Jump to content



Μη ηλεκτρικά αγώγιμο λιπαντικό?


geogeoland

Recommended Posts

Παίδες, απλά και γρήγορα: έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο λιπαντικό που να μην είναι ηλεκτρικά αγώγιμο και να πωλείται σε υγρή μορφή ή ακόμη καλύτερα σε spray? Ευχαριστώωω!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, απλά και γρήγορα: έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο λιπαντικό που να μην είναι ηλεκτρικά αγώγιμο και να πωλείται σε υγρή μορφή ή ακόμη καλύτερα σε spray? Ευχαριστώωω!

Μπρίζες γ@μάς;

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το πρώτο ποστ...

Τώρα περι πριζών.. λίγο ρηχές μου φαίνονται, όταν τελειώσω με το CD-player που σκούζει το πορτάκι του όμως, θα το σκεφτώ να επεκτείνω τους ορίζοντες μου. :pleasantry:

Επι του θέματος τώρα... υπάρχει πέρα απο κάτι το τελείως εξειδικευμένο και κάποιο υλικό εύκολα ανευρέσιμο που να μπορεί να κάνει παρόμοια δουλειά? Π.χ. υλικά που μπορεί να βρει κανεις στο σπίτι -κάποιο λάδι π.χ.- που να έχει παρόμοιες ιδιότητες?

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το πρώτο ποστ...

Τώρα περι πριζών.. λίγο ρηχές μου φαίνονται, όταν τελειώσω με το CD-player που σκούζει το πορτάκι του όμως, θα το σκεφτώ να επεκτείνω τους ορίζοντες μου. :pleasantry:

Επι του θέματος τώρα... υπάρχει πέρα απο κάτι το τελείως εξειδικευμένο και κάποιο υλικό εύκολα ανευρέσιμο που να μπορεί να κάνει παρόμοια δουλειά? Π.χ. υλικά που μπορεί να βρει κανεις στο σπίτι -κάποιο λάδι π.χ.- που να έχει παρόμοιες ιδιότητες?

Για το πορτάκι του cd πρέπει να καταλάβεις απ πού προέρχεται ο θόρυβος. Αν είναι απο τριβή του tray στο σασί μπορείς να χρησιμοποιήσεις γράσο (τα σιλικονούχα είναι ακριβά) έστω και βαζελίνη φροντίζοντας να μην πλημμυρίσεις τα πάντα και μετά πατινάρει ο ιμάντας. Αν πάλι έχει λασκάρει ο ιμάντας και ''χάνει κίνηση'' the proper solution είναι η αλλάγή με τον κατάλληλο. Εναλλακτικά λαστιχάκι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.