Jump to content



Assassin's Creed IV: Black Flag


vic

Recommended Posts

Τραγικο optimization.. 2χ780, 1080ρ, 62fps!

Oυτε το crysis 3 δεν ειναι τοσο βαρυ!

Οχι δεν ειναι τοσο βαρυ.

Απλα δεν παει πιο πανω το παιχνιδι.

Και 800*600 να βαλει αναλυση μεχρι 62.4 fps παει το ανωτερο.

Δεν εχω ξαναδει σε παιχνιδι αυτο τον περιορισμο.

Αν θυμαμαι καλα και ολα τα προηγουμενα ACs, μεχρι τοσο δινουν.

[MENTION=1278]aqua[/MENTION] φιλε προφανως εισαι με sli/cf για να lockαρεις στα 62.

Mε μια καρτα lockαρει στα 30 fps το vsync.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι τοσο βαρυ.

Απλα δεν παει πιο πανω το παιχνιδι.

Και 800*600 να βαλει αναλυση μεχρι 62.4 fps παει το ανωτερο.

Δεν εχω ξαναδει σε παιχνιδι αυτο τον περιορισμο.

Αν θυμαμαι καλα και ολα τα προηγουμενα ACs, μεχρι τοσο δινουν.

[MENTION=1278]aqua[/MENTION] φιλε προφανως εισαι με sli/cf για να lockαρεις στα 62.

Mε μια καρτα lockαρει στα 30 fps το vsync.

Ενταξει τι φολα ειναι αυτη παλι πρωτη φορα τη βλεπω,εκλεισα τη μια καρτα και εριξα settings στο game,και αλλου κλειδωνει στα 60 και αλλου 30,μιλωντας για απειρο stuttering,ενταξει δεν παιζεται ετσι το παιχνιδι,μιλαμε για χοντρη φολα vsync on με μονη καρτα,προφανως καποιο κολπο καινουργιο ειναι που δουλευει σαν το adaptive vsync(half refresh rate),που οταν το game δεν κλειδωνει στα 60 το ριχνει στα 30,αλλα εδω μιλαμε οτι δεν παιζεται το game απο stuttering με vsync-on εκτος και αν ριξω στο τερμα τα settings να κλειδωσω στα 60,μιλαω παντα για μονη καρτα,με διπλή παει αφρος,επισης δεν κλειδωνω στα 62 κλειδωνω στα 60,ειδα τα screens του [MENTION=10015]csaris[/MENTION] στα 62.5 και μαλλον η οθονη του παιζει πανω απο 60hz για να κλειδωσει στα 62.5 που ειναι το max για το συγκεκριμενο game.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τι φολα ειναι αυτη παλι πρωτη φορα τη βλεπω,εκλεισα τη μια καρτα και εριξα settings στο game,και αλλου κλειδωνει στα 60 και αλλου 30,μιλωντας για απειρο stuttering,ενταξει δεν παιζεται ετσι το παιχνιδι,μιλαμε για χοντρη φολα vsync on με μονη καρτα,προφανως καποιο κολπο καινουργιο ειναι που δουλευει σαν το adaptive vsync(half refresh rate),που οταν το game δεν κλειδωνει στα 60 το ριχνει στα 30,αλλα εδω μιλαμε οτι δεν παιζεται το game απο stuttering με vsync-on εκτος και αν ριξω στο τερμα τα settings να κλειδωσω στα 60,μιλαω παντα για μονη καρτα,με διπλή παει αφρος,επισης δεν κλειδωνω στα 62 κλειδωνω στα 60,ειδα τα screens του [MENTION=10015]csaris[/MENTION] στα 62.5 και μαλλον η οθονη του παιζει πανω απο 60hz για να κλειδωσει στα 62.5 που ειναι το max για το συγκεκριμενο game.

Κλείσε το vsync από το παιχνίδι και κατέβασε το D3DOverrider και κάνε force το vsync και triple buffering από εκεί. Εγώ δοκίμασα και το adaptive vsync από nvidia cpanel αλλά με το D3DOverrider πάει ακόμη καλύτερα.

Απ'ότι διάβασα έχουν κάνει πατάτα με το triple buffering γι'αυτό και πέφτει στα 30fps σε κάποια σημεία αλλά απ'ότι ανέφεραν άλλοι με το πρόγραμμα αυτό διορθώνεται το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ειδα τα screens του [MENTION=10015]csaris[/MENTION] στα 62.5 και μαλλον η οθονη του παιζει πανω απο 60hz για να κλειδωσει στα 62.5 που ειναι το max για το συγκεκριμενο game.

Tα 62.4 ειναι το max που πιανει με vsync OFF.

Στα screens που ειδες ειναι 780sli με vsync off γι αυτο δεν ειναι 60 αλλα 62.4 .

Οντως φολα.

Link to comment
Share on other sites

Tι κριμα ρε μαν;

Το παιχνιδι τα σπαει, το πιο ωραιο που εχω παιξει μεσα στο 2013.

Και με το pc της υπογραφης σου θα το παιζεις ανετα στα full του οποτε θα απολαυσεις και γραφικαρες στα εξωτικα νησια με τη ζουγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Tι κριμα ρε μαν;

Το παιχνιδι τα σπαει, το πιο ωραιο που εχω παιξει μεσα στο 2013.

Και με το pc της υπογραφης σου θα το παιζεις ανετα στα full του οποτε θα απολαυσεις και γραφικαρες στα εξωτικα νησια με τη ζουγκλα.

Έτσι όπως τα λέγατε παραπάνω απογοητεύτηκα...

Το έχω ήδη παραγκείλει και το περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Πωωω τι ζημια εχω παθει με τα τοπια ρε παιδια... Εκει που εισαι στο νησι με τα πρασινα νερα και δυει ο ηλιος. Θανατος... Μου ερχεται να καθομαι εκει να ανεβαινω στα δεντρα σαν το πηθικι να χαζευω...

Link to comment
Share on other sites

Πωωω τι ζημια εχω παθει με τα τοπια ρε παιδια... Εκει που εισαι στο νησι με τα πρασινα νερα και δυει ο ηλιος. Θανατος... Μου ερχεται να καθομαι εκει να ανεβαινω στα δεντρα σαν το πηθικι να χαζευω...

Μάριε να το προσέξεις αυτό, αρχίζω και ανησυχώ:shutup:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.