Jump to content



Coolermaster Cosmos 2(Clear or mod window)


Chris79

Recommended Posts

Ειδα κι απο ειδα,τελικα παρηγγειλα αυτο το "κουτακι" και τελειωσε.Η ερωτηση μου παιδια,ειναι μηπως γνωριζετε καπου να πουλανε side clear panel η' μονταρισμενα οπως αυτα:

cmII_cm2_cosmos_cooler_master_clear_window_panel_120mm_fan_holes_mnpctech1.jpg

cmII_cm2_cosmos_cooler_master_clear_window_panel_mnpctech.jpg

a9889cf9_525851_4018855596624_1438420516_33512209_1604123994_n.jpeg

Eχω κανει σε κανα δυο παλια μου PC,μοντες,αλλα με αυτο το κουτι δεν θελω να πειραματιστω...Η δευτερη εικονα-επιλογη μου αρεσει διοτι οπως καταλαβαινω ειναι ενα καινουριο πανελ,διατηρωντας το μαμα πανελ ανεγγιχτο,χωρις να αποκλειω μεχρι τελευταια στιγμη την τελευταια εικονα.Εαν υπαρχει κατι σε ετοιμο,επισης θα το προτιμουσα.Εαν υπαρχει καποιος φιλος που μπορει να μου κανει ενα πανελ,ασχολειται με αυτα γενικως,οπως την πρωτη-δευτερη φωτο,ας μου στειλει PM να συννενοηθουμε για τα παντα.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Το φουλ πλεξυ νομιζω ειναι απο τον Bill του mnpcTech απο Αμερική κ οτι αυτο συνεπάγεται. .

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Ναι,αυτο το ειδα απο το site που ηταν η φωτο,αλλα επειδη αυτος λεει για pre-order,και για κατι 8-10 εβδομαδες,και να του στειλω και τα μεντεσεδακια που θα στηριζεται το πανελ κτ,κτλ...μεγαλη η χαρη του φιλε!Ξερω εδω μεσα υπαρχουν παιδια με χρυσα χερακια.Ενα διαφανο πανελ θελω,με τις τρυπες στις θεσεις απο τους μεντεσεδες,με 6-8 βιδες να το στερεωσω οταν μου ερθει(βαλε βγαλε θα ειναι,και ειναι οπως βλεπω),και οχι ολη αυτη η ταλαιπωρια...στο κατω κατω κοβω αυτο που εχω(οχι εγω,αλλα ενα παιδι με σταθερο χερι),και τελειωσε.Απλα ρωτησα αν μπορει ενα παιδι με γνωσεις Modding να μου κανει ενα οχι ντε και καλα με το στανιο ολοιδιο,αλλα να εχω αυτο το διαφανο αποτελεσμα.Τα λεφτα να μεινουν ελλαδα(οπως απο ελλαδα το παρηγγειλα),και να μην ταλαιπωρουμε κι εγω,και να βγαλει και στηριξουμε και τα παιδια με αγαπη σε αυτο που κανουν.Ετσι το σκεφτομαι...Προχειρα,να ενα Modding,που οτι θελεις κοβεις.Βαζω και το ακρυλικο της αρεσκειας μου,και ουτε να κανω μαγκες τους ξενους...υπαρχει και διαδικασια σε youtube αναλυτηκοτατη.Το ζητημα ειναι οτι ΔΕΝ πιανουν και δεν βασιζομαι στα δικα μου χερακια.Καποιο παιδι με γνωσεις,και με 100 φορες που εκοψε,εχει αλλη σιγουρια για εμενα.Κανω λαθος?Ακομη και το Full ακρυλικο πανελ,ενα τετραγωνο κομματι,με τις τρυπες του μεντεσε ειναι(βαζουμε και βιδες οχι πιρτσινια,και ειναι βαλε βγαλε).Δηλαδη αυτος απο το εξωτερικο τι περισσοτερο θα κανει?Και θα τον χρυσοπληρωσω,και θα ταλαιπωρουμε μηηηηνες,και με ταχυδρομικες αποστολες(στειλε-παρε).Τα μετρα ενα παιδι μπορω να του τα δωσω,η' να τα παρει απο εναν φιλο,η' και απο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω εγώ ένα mention, με ένα τυχαίο όνομα...

@Κοπρίτης

Μακαρι,και με το καλο...Αλλα περιμενω απο τον ιδιο,η' απο οποιον το αναλαβει,να μου στειλει PM.Δεν μπορω εγω να ενοχλω,και να πιεζω καποιον χωρις να το θελει.Εγω δηλωνω ενδιαφερον και ζητω βοηθεια.Μετα θα βαλουμε και φωτος εδω μεσα με ολη την δουλεια,και ολα τα σχετικα(ειτε για Full ακρυλικο,ειτε για κοψιμο...οτι μπορεσουμε).Ειμαι απο βορεια ελλαδα,και μπορω αν υπαρχει παιδι απο τα μερη μου,να του το παω το παραθυρο για οτι ξεκινησουμε να κανουμε,αυτοπροσωπως,διχως ταλαιπωριες.Πατριωτες ειμαστε,και ντροπη δεν χρειαζεται.Dremel,εργαλεια κτλ,εχω ρε παιδια,αλλα δεν βασιζομαι στα χερια μου.Λιγο να το παρω στραβα,ειτε το ακρυλικο πανελ θα παει τσαμπα,ειτε το παραθυρο μαμα,θα δει τον ουρανο με τα αστρα!:)Ασε που δεν ξερω τι υλικο βαζουμε σε αυτα τα πανελ.Να αγορασω καμια 10,να τα κοβω,και στο τελος...τζιφος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται πανικός και μελόδραμα ;) Ο συγκεκριμένος είναι επαγγελματίας και θα απαντήσει αν μπορεί να βοηθήσει αργά ή γρήγορα. Εγώ παρέλαβα πράγματα στην άλλη άκρη της Ευρώπης, στην Βόρεια Ελλάδα θα κολώσει;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι,και με το καλο...Αλλα περιμενω απο τον ιδιο,η' απο οποιον το αναλαβει,να μου στειλει PM.Δεν μπορω εγω να ενοχλω,και να πιεζω καποιον χωρις να το θελει.Εγω δηλωνω ενδιαφερον και ζητω βοηθεια.Μετα θα βαλουμε και φωτος εδω μεσα με ολη την δουλεια,και ολα τα σχετικα(ειτε για Full ακρυλικο,ειτε για κοψιμο...οτι μπορεσουμε).Ειμαι απο βορεια ελλαδα,και μπορω αν υπαρχει παιδι απο τα μερη μου,να του το παω το παραθυρο για οτι ξεκινησουμε να κανουμε,αυτοπροσωπως,διχως ταλαιπωριες.Πατριωτες ειμαστε,και ντροπη δεν χρειαζεται.Dremel,εργαλεια κτλ,εχω ρε παιδια,αλλα δεν βασιζομαι στα χερια μου.Λιγο να το παρω στραβα,ειτε το ακρυλικο πανελ θα παει τσαμπα,ειτε το παραθυρο μαμα,θα δει τον ουρανο με τα αστρα!:)Ασε που δεν ξερω τι υλικο βαζουμε σε αυτα τα πανελ.Να αγορασω καμια 10,να τα κοβω,και στο τελος...τζιφος...

εχετε ενα νεο πμ:p

Link to comment
Share on other sites

μια και με ενδιαφέρει και μένα ανεβάστε καμια φωτογραφία με την δουλειά που θα κάνει το παιδί.

Η coolermaster πάντως συνηθίζει να βγάζει panel πρόσθετα με παράθυρο. Το είχε κάνει στα προηγούμενα cosmos αλλά σε αυτό εδώ έχουν περάσει τόσοι μήνες και τπτ.. :p

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να γνωρίζω τον κοπρίτη,ξέρω οπως ολοι,ότι κανει φοβερές δουλειές.

Αλλά είναι "δουλειές". Ο άνθρωπος μπορεί να είναι φουλ μερακλής και ταλαντούχος ,αλλά είναι η δουλειά του.

Οπότε δε θεωρώ ότι είναι ενόχλησή να του λες για δουλειά,και φυσικά θα περίμενα την ανάλογη χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηρα στα χερια μου ενα Cosmos 2 για να αρχισω να βγαζω καποιο βασικο σχεδιο για το πλαινο panel.

Το θεμα ειναι οτι μεσα στη Μεγαλη Εβδομαδα

δεν εχω τη δυνατοτητα να προχωρησω και πολυ το project λογω οικογειακων υποχρεωσεων.

Οσοι εχουν επικοινωνησει με πμ εχουν λαβει απαντηση.

Θα ενημερωθει και το παρον thread μολις υπαρξει κατι χειροπιαστο,

εκτος εαν προλαβει η CM και κυκλοφορησει το δικο της panel στο ενδιαμεσο :p

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηρα στα χερια μου ενα Cosmos 2 για να αρχισω να βγαζω καποιο βασικο σχεδιο για το πλαινο panel.

Το θεμα ειναι οτι μεσα στη Μεγαλη Εβδομαδα

δεν εχω τη δυνατοτητα να προχωρησω και πολυ το project λογω οικογειακων υποχρεωσεων.

Οσοι εχουν επικοινωνησει με πμ εχουν λαβει απαντηση.

Θα ενημερωθει και το παρον thread μολις υπαρξει κατι χειροπιαστο,

εκτος εαν προλαβει η CM και κυκλοφορησει το δικο της panel στο ενδιαμεσο :p

πάμε για κόψιμο του εργοστασιακού panel ή θα φτιάξεις κάτι αυτόνομο σε αντικατάσταση του εργοστασιακου?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εγω θα παω για καινουριο πανελ(διαφανο με οτι σχεδιασμο καλυτερο μπορεσουμε),αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα απο το μαγαζι που το παρηγγειλα!Λενε παραδοση 2-3 ημερες,εχθες πηρα,και ακομη δεν τους ηρθε απο εξωτερικο.Περασε 1,5 εβδομαδα,και αντε να μην πω...

Τα λεφτα ομως τα πηραν.

Τι να πεις...ποιος φταιει,ποιος δεν φταιει,το δουλεμα απο παντου πεφτει.:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.