Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Ειμαι εντυπωσιασμενος απο το s4 τοσο πολυ, που μετα απο μια σειρα κατ' εξακολουθηση με iphone 3G, 3GS, 4, 4S, 5, μπορω να πω οτι ειναι απο τα καλυτερα που εχω κρατησει στα χερια.

Θα παρετρεπα ευκολα του αιφοναδες να πουλησουν τα μηλαρακια τους και να γυρισουν σε μια ανωτερη τεχνολογικα πλατφορμα, με λιγοτερα χρηματα και να σταματησει επιτελους αυτη η χαζο-ψευτο κατασταση των iphone ως την elite των smartphones.

***Ξεφορτωθηκα επιτελους το χαζο itunes και αυτο το παλιοσυχρονισμο που μου ειχε κατσει στο λαιμο τοσα χρονια!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εντυπωσιασμενος απο το s4 τοσο πολυ, που μετα απο μια σειρα κατ' εξακολουθηση με iphone 3G, 3GS, 4, 4S, 5, μπορω να πω οτι ειναι απο τα καλυτερα που εχω κρατησει στα χερια.

Εχω iphone το οποίο χρίζει αντικατάστασης. Γλυκοκοιτάζω το S4 αλλα με προβληματίζει το μεγεθος. Συνηθίζετε ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω iphone το οποίο χρίζει αντικατάστασης. Γλυκοκοιτάζω το S4 αλλα με προβληματίζει το μεγεθος. Συνηθίζετε ευκολα?

ειναι λιγο μεγαλο για τσεπη αλλα και γω προσπαθω να το συνηθισω στο μεγεθος, θελει και δευτερο χερι πολλες φορες, ειδικα για να στειλω sms, που ειχα συνηθισει με το ενα χερι!!

Προχωρα αφοβα θα σε εντυπωσιασει η αλλαγη!

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο μεγαλο για τσεπη αλλα και γω προσπαθω να το συνηθισω στο μεγεθος, θελει και δευτερο χερι πολλες φορες, ειδικα για να στειλω sms, που ειχα συνηθισει με το ενα χερι!!

Προχωρα αφοβα θα σε εντυπωσιασει η αλλαγη!

Learn to swipe!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Και εγω εχθές αγόρασα το Samsung S4, 450ευρώ μείων 100 που πούλησα στο μαγαζί το παλιό (HTC EVO 3D), 350ευρώπουλα, μια χαρά μου ήρθε. :victory::dance3:

Στήν αρχή νόμιζα οτι είναι το Μαιμού, αλλα τελικά, είναι το Αυθεντικό S4, απο Γαλλία.

Βέβαια, πήρα και αυτή την θήκη, Samsung View Cover For Galaxy S4 Black με 45εύρω.:(

Λίγο μεγάλο βέβαια, δεν χωράει σε τσέπη, αλλα κάπου θα βρεθεί να το βάλω.

Μόλις έκανα μια δοκιμή στην παλία θήκη (Sentio Θήκη Multi Purpose 9,5 x 1 x 14εκ.) που χρησιμοποιούσα για το HTC και χωράει, μπαίνει και στην ζώνη.:victory:

Υ.Γ. Το παλιό HTC έπιασε τα 100ευρώ διότι, η συσκευή είναι σε άριστη κατάσταση, τα παρελκόμενα, άθικτα μέσα στο κουτί τους και η απόδειξη αγοράς, που είναι ακόμα στην εγγύηση.

Έγινε επεξεργασία από Harristec
Link to comment
Share on other sites

Εχω iphone το οποίο χρίζει αντικατάστασης. Γλυκοκοιτάζω το S4 αλλα με προβληματίζει το μεγεθος. Συνηθίζετε ευκολα?

υπαρχει και το s4 mini ;) (αυτο γλυκοκοιταζω εγω που εχω θεμα με το μεγεθος!!)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θεμα με το μεγεθος; Σιγα το μεγεθος. Μια χαρα μικρο ειναι.

Για χρηση smartphone, 4-4.5" ειναι το μικροτερο, οτι αλλο ειναι παιχνιδακι.

Εγω εχω 4.5", αν παω σε 4" θα νομιζω οτι γυρισα στο 2005 και στα dumphones.

Link to comment
Share on other sites

...κι εγώ μετά απο iPhone 3G, 3GS, 4, 4S, 5 εδώ και περίπου 2 βδομάδες είμαι κάτοχος του S4 και το μηλαράκι δεν μου λείπει καθόλου ! Το μέγεθος το συνήθισα πολύ γρήγορα (εδώ σκέφτομαι να δώσω το S4 και να πάω για Note 3 ) Απλά κορυφή...

Link to comment
Share on other sites

χε-χε κάπως έτσι τώρα που έχω το s4 έδωσα το iphone στη σύζυγο και μια μέρα το πήρα για να της φτιάξω κάτι και επιβαιβέωσα πως οχι μόνο δεν μου λείπει καθόλου αλλά θα πρέπει να γίνουν τρομερές αλλαγές για να ξαναπάω πίσω σε iPhone και ιOS... το μόνο + ειναι η ποιότητα κατασκευής...

Link to comment
Share on other sites

Έχω στην οθόνη μου στην κάτω μεριά μια πιο ροζ απόχρωση πιο σκούρα αυτό γίνεται αντιληπτό σε άσπρες και σε γκρίζες εικόνες φόντο. Επίσης στον chrome στο κενό μαύρο tabη πάνω μεριά της οθόνης φωτίζει λίγο παραπάνω δηλαδή δεν έχει ομοιόμορφο μαύρο το κουλό είναι σε μαύρη εικόνα δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Να το πάω στην smartec; η είναι γενικό πρόβλημα των amoled.Κάνουν καλή δουλεία αν χιαστεί αλλαγή η θα μου το δώσουν με σημάδια ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες σημερα βρηκε η Official 4.3 (αρχικα η Γερμανια την πηρε μεσω kies-OTA) αλλα ως γνωστον μπορειτε οσοι θελετε να την περασετε με odin (ξερωντας πριν οτι μπαινει ο knox bootloader). Για τους υπολοιπους που δεν θελουμε τους περιορισμους του knox περιμενουμε σε μερικες μερες τις αντιστοιχες custom...

Link to comment
Share on other sites

Αν του προτείνω να πάρει μία ZeroLemon 3000mAh, αξίζει (χωρίς να αλλάξει καπάκι)? θα βγάζει λίγο παραπάνω από μία μέρα ή δεν έχουν τόση διαφορά;

Έχει κανείς σας να μου πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.