Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Ευτυχως δεησε ο θεος λιγο πριν ερθει το s5 πουλησα το s4 πηρα το g2 και μου εμειναν και 30 ευρω τσεπη... Ποτε ξανα sammy κινητο αν δεν βαλει μυαλα...

Εμένα πάλι να ναι καλά το myphone δίπλα που με οδήγησε στην δική μου πάντα σωστή επιλογή.

Κοίταζα και εγώ το g2 αλλά όταν διάβασα για καπακια που τρίζουν από την πρώτη μέρα , gps να μην κλειδώνουν ανάλογα την παρτίδα έκανα μπραφ και έφυγα.

Δυο βδομάδες τώρα με το κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αλήθεια αυτό το video call είναι πατέντα της samsung και δεν το βλέπω σε αλλά κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεησε ο θεος λιγο πριν ερθει το s5 πουλησα το s4 πηρα το g2 και μου εμειναν και 30 ευρω τσεπη... Ποτε ξανα sammy κινητο αν δεν βαλει μυαλα...

Τι θέματα είχες;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα είχες;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Το μεγαλυτερο θεμα μου ηταν οτι δεν ηθελα το knox και ημουν με τον bootloader της MGA εκδοσης...Το αλλο θεμα ηταν η μπαταρια που ηταν τραγικη σε σχεση με το g2...Αντε και λιγο τα lags που ειχε παντα το s4...Οχι οτι δεν εχει το g2 αλλα εχει πολυ λιγοτερα...

Link to comment
Share on other sites

και πως ακριβως σας επηρεαζει το Knox στην καθημερινοτητα σας με το κινητο ; να καταλαβω...

δεν την μπαινω σε κανεναν.απλα ρωταω να μαθω.

δε ξερω τι ακριβως ειναι το κνοξ , αλλα το κινητο μου εχει και δεν εχω δει καποια αλλαγη στις λειτουργιες μου και ολοι το κραζουν.

γτ ;

Link to comment
Share on other sites

και πως ακριβως σας επηρεαζει το Knox στην καθημερινοτητα σας με το κινητο ; να καταλαβω...

δεν την μπαινω σε κανεναν.απλα ρωταω να μαθω.

δε ξερω τι ακριβως ειναι το κνοξ , αλλα το κινητο μου εχει και δεν εχω δει καποια αλλαγη στις λειτουργιες μου και ολοι το κραζουν.

γτ ;

Η samsung εχει βαλει εναν μετρητη οπου αποτρεπει τους χρηστες απο διαφορες αλλαγες (rooting/custom rom)

Με το που αλλαξει η τιμη σε 0x1 αυτοματα χανεται και η εγγυηση του κινητου.

14287262298_5fa963a1ce_z.jpg

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZGwMs8JPBhE]TowelRoot : How to Root Galaxy S4 [All LTE Variants] Without PC - YouTube[/ame]

Με αυτον το τροπο που βγηκε πριν λιγες μερες μπορεις να κανεις root το κινητο σου χωρις να γραψει ο Knox.

Link to comment
Share on other sites

Η samsung εχει βαλει εναν μετρητη οπου αποτρεπει τους χρηστες απο διαφορες αλλαγες (rooting/custom rom)

Με το που αλλαξει η τιμη σε 0x1 αυτοματα χανεται και η εγγυηση του κινητου.

14287262298_5fa963a1ce_z.jpg

αρα πρακτικα αφορα τους χρηστες σαν τον [MENTION=4655]racer[/MENTION] που παρομοιωζει τη ζωη ενος αλφιστι στο κινητο του..

50 διαφορετικες ρομ στο εξαμηνο..

Link to comment
Share on other sites

Εγω ομως που γενικα τα πειραζω τα κινητα αλλα θελω οταν τα πουλαω να εχουν εγγυηση τελειωσε η samsung για μενα...Και πειραγμα δεν εννοω root μονο... Custom recovery custom rom κτλ εννοω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειχα ηδη την 4.4.2 και περασα μια αναβαθμιση την περασμενη βδομαδα (παλι 4.4.2 εχω)

Από τοτε κανα 2 φορες παρατηρησα τρελο battery drain (-25% σε 2-3 ωρες)

Στη μπαταρια μου δειχνει τις Υπηρεσίες Google Play

Το εχει παρατηρησει κανεις άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.