Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Κανείς;;

Πάντως πιστεύω απαξιώθηκε πολύ γρήγορα και άδικα ίσως η γεννιά αυτή των τηλεφώνων (S4/one/lg2)...Στο λανσάρισμά τους έψαχνες τα της προηγούμενης γενιάς μεταχειρο s3 και εβρισκες στα 320 ευρώ και τώρα τόσο έχει καινούργιο το s4

Kαι που ειναι το κακο οτι πεσαν οι τιμες πολυ;

Το κακο ειναι που κανουν τοσες πωλησεις οταν βγαινουν καινουργια στα 500+ €€€

Πχ τωρα με τα 1000 συμφερει να παρεις αυτα που λες (S4/One/LG G2) παρα τις καινουργιες ναυαρχιδες, που στην ουσια δεν προσφερουν και πολλα παραπανω, ισως λιγο καλυτερο polish.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο...λάθος διατύπωσή μου ("αδικα")..δεν είναι κακό που έπεσαν γρήγορα οι τιμές των παλαιών μοντέλων...αλλά ότι είναι υπερβολικά υψηλές των νέων...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Ένα πιο αναλυτικό S4 vs G2 post

Από ότι φαίνεται, το G2 έχει και άλλα αρνητικά συγκριτικά πάντα με το S4. Τα περισσότερα είναι είτε υποκειμενικά είτε λεπτομέρειες αλλά πιστεύω αξίζει να αναφερθούν.

Btw, noob ερώτηση

Αν αγοράσω κινητό android από ξενόγλωσση χώρα (μη αγγική) θα μπορώ να έχω το μενου στα αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

Ένα πιο αναλυτικό S4 vs G2 post

Από ότι φαίνεται, το G2 έχει και άλλα αρνητικά συγκριτικά πάντα με το S4. Τα περισσότερα είναι είτε υποκειμενικά είτε λεπτομέρειες αλλά πιστεύω αξίζει να αναφερθούν.

Btw, noob ερώτηση

Αν αγοράσω κινητό android από ξενόγλωσση χώρα (μη αγγική) θα μπορώ να έχω το μενου στα αγγλικά?

Μιας κ τα παρακολουθω τελευταια κ θα αγορασω το G2 πολυ συντομα:

Keep in mind dat:

-Προβληματα με το GPS ειχανε συγκεκριμενες παρτιδες. (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5346106#post5346106)

-Πλεον για την καμερα κυκλοφορει 4Κ και 120fps mod + κατ'εμε καλυτερα να εχεις OIS και μια Photo που μπορεις να την βελτιωσεις..παρα κατι κουνημενο για διαγραφη.

-Αυτο για τον xωρο/μπαταρια ειναι περι ορεξεως.Και τα iphone δεν ειναι expandable../ η μπαταρια αλλαζει αν πιανουν τα χερια σου οποτε κλαιν μαιν ον the λινε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2ος ενδιαφερομένος, ψήνομαι κι εγώ να το "σκαλίσω".

Προσωπικά δεν με πειράζει τόσο το bloatware της samsung αλλά οι διαφημίσεις σε browser/apps και η απουσία κάποιων εφαρμογών που απαιτούν root (αν είναι να ρουτάρω δεν θα κρατηθώ να στείλω και το touchwiz).

Αν είχε βγει stable (ή έστω rc) η cyanogenmod 11, θα είχε μπει ήδη. Προσωπικά θεωρώ πως είναι ότι καλύτερο σε pure android με κάποια καλά έξτρα (επιλογές φωτεινότητας, toggles).

Πάντως με samsung kitkat δεν έχω παρατηρήσει "ενοχλητικό" lag, η μπαταρία πιάνει από 1 μέρα έως και 2 ανάλογα με τη χρήση, γενικότερα όλα δουλεύουν όπως πρέπει (gps, camera κλπ). Απορώ όμως, υπάρχει άνθρωπος που προτιμά το skin της samsung από το καθαρό android (στην 4.4.2 που βλέπω εγώ) ; Για να πλοηγηθείς στις ρυθμίσεις πχ, πρέπει να φτάνεις το δάχτυλο στο πάνω μέρος της (5άρας) οθόνης, να σκεφτείς σε ποια καρτέλα είναι η ρύθμιση και μετά να σκρολάρεις. ΓΙΑΤΙ; Έχω και άλλα τέτοια για το touchwiz αλλά θα κρατηθώ. :rolleyes:

Και ένα τελευταίο, σχετικά με τη μπαταρία (check photo). Πολλές φορές παρατηρώ ότι μου τρώνε περισσότερη μπαταρία οι εφαρμογές/λειτουργικό, παρά η οθόνη. Δεν φαίνεται πάντως να είναι κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή. Έχω απενεργοποιήσει και το συγχρονισμό.

post-16558-1416078381,3547_thumb.jpg

post-16558-1416078381,4158_thumb.jpg

post-16558-1416078381,4327_thumb.gif

post-16558-1416078381,4453_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα το S5.Tιμη λογω προσφορας επιδοτησης χαμηλοτατη κατω απο S3 μεταχειρισμενο αλλιως φυσικα δε θα το παιρνα.Αν θελετε να τρεξω κατι συγκεκριμενο για να συγκρινεται με τις υπολοιπες ναυαρχιδες πειτε μου.

Antutu παντως εβγαλε 35600 πανω απο Note 3 σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

LG G2 (16GB) | Skroutz.gr

Και τα υπολοιπα σουβλακια..

Αν είμαι στην γειτονιά μου θα τα φάω αν χρειαστω GPS για να βρω σουβλατζίδικο θα μείνω νηστικός. :D

Μην το κάνουμε vs όμως το θέμα.

Εδώ [ame=http://www.youtube.com/watch?v=RMtnDMMMQGc]Samsung Galaxy S4 LTE-A (Snapdragon 800) vs. Galaxy S4 (Snapdragon 600) - YouTube[/ame] φαίνονται καλύτερα οι διαφορες τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι στην γειτονιά μου θα τα φάω αν χρειαστω GPS για να βρω σουβλατζίδικο θα μείνω νηστικός. :D

Μην το κάνουμε vs όμως το θέμα.

Εδώ

φαίνονται καλύτερα οι διαφορες τους.

GPS Last Year..

Οι καινούργιες παρτίδες έχουν διορθωθεί..

Δεν κανω κανενα VS..ολοι στο νετ λενε οτι το κινητο σκαβει..

Αντιθετως μονο lag lag lag ακουω για το S4..:hi:

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι στην γειτονιά μου θα τα φάω αν χρειαστω GPS για να βρω σουβλατζίδικο θα μείνω νηστικός. :D

Μην το κάνουμε vs όμως το θέμα.

Εδώ

φαίνονται καλύτερα οι διαφορες τους.
GPS Last Year..

Οι καινούργιες παρτίδες έχουν διορθωθεί..

Δεν κανω κανενα VS..ολοι στο νετ λενε οτι το κινητο σκαβει..

Αντιθετως μονο lag lag lag ακουω για το S4..:hi:

Έχει δίκιο ο GV σε ότι λέει. Το GPS στις νέες παρτίδες δεν έχει το πρόβλημα. Δεν τίθεται σύγκριση ανάμεσα στα 2, το LG είναι μπροστά ξεκάθαρα, ειδικά αν δούμε και τιμή και μπαταρία...

Πηγή:

gn71YaN.jpg

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικά τα σκασαμε στην Samsung SAMSUNG :: ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ :: Samsung Galaxy S4 I9506 LTE (16GB) Black Edition - 355€

Θα το ήθελα με καλύτερη αυτονομία αλλά οκ κάτι παίρνεις κάτι δίνεις σε κάθε επιλογή.

Είναι branded tmobile με χώρα προέλευσης Γερμανία.

Πολύ όμορφο για τα δικά μου γούστα το Black Edition και αρκετά γρήγορο.

post-2962-1416078491,0427_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.