχα πειράξει αλλά δε θυμόμουν ότι είχε σκάλες (off,low,normal...) και έμεινα με την εντύπωση ότι ήταν στο off αλλά ήταν στο normal. :embarrassment:

Με τι κάρτα γραφικών είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Το dof είναι ωραίο για τις replay cams.. Γενικά το αφήνω ανοιχτό.. Δε θολώνει κάτι στην ώρα της οδήγησης.

@panos2171 η κάρτα μου είναι μια Sapphire 7870xt 2gb underclocked γιατί στα default clocks κολλάει! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.