Jump to content



Thief 4


Helly

Recommended Posts

Τhx Βαγγελη πολυ κατατοπιστικο το review, θα περιμενω λιγο να βγουν μερικα patches μπας και σουλουπωσουν τον ηχο και A.I και μετα θα του ριξω μια ματια.

Αυτά μπορεί να σουλουπωθούν αλλα δυστυχώς κανενα update δεν πρόκειται να διορθώσει τα κακώς κείμενα.

Μιλάμε οτι τρώγανε το κράξιμο απο τους φανς πχ με τα QTE και ψευδώς είπαν οτι τα μείωσαν.

Είπαν οτι προωθούν το stealth και παίζωντας στην μέγιστη δυσκολία που δεν μπορείς ούτε να κοιμίσεις φρουρούς - έχει sub objective να σκοτώνεις.

Αστεία πράγματα.:dots:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σήμερα παρέλαβα το Thief το έκανα Install και ολα καλά...

Αυτό που θέλω να μάθω ειναι στης ρύθμισής για τα γραφικά τι πρέπει να βάλω...???

Και η κάμερα είναι μόνο αυτή που βλέπει μέσα απο τα μάτια του???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Thief το έκανα Install και ολα καλά...

Αυτό που θέλω να μάθω ειναι στης ρύθμισής για τα γραφικά τι πρέπει να βάλω...???

Και η κάμερα είναι μόνο αυτή που βλέπει μέσα απο τα μάτια του???

βαλε αυτα του [MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] ποιο πανω και εγω με αυτα παιζω μια χαρα !!

τωρα αμα θελεις να κλειδωνουν και στα 60 τα fps βαζεις και το v-sync στο on αναλογα βαλε και δες τι σε βολευει!!

και εγω μεσα απο το χαρακτηρα βλεπω δε ξερω για κατι αλλο αλλα δε το ψαξα ομως για να σου πω σιγουρα !!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έκανα και ενα BenchMark με της ρύθμισης αυτες και ιδού το αποτέλεσμα

46vp0Lq.png

Με την 290 της υπογραφης ειναι αυτο το αποτελεσμα?

Αν ναι κατι δεν παει καλα, τα fps που εχεις ειναι υπερβολικα χαμηλα, επρεπε να εισαι πολυ πιο πανω.

Δες 1-2 σελιδες πιο πισω που εχει δωσει bench ο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] με την ιδια καρτα.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Το AI απαράδεκτο απλά...είσαι μες την μούρη τους και απλά επειδή είναι σκοτάδι δεν σε βλέπουν...:happy2:

Εκτός και αν αλλάζει με τα επίπεδα δυσκολίας.

Παράδειγμα στο 6:10

Ο τέλειος κλέφτης; Τα παίζουμε με Thief [2] - YouTube

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια ρε παιδιά...:/

Άνοιξε ένα θέμα στο ανάλογο section με τις κάρτες γραφικών, ή στο θέμα με τις r9.. τρέξε κάποια benchmark για να δούμε αν το πρόβλημα είναι γενικό κι όχι μόνο στο thief.. ή αν είναι μόνο θέμα οδηγών.. εδώ είναι το θέμα για το παιχνίδι κι είναι κρίμα να το "χαλάμε".. ε; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό το chapter ανατρίχιαζα.. Μετά σκεφτόμουν ότι έλα μωρέ απλά ήχοι θα είναι, σιγά μη το κάνουν κ outlast και μετά σε ένα σημείο π περπατούσα με βαράει το "τέρας" στα ξαφνικά και

nsfw

πήγε το σκατό στην κάλτσα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που πετάχτηκε μια μπάλα του μπάσκετ από το ασανσέρ και πάω να δω τι είναι και τσουπ, ένα zombie μέσα στην μάπα μου; (!)

Καλή φάση ήταν και η αρχή του chapter στην

πόρτα που πετάχτηκε η κοπέλα. Με βρήκε και αφηρημένο...

Link to comment
Share on other sites

rsaiax.png

270x με 14.2 με Very High Preset

Το θεμα ειναι οτι καθολη την διαρκεια του bench η καρτα δεν ξεπερναει το 80%.

Αρχιζει χαμηλα (30-40%) και αυξανεται σταδιακα.

Bottleneck?

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

270x με 14.2 με Very High Preset

Το θεμα ειναι οτι καθολη την διαρκεια του bench η καρτα δεν ξεπερναει το 80%.

Αρχιζει χαμηλα (30-40%) και αυξανεται σταδιακα.

Bottleneck?

δεν έχω βρει χρόνο να το βάλω το παιχνίδι, αλλά με το που βρω ευκαιρία, υπόσχομαι να μπω να σου πω τα δικά μου νούμερα..

Link to comment
Share on other sites

Το παίγνιο φαίνεται καλό, από τα λίγα που έχω δει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έπεσε τόσο θάψιμο. Έχει ακριβώς τα ίδια mechanics με τα υπόλοιπα της σειράς με κάποιες προσθήκες όπως το silent roll. Και τα levels δεν είναι τόσο μάπα όσο λένε. Απλά δεν συγκρίνεται με dishonored π.χ.

Στα γραφικά τώρα, η ζημιά γίνεται από το Parallax occlusion mapping. Είναι κακή η ενσωμάτωση όπως και στο πρώτο crysis.

Εγω το ειπα γιατι πας και maxaαρεις τα sets και πετας και FXAA.

Το FXAA ειναι (Low quality AA) αντι του SSAA που ειναι το (Ultra quality AA).

Εσυ που εχεις δυνατή καρτα βάζεις μόνο SSAA και ένας με αδύναμη το ξερατό FXAA.

Τί λες ρε αριστοκράτη εσύ; :p

Το FXAA διαβάζει δεδομένα από τον z-buffer της κάρτας για να προσδιορίσει ποιά πίξελ βρίσκονται στην ίδια(άρα πάνω σε texture) και ποιά σε διαφορετική επιφάνεια(άρα σε ξεχωριστά αντικέιμενα). Η εξομάλυνση γίνεται μόνο στα δεύτερα και τα textures δεν θολώνονται.

Γενικά τέτοιοι αλγόριθμοι έχουν άπειρα περιθώρια βελτίωσης και πειραματισμών και εφόσον είναι ανεξάρτητοι από τη γεωμετρία της σκηνής θα γίνονται και ελαφρύτεροι και πολύπλοκότεροι χωρίς να επιβαρύνουν σημαντικά τις νέες κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.