Jump to content



Ναρκαλιευτης!


Gi0

Recommended Posts

Πάντως δεν είναι photoshop...

Υπάρχουν μερικά κολπάκια που αξίζει να τα ξέρεις:

Στα 98 μέσα στο φάκελο τον Windows (ή στο System32) είχε το .exe του ναρκαλιευτή με όνομα winmine.exe kai δίπλα ένα winmine.ini που έλεγε Best1 Best2 Best3 Time1 Time2 Time3 και μπορούσε εκεί να αλλάγεις τις τιμές τους... και να βάλεις ότι θες εσύ..

Στα XP αλλάζει λίγο:

Δεν υπάρχει winmine.ini, αλλά μπορείς να αλλάξεις τις παραμέτρους από τη registry στο

HKEY_CURRENT_USER\\Software\\Microsoft\\winmine

που έχε υπ'όψην σου οτι default είναι 16δικές...

Στα ΧΠ όμως έχει άλλο ένα καλό κόλπο

Ανοίγεις τον ναρκαλιευτή στην επιφάνεια εργασίας, με τίποτα άλλο ανοιχτό και πατάς xyzzy μετά Enter και μετά Left Shift...

Τότε αν προσέξεις κάθε φορά που είσαι πάνω από ένα τετραγωνάκι καθαρό, ανάβει ένα λευκό pixel στην πάνω αριστερή γωνία της επιφάνειας εργασίας..

Μαυρίζει αν πας πάνω απο βόμβα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από Ilias83

Στα ΧΠ όμως έχει άλλο ένα καλό κόλπο

Ανοίγεις τον ναρκαλιευτή στην επιφάνεια εργασίας, με τίποτα άλλο ανοιχτό και πατάς xyzzy μετά Enter και μετά Left Shift...

Τότε αν προσέξεις κάθε φορά που είσαι πάνω από ένα τετραγωνάκι καθαρό, ανάβει ένα λευκό pixel στην πάνω αριστερή γωνία της επιφάνειας εργασίας..

Μαυρίζει αν πας πάνω απο βόμβα...

Αυτό δοκίμασα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lefscott

Παλιότερα, ως φοιτητής είχα :

beginner->5sec

intermediate->32sec

expert->80sec

Έπαιζα ώώώώώώρες και ώρες. Τώρα αραιά και που μόνο στο expert

80 sec ???Nice!

Και ελεγα πως ειμαι ο μονος που ασχολουμαι...

:rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@BanOr: Αν το δοκίμασες σε XP δουλεύει σίγουρα, οπότε ή δεν βλέπεις το Pixel (μπορεί να μην έχεις ρυθμίσει καλά την οθόνη σου και να βγαίνει στο περιθώριο) ή κάτι κάνεις λάθος (πράγμα δύσκολο) Σε 98 και 2000 δεν έχω δοκιμάσει να δω αν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και δουλέυει.

με το κλασσικό φόντο των xp δεν φαίνεται, γιατί είναι άσπρο σ'αυτό το σημείο.

πάντως ποτέ δεν ήμουν καλός στο ναρκαλιευτή, οπότε το κολπάκι είναι για άτομα σαν εμένα;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.