Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Βρε παιδιά ξέρει κανείς να μου πει πως θα βρώ απο που είναι το τηλέφωνό μου?

( έχω περάσει 4.3 απο Samobile και μάλον δεν ήταν για την ίδια χώρα ) και επίσης ούτε απο το kies μπορώ να το βρώ (αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία μου λέει πως η συσκευή μου δεν υποστιρίζεται)

Κανένας άλλος τρόπος???

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή σου είναι Γερμανίας;

Από θέμα θερμοκρασίας έχεις δει καμία διαφορά;

Ρωσίας είναι η συσκευή μου! από θερμοκρασίες δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι τώρα τουλάχιστον

σε γενικές γραμμές η συσκευή ανεβάζει ειδικά όταν τραβάς δεδομένα από 4G και όταν παίζεις....πάντα σε λογικά πλαίσια

Βρε παιδιά ξέρει κανείς να μου πει πως θα βρώ απο που είναι το τηλέφωνό μου?

( έχω περάσει 4.3 απο Samobile και μάλον δεν ήταν για την ίδια χώρα ) και επίσης ούτε απο το kies μπορώ να το βρώ (αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία μου λέει πως η συσκευή μου δεν υποστιρίζεται)

Κανένας άλλος τρόπος???

δεν έχει σημασία για ποια χώρα προοριζόταν η συσκευή

μπορείς να βάλεις όποια ρομ γουστάρεις (οποιασδήποτε χώρας εννοώ, Γερμανική Ελληνική....) αρκεί να είναι για το συγκεκριμένο μοντέλο

επίσης μια συμβουλή, γείωσε το το KIES και χρησιμοποίησε το ODIN [ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

Βρε το έχω κάνει αυτό (απο odin πέρασα την 4.3 απο 4.2.2 απο Samobile ) αλλά δεν μπορώ να κάνω update στο 4.3 (δεν υποστιρίζεται η συσκευή μου λέει) και θα ήθελα να ξέρω απο που είναι η συσκευή μου....

Link to comment
Share on other sites

Βρε το έχω κάνει αυτό (απο odin πέρασα την 4.3 απο 4.2.2 απο Samobile ) αλλά δεν μπορώ να κάνω update στο 4.3 (δεν υποστιρίζεται η συσκευή μου λέει) και θα ήθελα να ξέρω απο που είναι η συσκευή μου....

οοοοολα τα update θα τα περνάς μεσώ odin!!! δεν κατάλαβες μάλλον τι σου εγραψα

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξέρει κανείς να μου πει πως θα βρώ απο που είναι το τηλέφωνό μου?

( έχω περάσει 4.3 απο Samobile και μάλον δεν ήταν για την ίδια χώρα ) και επίσης ούτε απο το kies μπορώ να το βρώ (αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία μου λέει πως η συσκευή μου δεν υποστιρίζεται)

Κανένας άλλος τρόπος???

Παίρνεις την Samsung και τους λες το IMEI

Link to comment
Share on other sites

απο το imei-number.com βρήκα αυτό

IMEI ANALYSIS

IMEI number: 3************3

IMEI checksum: Check digit 3 is CORRECT

Type Allocation Code (TAC): 3*******

Serial number: 1*****

Check digit: 3

Issuer: BABT (British Approvals Board of Telecommunications)

δηλαδή είναι βρετανικό?

Έγινε επεξεργασία από rs3
Link to comment
Share on other sites

απο το imei-number.com βρήκα αυτό

IMEI ANALYSIS

IMEI number: 3************3

IMEI checksum: Check digit 3 is CORRECT

Type Allocation Code (TAC): 3*******

Serial number: 1*****

Check digit: 3

Issuer: BABT (British Approvals Board of Telecommunications)

δηλαδή είναι βρετανικό?

Ξέρει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το λεει αυτο? Δεν ισχυει... Εννοειται οτι δεν χανεται η εγγυηση αν περασεις OFFICIAL rom με odin.Εδω ουτε prerooted καποιες δεν ριχνουν τον knox.

ΥΓ Για να μην λεμε οτι ναναι ο μονος τροπος να πεσει το knox περνοντας official rom ειναι αν ειναι ηδη rooted/custom status το κινητο και την περασει καποιος απο πανω αν δεν κανω λαθος...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουνε στη συσκευή τους knox μην περάσουν χειροκίνητα rom μέσω ODΙΝ.

Αν το κάνουν θα έχει ως αποτέλεσμα να γραφτεί ο counter 1 και να χάσουν την εγγύηση!

3 φόρες έχω περάσει έτσι ρομ και ακόμα λέει KNOX WARANTY VOID: 0x0

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το λεει αυτο? Δεν ισχυει... Εννοειται οτι δεν χανεται η εγγυηση αν περασεις OFFICIAL rom με odin.Εδω ουτε prerooted καποιες δεν ριχνουν τον knox.

ΥΓ Για να μην λεμε οτι ναναι ο μονος τροπος να πεσει το knox περνοντας official rom ειναι αν ειναι ηδη rooted/custom status το κινητο και την περασει καποιος απο πανω αν δεν κανω λαθος...

Και άμα περάσεις σε rooted ota update

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα το Γαλλικό firm το πέρασα με odin και όλα καλά τώρα και το kies μου το αναγνωρίζει και δεν έχασα και τίποτα απο τα δεδομένα μου 5-7 λεπτά διαδυκασί και όλα Ok...

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν έχεις γαλλική συσκευή με γερμανική ρομ θα σου κράταγε μούτρα?

Ε ναι λοιπόν , το δικό μου μου "κράταγε μούτρα" και δεν ήθελε να συνεργαστεί με το kies (ως έγραψα και παραπάνω αν διάβασες ) μου έλεγε πως δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου και δεν μπορούσε να βρει λογισμικό update κλπ.

Αλλά τώρα του έστρωσα χαρακτήρα και τα βρήκαμε κάπως...:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και μενα μου κραταει πεισματικα μουτρα απο οταν περασα τη Γερμανικη 4,3 και επειτα

δοκιμασα να περασω κ την ελληνικη απο samfirmware παλι δεν το υποστηριζει στο Kies..

to knox Παντως μετα απο 4-5 αλλαγες firmware ofiicial ΠΑΝΤΑ ειναι 0 οποτε δεν ισχυει αυτο με το odin!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.