Jump to content



Call Of Duty:Ghosts


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση χρησιμοποιω το pecision για να βλεπω fps.σε ολα τα παιχνιδα μου εμφανιζεται κανονικα οταν παιζω σε αυτο ομως δεν το εμφανιζει, ξερει κανεις τι παιζει?

τρεχει σε 64 γιαυτο και εγω χρησιμοποιω το msi afterburner που ειναι ιδιας φιλοσοφιας και ουτε αυτο δειχνει!

για να περνεις fps σε 64 μπορεις να τα βλεπεις με το fraps δειχνει κανονικα αυτο !!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ούτε το fraps δείχνει τα fps σε μένα...Τι παίζει?

επρεπε να δειχνει κανονικα το fraps μηπως εχει ρυθμιστει να δειχνει απο κατω(δεξια-αριστερα) ;και δε τοχεις παρει χαμπαρι γιατι μου εχει συμβει!!

Link to comment
Share on other sites

Πάνω αριστερά έχω ρυθμίσει αλλά δεν δείχνει fps.@ultraex2005 εσένα σου δουλεύει κανονικά στο cod?

ναι μου δειχνει κανονικα το fraps αμα δεις και τα σκρινακια μου στο ποστ 101 φαινεται κανονικα πανω δεξια !!

για να βοηθησω εχω βαλει την 3.4.7 version !!

Link to comment
Share on other sites

ναι μου δειχνει κανονικα το fraps αμα δεις και τα σκρινακια μου στο ποστ 101 φαινεται κανονικα πανω δεξια !!

για να βοηθησω εχω βαλει την 3.4.7 version !!

Ναι το είδα μόλις,δουλεύει κανονικά...

Και σε μενα δουλευει κανονικα το fraps με το cod..εκδοση τελευταια..

Κ εγώ την τελευταία έχω.Για μιά στιγμή πέρασε απ το μυαλό μου να κατεβάσω την 3.4.7 που δουλεύει στον @ultraex2005 ,όμως εφόσον λές κ εσύ οτι σου δουλεύει με την τελευταια version δεν ξερω τι αλλο να κανω...

Πειράζουμε κατι αλλο μεσα στο fraps περα απ το overlay corner για να δείχνει τα frame???

Edit:

Δουλεύει κανονικά σε άλλα games που το δοκίμασα το fraps....Μονο στο cod ghost δεν μου δουλευει....

Edit 2:

Κατέβασα την εκδοση 3.4.7 μετά απο προτροπή του @ultraex2005 κ δουλεύει κανονικά στο ghost τελικά....Επιτέλους!!!!

Έγινε επεξεργασία από paris_rx8
edit 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

η απόλυτη ξεφτίλα..

ΠΛέον και με αυτό το παιχνίδι,έχω να δηλώσω ότι δεν θα ξαναπάρω παιχνίδι της ΕΑ και της activision..

Δεν ξεκινάει καν το παιχνίδι με το dxtory,αν και βρήκα το fix δεν είναι για την έκδοση που έχω..Όπως και με το fraps το παιχνίδι παγώνει..

το παιχνίδι φριζάρει όλη την ώρα..δεν το χαίρεσαι καθόλου.Είναι ένα ημιτελές προϊόν,όπως άλλωστε μας συνήθισαν φέτος να μας δίνουν..

Κουράστηκα να προσπαθώ να φτιάξω κάτι που έπρεπε να ήταν από την αρχή σωστό,σε βαθμό που να τρέχει ικανοποιητικά..έχοντας κιολας πληρώσει γιαυτό..

Κουράστηκα να νευριάζω,απο κει που δεν νευριάζα με τα πιο λογικά πράγματα,να ΤΡΕΧΕΙ σωστά ένα παιχνίδι..

Αφού στην αρχή αντιμετώπισα τρομερό πονοκέφαλο,και μιλάω για όντως να μου πονάει το δεξί μάτι παίζοντας για 1η φορά το παιχνίδι..στο normal όλα και δεν έβλεπες τίποτα..

Νόμιζα ότι είχα πίεση..1η φορά συμβαίνει αυτό..

Παίζω με 50fps και είναι σα να έρχονται όλα αργά προς εμένα,όχι ότι έχω fps drops,απλώς δεν είναι smooth η κίνηση ιδιαίτερα ..ενώ όταν κοιτάω τον ουρανό που δεν έχει objects και ανεβαίνουν τα fps,πάει πολύ πιο smooth η εικόνα..

Αφού το διόρθωσα,τώρα έχω τα κρασαρίσματα..Κάθε τόσο θα φριζάρει το παιχνίδι και μένει εκεί..

Και το χειρότερο όλων είναι ότι δεν μπορώ να κάνω refund..ευτυχώς,τί ευτυχώς αλλά τεσπα,έδωσα 26€ και το πήρα..

Έχω του τελευταίους ati 13.12.. i5 2500k

8gb ram

6870 2gb

win8 64bit

Τελείως απογοητευμένος,μάλλον το 1.9/10 στο user metacritics είναι αληθινό..!

Δεν ξέρω αν ετοιμάζει η εταιρία κάποιο patch,αλλά το παιχνίδι δεν παίζει..

--

Χρόνια πολλά και καλά χριστούγεννα,μιας και δεν σας είπα..

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

Μα τι φοβερά γραφικά για φτύσιμο είναι φτου φτου ! :whip:

Ρε τους ξεφτίλες ρε ! ίδια γραφικά με MW2 έχει ! πας κοντά και βλέπεις θολούρα !

EDIT

Ντάξει βάλαμε ένα κάρο updates και έστρωσε :p

Ομολογώ ότι ήταν αρκετά καλό για να περάσει ευχάριστα η μέρα μου :D

Σαν campaign καλύτερο από τους Black Ops 2! Σε πολλές στιγμές μου θύμισε παλαιότερα modern warfare

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

παίδες έχω ένα θέμα με το cod νομίζω είναι με το mouse κάπως λαγαρή να το πω μια πάει αργά μια γρήγορα γνωρίζει κανεις εάν είναι έτσι το game? εκτος από αυτό τα max frames που έχει το cod ποσα είναι ?

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω ένα θέμα με το cod νομίζω είναι με το mouse κάπως λαγαρή να το πω μια πάει αργά μια γρήγορα γνωρίζει κανεις εάν είναι έτσι το game? εκτος από αυτό τα max frames που έχει το cod ποσα είναι ?
Εαν στο κάνει στην πρώτη σελίδα με το που φορτώνει το game , το κάνει και σε εμένα.κατά την διάρκεια του παιχνιδιού δεν μου το έχει κάνει ποτέ.Όσο για τα frames δεν γνωρίζω:no:
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω ένα θέμα με το cod νομίζω είναι με το mouse κάπως λαγαρή να το πω μια πάει αργά μια γρήγορα γνωρίζει κανεις εάν είναι έτσι το game? εκτος από αυτό τα max frames που έχει το cod ποσα είναι ?

Έλα το έκανε και σε μένα η φουστια, μπήκα στα αρχεία του παιχνιδιού ένα cfg ήτανε και μια εντολη εντός αλλάζεις σχετικά με το mouse acceleration

Δηλαδή :

παραμετροποιεις το : από r elevatedPriority “1″ σε r elevatedPriority “0″ στο config_mp.cfg file, το οποίο βρίσκεις εντός του φακέλου εγκατάστασης του Steam -> SteamApps -> common -> Call of Duty Ghosts

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.