Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Ρε δεν καταλαβες... τρεχεις το antutu 5 που παιζουν τα cheats του εκαστοτε κατασκευαστη. Το antutu X τρεξε...

Βρε εγώ κατάλαβα.

Εσύ κατάλαβες εγώ τι σου λέω ;

http://www.thelab.gr/mobile-computing/samsung-galaxy-s4-official-thread-122223-31.html#post1063703634

Link to comment
Share on other sites

Αν πιανω 26κ στο antutu σκεψου τι θα γινεται με αυτα... Βαριεμαι δεν τρεχω bench στο κινητο γενικα. Το θεωρω πολυ ασκοπο. Εδω δεν τρεχω στο pc θα τρεχω στο κινητο?

Αστο..:p

αμα πιανεις 26Κ antutu η "LG" δεν μπορει να εκμεταλλευτεί καλά τον Snapdragon 800..φτάνει που δεν έχεις πουθενά lag..ααα και μπαταρια που βγαζει 50ωρες + :p

xaxaxa τι αλλο θα διαβασουμε...ηταν που δεν θα καναμε vs το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα πουθενα βλεψεις για vs...Πραγματικα.

Τι vs να κάνουμε ;

Οι συσκευές ειναι ενα χρόνο στην αγορά και μπορείς εύκολα να βρεις τα θετικά και τα αρνητικά της κάθε μιας.

Για τα benchmarks όσο και να θέλουν κάποιοι να τα αγνοούν δείχνουν κατι.

Σίγουρα δεν μπορείς να καταλάβεις από αυτά αν το gps κλειδώνει κανονικά ή να το σήμα gsm ειναι απαράδεκτο.

Η αλήθεια ειναι οτι αν η htc είχε βγάλει το m7 με snapdragon 800 θα το είχα τιμήσει.

Ήμουν τυχερός αφού πέτυχα το s4 στην black edition έκδοση με τον 800αρι στην τιμή του απλού.

Τα περί bloat και lag που διάβαζα ειναι αστεία.

Η συσκευή ειναι τούμπανο με μόνο αρνητικό την αυτονομία αλλά εκεί το iPad Air με ξελασπώνει.

Ραντεβού με το επόμενο τούμπανο. :D

Galaxy S5 LTE-A for Europe (SM-G901) will feature Full HD display and Snapdragon 805 CPU | SamMobile

Link to comment
Share on other sites

Τι vs να κάνουμε ;

Για τα benchmarks όσο και να θέλουν κάποιοι να τα αγνοούν δείχνουν κατι.

Τα περί bloat και lag που διάβαζα ειναι αστεία.

AnandTech | They're (Almost) All Dirty: The State of Cheating in Android Benchmarks

Samsung samsung samsung samsung samsung παντού μέσα στο άρθρο.

Samsung benchmark cheating ends with Android 4.4 KitKat update | BGR

και όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια λένε..^

Ίσως για αυτό να αργήσανε και πόσους μήνες να βγάλουν την Kitkat.

Όσο για τα μπλοατ και λαγ..οι 2-3 τελευταίες σελίδες του θρεντ με τα screenshot δεν μπορούν να αμφισβητήσουν την ελληνική και παγκόσμια κοινότητα,αλλα ουτε και τις πωλησεις των 2 εταιριών.

Οκ να μην αγνοήσω τα bench.Να αγνοήσω το ανύπαρκτο Development?Την μπαταρια? Την οθονη?

κοινως οχι οτι μας βολευει...ετσι οπως δουλευει το android πλεον..και εννοω το λειτουργικο καθε αυτο..τα bench δεν δειχνουν και πολλα.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

AnandTech | They're (Almost) All Dirty: The State of Cheating in Android Benchmarks

Samsung samsung samsung samsung samsung παντού μέσα στο άρθρο.

Samsung benchmark cheating ends with Android 4.4 KitKat update | BGR

και όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια λένε..^

Ίσως για αυτό να αργήσανε και πόσους μήνες να βγάλουν την Kitkat.

Όσο για τα μπλοατ και λαγ..οι 2-3 τελευταίες σελίδες του θρεντ με τα screenshot δεν μπορούν να αμφισβητήσουν την ελληνική και παγκόσμια κοινότητα,αλλα ουτε και τις πωλησεις των 2 εταιριών.

Οκ να μην αγνοήσω τα bench.Να αγνοήσω το ανύπαρκτο Development?Την μπαταρια? Την οθονη?

κοινως οχι οτι μας βολευει...ετσι οπως δουλευει το android πλεον..και εννοω το λειτουργικο καθε αυτο..τα bench δεν δειχνουν και πολλα.

Ωραία αφού η samsung κλέβει στα bench να μην δούμε τα νούμερα και να θεωρήσουμε οτι ο 800αρης snapdragon της Lg ειναι καλύτερος από τον 800αρη της Samsung.

Περί bloat όλες οι εταιρίες βάζουν τα δικά τους εκτός του nexus 5 που έρχεται αγνό.

Ούτε θα προσπαθήσω να σε πείσω για την απουσία lag. Ίσως τραβήξω ενα videακι κάποια στιγμή.

Στα αρνητικά τώρα της συσκευής μπαταρία οθόνη.

Ναι στην παραλία με τον ήλιο πάνω δεν βλέπεις τίποτε. Σαν να έχεις g2 ενα πράμα.

Περί amoled ο καθένας με τα γούστα του.

Περί μπαταρίας θα ήθελα να έχει την αυτονομία του g2 όπως έγραψα από την πρώτη μέρα.

Καλή εταιρία η lg αλλά έχει δρόμο ακόμα ...

Και αν με ρωτήσεις ποια ειναι η καλύτερη συσκευή θα σου απαντήσω αυτή που έχει ο καθένας μας.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού η samsung κλέβει στα bench να μην δούμε τα νούμερα και να θεωρήσουμε οτι ο 800αρης snapdragon της Lg ειναι καλύτερος από τον 800αρη της Samsung.

Περί bloat όλες οι εταιρίες βάζουν τα δικά τους εκτός του nexus 5 που έρχεται αγνό.

Ούτε θα προσπαθήσω να σε πείσω για την απουσία lag. Ίσως τραβήξω ενα videακι κάποια στιγμή.

Στα αρνητικά τώρα της συσκευής μπαταρία οθόνη.

Ναι στην παραλία με τον ήλιο πάνω δεν βλέπεις τίποτε. Σαν να έχεις g2 ενα πράμα.

Περί amoled ο καθένας με τα γούστα του.

Περί μπαταρίας θα ήθελα να έχει την αυτονομία του g2 όπως έγραψα από την πρώτη μέρα.

Καλή εταιρία η lg αλλά έχει δρόμο ακόμα ...

Και αν με ρωτήσεις ποια ειναι η καλύτερη συσκευή θα σου απαντήσω αυτή που έχει ο καθένας μας.

Εγω ξερω οτι ενας ειναι ο Snapdragon. Αυτο που προσπαθω να σε πεισω ειναι οτι δεν μετρανε τα Bench πλεον γιατι ο τροπος που παιζει στο android ειναι αλλη φαση. Δοκιμασε να ενεργοποιησεις το ART μεσα απο τα Dev Οptions και πες μας αν θα παθουν κοκομπλοκο ολα τα νουμερα που βγαζεις παραπανω. Αυτο που προσπαθω να σε πεισω ειναι οτι σαν συνολο η συσκευη ειναι καλυτερη (οκ δεν εχει SD αλλα μας ξελασπωνει το ΟΤG).

Και αν η ROM της Sam ηταν τοσο υπεργ@τη που δεν έκλεβε, θα την ειχανε κανει Port και σε αλλα κινητα...αλλα δυστυχώς δεν την εχω δει πουθενα.

Οσο για την LG ναι μαπα το P500,μαπα και το Nexus 4,μαπα και το 5αρι,μαπα και το G2. Κινητα που Περασανε και δεν ακουμπησανε.

Ωστοσο η Sammy με τα S2,S3,S4 αφησε ιστορια (να σου θυμησω θρεντ περι απογοητευσης?περι πωλησεων?):p

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι ενας ειναι ο Snapdragon. Αυτο που προσπαθω να σε πεισω ειναι οτι δεν μετρανε τα Bench πλεον γιατι ο τροπος που παιζει στο android ειναι αλλη φαση. Δοκιμασε να ενεργοποιησεις το ART μεσα απο τα Dev Οptions και πες μας αν θα παθουν κοκομπλοκο ολα τα νουμερα που βγαζεις παραπανω. Αυτο που προσπαθω να σε πεισω ειναι οτι σαν συνολο η συσκευη ειναι καλυτερη (οκ δεν εχει SD αλλα μας ξελασπωνει το ΟΤG).

Και αν η ROM της Sam ηταν τοσο υπεργ@τη που δεν έκλεβε, θα την ειχανε κανει Port και σε αλλα κινητα...αλλα δυστυχώς δεν την εχω δει πουθενα.

Οσο για την LG ναι μαπα το P500,μαπα και το Nexus 4,μαπα και το 5αρι,μαπα και το G2. Κινητα που Περασανε και δεν ακουμπησανε.

Ωστοσο η Sammy με τα S2,S3,S4 αφησε ιστορια (να σου θυμησω θρεντ περι απογοητευσης?περι πωλησεων?):p

Θέλω να πιστεύω τα περί LG ότι έχουν ένα ύφος ειρωνείας μιας και λόγω των Nexus 4,5 ταρακουνηθηκαν μερικές εταιρίες και άλλαξαν κάπως την τιμολογιακή πολιτική τους σε συνδυασμό με το γερό μπασιμο των Κινέζων και έχει χαλαρώσει λίγο η τσεπουλα μας γιατί αν δεν υπήρχαν και αυτά ακόμα θα ψάχναμε να βρούμε και να θεωρήσουμε προσφορά μετά από ένα χρόνο κυκλοφορίας το Galaxy Nexus της Samsung στα 350 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω τα περί LG ότι έχουν ένα ύφος ειρωνείας μιας και λόγω των Nexus 4,5 ταρακουνηθηκαν μερικές εταιρίες και άλλαξαν κάπως την τιμολογιακή πολιτική τους σε συνδυασμό με το γερό μπασιμο των Κινέζων και έχει χαλαρώσει λίγο η τσεπουλα μας γιατί αν δεν υπήρχαν και αυτά ακόμα θα ψάχναμε να βρούμε και να θεωρήσουμε προσφορά μετά από ένα χρόνο κυκλοφορίας το Galaxy Nexus της Samsung στα 350 ευρώ.

Προφανώς φίλε μου!:)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω τα περί LG ότι έχουν ένα ύφος ειρωνείας μιας και λόγω των Nexus 4,5 ταρακουνηθηκαν μερικές εταιρίες και άλλαξαν κάπως την τιμολογιακή πολιτική τους σε συνδυασμό με το γερό μπασιμο των Κινέζων και έχει χαλαρώσει λίγο η τσεπουλα μας γιατί αν δεν υπήρχαν και αυτά ακόμα θα ψάχναμε να βρούμε και να θεωρήσουμε προσφορά μετά από ένα χρόνο κυκλοφορίας το Galaxy Nexus της Samsung στα 350 ευρώ.

Δεν το εχω πιασει στα χερια μου το συγκεκριμενο κινητο αλλα τα χρηματα ετσι ξερα δεν μου λενε κατι.

Ειχε και αυτο θεματα με παρτιδες οπως το G2 και G3 ή ηταν απροβληματιστο ;

Μια βολτα απο το Mall Athens χθες.

14697627980_afe16b99c1_z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας πάντα από προσωπική εμπειρία το Nexus 4 εδώ και ένα μισή χρόνο δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό. Μπορώ να σου πω ότι με Galaxy s2 είχα αλλάξει 2 φορές οθόνη λόγω των γνωστών κυμάτων που έκαναν λόγω θερμοκρασίας στα χρώματα και το s3 της αδερφής μου έπρεπε να δώσω μια μάχη στην Samsung να μου περάσουν εντός εγγύησης το βύσμα για τον φορτιστή σε κινητό μιας εβδομάδας. Δεν με απασχολεί να ρίξω στα τάρταρα καμιά εταιρεία απλά η πολιτική της Google σε συνδυασμό με την LG και τα Nexus 4,5 ταρακούνησαν μια χαρά την αγορά που κατεμε είναι μια χαρά κινητά με τα πλεονεκτηματα τους και τα μειονεκτηματα τους όπως όλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας πάντα από προσωπική εμπειρία το Nexus 4 εδώ και ένα μισή χρόνο δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό. Μπορώ να σου πω ότι με Galaxy s2 είχα αλλάξει 2 φορές οθόνη λόγω των γνωστών κυμάτων που έκαναν λόγω θερμοκρασίας στα χρώματα και το s3 της αδερφής μου έπρεπε να δώσω μια μάχη στην Samsung να μου περάσουν εντός εγγύησης το βύσμα για τον φορτιστή σε κινητό μιας εβδομάδας. Δεν με απασχολεί να ρίξω στα τάρταρα καμιά εταιρεία απλά η πολιτική της Google σε συνδυασμό με την LG και τα Nexus 4,5 ταρακούνησαν μια χαρά την αγορά που κατεμε είναι μια χαρά κινητά με τα πλεονεκτηματα τους και τα μειονεκτηματα τους όπως όλα.

Καμια αγορα δεν ταρακουνησαν τα Nexus.

Ουτε πολλες πωλησεις εκαναν, ουτε ο κοσμος τα ξερει, ουτε προωθηθηκαν ποτε ως mainstream κινητα.

Απλα εχει εξελιχθει η mobile αγορα, οπως ηταν λογικο να συμβει.

Πχ την εποχη που βγηκε το gnexus, τα low-end android ηταν πρακτικα πολυ μετρια κινητα.

Τωρα δυναμωσαν τα chipsets.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.