Jump to content



Call Of Duty:Ghosts


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

η αληθεια ειναι οτι τζαπα θα τη παρω..αφου δεν την κανει use!ηρθε το ghosts η παιχνιδαρα και θελει 6gb ram....tragic!

το πρωτο patch θα πρεπε να βγει για αυτο το fail!

Κοίτα αυτό για την μνήμη δεν θα αλλάξει απο την στιγμή που το game περνάει τα 4gb μνήμης με extra settings σε μεγάλες αναλύσεις. Καλό θα ηταν να έπαιζε και με λιγότερη μνήμη αλλά και το ότι παίζει σε pc 5ετιας για μένα αρκεί, μερικά χρόνια πριν αυτό δεν υπήρχε. Μπορεί το game να έχει πάλια μηχανή αλλά τα γραφικά του είναι πολύ καλά και όποιος λέει ότι το bf4 έχει καλύτερα κάνει λάθος, είναι πολύ κοντά.

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα την έκανε η dice πρώτη φορα είναι να βγαίνει καινούριος τίτλος ποιος ελαφρύς από τον παλιό.

εκτος του ότι είναι πιο ελαφρύ το bf μπορεί να έχει μέσα οχήματα "ελικτοπτερα" με πολύ καλά γραφικά και όμορφο φωτισμό και καταστροφή κτιρίων

το cod ghost το έπαιξα πολύ λίγο περιμένω να πάρω καινούρια κάρτα για να το συνεχίσω αλα η πρώτη εντύπωση μου όταν το έπαιξα ήταν για τα γραφικά κατώτερο από το battlefield. αλλα μου έκανε εντύπωση ότι είναι πολύ fanny το game παίζεις ευχάριστα

Link to comment
Share on other sites

αν βαθμολογουσα τα games βαση γραφικων θα τα εβαζα καπως ετσι

bf4 απο 8 μεχρι 10 αναλογα την πιστα

cod ## 6 #### 10 ############

κι αυτο γιατι το cod εχει "περισσοτερες" πιστες και μερικες δεν ειναι καλα δουλεμενες

αυτο οσο αφορα το sp κομματι

Link to comment
Share on other sites

53CjGlB.gif

Λοιπόν θα απαντήσω απλά και μόνο γιατί αυτή την φορά είναι άδικο να λέμε κάτι για ένα game που έγινε καλή δουλειά στα γραφικά και όπως είπα δεν έχει καλύτερα γραφικά το cod αλλά είναι κοντά. To bf όσο το έπαιξα είδα πως δεν είναι τρέλα καλύτερο απο το bc2 όμως στο τελευταίο cod υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το BO2 προς το καλύτερο και η διαφορά είναι μεγαλύτερη με δυνατές κάρτες, στα γραφικά μιλάω πάντα. Δεν ξέρω αν το έχεις το game και έχεις άποψη απο το multi ή απλά έπαιξες του "θείου" αν μπορείς γράψε μας ίσα ίσα να ξέρω αν έχεις πλήρη άποψη. Το ποστ του kyr είναι πολύ σωστό

αν βαθμολογουσα τα games βαση γραφικων θα τα εβαζα καπως ετσι

bf4 απο 8 μεχρι 10 αναλογα την πιστα

cod ## 6 #### 10 ############

κι αυτο γιατι το cod εχει "περισσοτερες" πιστες και μερικες δεν ειναι καλα δουλεμενες

αυτο οσο αφορα το sp κομματι

+1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα απαντήσω απλά και μόνο γιατί αυτή την φορά είναι άδικο να λέμε κάτι για ένα game που έγινε καλή δουλειά στα γραφικά και όπως είπα δεν έχει καλύτερα γραφικά το cod αλλά είναι κοντά. To bf όσο το έπαιξα είδα πως δεν είναι τρέλα καλύτερο απο το bc2 όμως στο τελευταίο cod υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το BO2 προς το καλύτερο και η διαφορά είναι μεγαλύτερη με δυνατές κάρτες, στα γραφικά μιλάω πάντα. Δεν ξέρω αν το έχεις το game και έχεις άποψη απο το multi ή απλά έπαιξες του "θείου" αν μπορείς γράψε μας ίσα ίσα να ξέρω αν έχεις πλήρη άποψη. Το ποστ του kyr είναι πολύ σωστό

+1

Τα καλύτερα γραφικά στην CoD σειρά??? Pixeliasma χυδαίο, χοντροκομμένα και παρωχημένα γραφικά. Ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει στην σειρά, για τον λόγο αυτόν ανακοίνωσαν και νέο CoD μέσα στο 2014.

Μόνο για fanboys, rest BF4 δαγκωτό.

O συγκεκριμένος περιγράφει αντικειμενικά το Low budget CoD.

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος εχθρος του BF4 ειναι ο ιδιος του ο εαυτος...για multi παντα μιλαμε.Για single πρεπει να προσλαβουν τους δημιουργους της treyarch η εστω της infinity ward,τουλαχιστον να δουμε κατι απο την ποιοτητα του BFBC2 στο ΒFBC3.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα γραφικά στην CoD σειρά??? Pixeliasma χυδαίο, χοντροκομμένα και παρωχημένα γραφικά. Ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει στην σειρά, για τον λόγο αυτόν ανακοίνωσαν και νέο CoD μέσα στο 2014.

Μόνο για fanboys, rest BF4 δαγκωτό.

O συγκεκριμένος περιγράφει αντικειμενικά το Low budget CoD.

Kάθε χρόνο λίγες μέρες αφού βγεί το "νέο" cod ανακοινώνουν το επόμενο δεν είναι κάτι νέο και δεν σημαίνει απαραίτητα αποτυχία. Όσο για το φανμποισμό έμενα μου άρεσε το νέο cod και το αγόρασα όπως αγοράζω και άλλα games αλλά και παλιότερα cod's αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μίσος ? δεν θεωρώ οτι πήγαν χαμένα τα 44 ευρώ που έδωσα, έχει καλό single player και multi. Mήπως εσύ είσαι funboy του bf γράφεις με τόσο μένος ? αγόρασες μήπως το νέο cod ghosts και γράφεις όλα αυτά απο απογοήτευση ?

Και να πω κάτι ακόμα το video που πόσταρες είναι πρίν το patch με fov changer ???? και με τα γραφικά να μην είναι τέρμα.

Έγινε επεξεργασία από SkaL-
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω με τι μέτρο σύγκρισης συγκρίνετε δύο ανόμοια παιχνίδια πραγματικά …. Σαφώς το cod θα έχει κατώτερα γραφικά από το bf είναι fps game αλλά όχι το ίδιο …. Συμφωνώ ότι θα μπορούσε να είναι πιο ελαφρύ αλλά θα υπάρχουν λόγοι που έγινε έτσι αλλά είναι μια καινούρια αρχή και για το cod με νέα πράγματα όπου εν καιρό διορθώνονται πραγματικά δεν το πίστευα μετά από τόσο καιρό θα έβλεπα ένα γρήγορο game και action fight να αποκτάει tactical game play

Link to comment
Share on other sites

Kάθε χρόνο λίγες μέρες αφού βγεί το "νέο" cod ανακοινώνουν το επόμενο δεν είναι κάτι νέο και δεν σημαίνει απαραίτητα αποτυχία. Όσο για το φανμποισμό έμενα μου άρεσε το νέο cod και το αγόρασα όπως αγοράζω και άλλα games αλλά και παλιότερα cod's αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μίσος ? δεν θεωρώ οτι πήγαν χαμένα τα 44 ευρώ που έδωσα, έχει καλό single player και multi. Mήπως εσύ είσαι funboy του bf γράφεις με τόσο μένος ? αγόρασες μήπως το νέο cod ghosts και γράφεις όλα αυτά απο απογοήτευση ?

Και να πω κάτι ακόμα το video που πόσταρες είναι πρίν το patch με fov changer ???? και με τα γραφικά να μην είναι τέρμα.

Εννοείται πως το αγόρασα, το είχα κάνει pre order κιόλας. Είναι απλά σκέτη απογοήτευση μετά το σχεδόν αριστουργηματικό Black Ops 2,το οποίο κυριολεκτικά λιώνω ακόμη.

BF φέτος το ακούμπησα.

Το single κομμάτι είναι αρκετά καλό , στο Ghosts αλλά το multi είναι απλά άθλιο.

Y.Γ 1 Patch με FoV Changer δεν έχουν βγάλει και ούτε πρόκειται.

Y.Γ 2 Έχει βγάλει και video με τα γραφικά τέρμα, όπως κι εγώ όλα τέρμα τα έχω...παραμένει κάτω του μετρίου.

Υ.Γ 3 Τελικά έβαλαν και το alt +tab ,εύγε IW.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω με τι μέτρο σύγκρισης συγκρίνετε δύο ανόμοια παιχνίδια πραγματικά …. Σαφώς το cod θα έχει κατώτερα γραφικά από το bf είναι fps game αλλά όχι το ίδιο …. Συμφωνώ ότι θα μπορούσε να είναι πιο ελαφρύ αλλά θα υπάρχουν λόγοι που έγινε έτσι αλλά είναι μια καινούρια αρχή και για το cod με νέα πράγματα όπου εν καιρό διορθώνονται πραγματικά δεν το πίστευα μετά από τόσο καιρό θα έβλεπα ένα γρήγορο game και action fight να αποκτάει tactical game play

Το CoD ειναι Fps game και το BF δεν ειναι???Χαχαχαχαχα :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως το αγόρασα, το είχα κάνει pre order κιόλας. Είναι απλά σκέτη απογοήτευση μετά το σχεδόν αριστουργηματικό Black Ops 2,το οποίο κυριολεκτικά λιώνω ακόμη.

BF φέτος το ακούμπησα.

Το single κομμάτι είναι αρκετά καλό , στο Ghosts αλλά το multi είναι απλά άθλιο.

Y.Γ 1 Patch με FoV Changer δεν έχουν βγάλει και ούτε πρόκειται.

Y.Γ 2 Έχει βγάλει και video με τα γραφικά τέρμα, όπως κι εγώ όλα τέρμα τα έχω...παραμένει κάτω του μετρίου.

Υ.Γ 3 Τελικά έβαλαν και το alt +tab ,εύγε IW.

Ρε μεγάλε που παίζεις και bo2 fov changer είχες από την πρώτη εβδομάδα ?? και αν λες ότι τα γραφικά του ghost τέρμα είναι χειρότερα του bo2 τι να σου πω … πήγαινε εοππυ τώρα που προλαβαίνεις να εξεταστείς λίγο στα μάτια γιατί δεν είναι καλά τα ματάκια σου μετά από τόσες ώρες game play που έχεις κάνει

:hm:

Link to comment
Share on other sites

Kάθε χρόνο λίγες μέρες αφού βγεί το "νέο" cod ανακοινώνουν το επόμενο δεν είναι κάτι νέο και δεν σημαίνει απαραίτητα αποτυχία. Όσο για το φανμποισμό έμενα μου άρεσε το νέο cod και το αγόρασα όπως αγοράζω και άλλα games αλλά και παλιότερα cod's αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μίσος ? δεν θεωρώ οτι πήγαν χαμένα τα 44 ευρώ που έδωσα, έχει καλό single player και multi. Mήπως εσύ είσαι funboy του bf γράφεις με τόσο μένος ? αγόρασες μήπως το νέο cod ghosts και γράφεις όλα αυτά απο απογοήτευση ?

Και να πω κάτι ακόμα το video που πόσταρες είναι πρίν το patch με fov changer ???? και με τα γραφικά να μην είναι τέρμα.

Αντικειμενικα παντα ουτε το BF4 ουτε το Cod Ghosts αξιζουν τα 40+ευρο που κοστιζουν τωρα.Μια απο τα ιδια με τα παλια ειναι και στο Campaign και στο Multiplayer. Και μιας και μιλαμε για παιχνιδια Pc 20ευρο max αξιζουν(σαν να αγοραζες dlc maps δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

Το CoD ειναι Fps game και το BF δεν ειναι???Χαχαχαχαχα :rofl:

Αν διάβαζες λίγο καλύτερα θα καταλάβαινες ότι το ένα είναι Action Fight game και το άλλο είναι Simulator Fight game fps νομίζω ότι είναι κατανοητό οι διαφορές μεταξύ τους

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες λίγο καλύτερα θα καταλάβαινες ότι το ένα είναι Action Fight game και το άλλο είναι Simulator Fight game fps νομίζω ότι είναι κατανοητό οι διαφορές μεταξύ τους

Fight Games ε:crazy:???:suicide:Σαν τα Street Fighter,Mortal Kombat,Tekken κλτπ??:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε που παίζεις και bo2 fov changer είχες από την πρώτη εβδομάδα ?? και αν λες ότι τα γραφικά του ghost τέρμα είναι χειρότερα του bo2 τι να σου πω … πήγαινε εοππυ τώρα που προλαβαίνεις να εξεταστείς λίγο στα μάτια γιατί δεν είναι καλά τα ματάκια σου μετά από τόσες ώρες game play που έχεις κάνει

:hm:

Ρε μικρέ, που παίζω και bo2,το FoV δεν ήταν στο 65 , οπότε δεν χρειάστηκε να κατεβάσεις FoV Changer (σε ποιο patch το είδες,really?)

Τα γραφικά του Ghosts, είναι μία συνέχεια του MW3 , σε γραφική απεικόνιση και σαφώς κατώτερα.

Υ.Γ .Αναγράφεται EOΠΥΥ , με δύο Υ και ένα Π.

Μην μου αγχώνεσαι και χάνεις τον ειρμό της σκέψης σου και πατάς τσάπα τράπα το keyboard.

Tα ματάκια μου είναι γαλανά και τσαχπίνικα:jump:

Χαλάρωσε, δεν κάνει στα 12 σου να έχεις τόσα νεύρα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μικρέ, που παίζω και bo2,το FoV δεν ήταν στο 65 , οπότε δεν χρειάστηκε να κατεβάσεις FoV Changer (σε ποιο patch το είδες,really?)

Τα γραφικά του Ghosts, είναι μία συνέχεια του MW3 , σε γραφική απεικόνιση και σαφώς κατώτερα.

Υ.Γ .Αναγράφεται EOΠΥΥ , με δύο Υ και ένα Π.

Μην μου αγχώνεσαι και χάνεις τον ειρμό της σκέψης σου και πατάς τσάπα τράπα το keyboard.

Tα ματάκια μου είναι γαλανά και τσαχπίνικα:jump:

Χαλάρωσε, δεν κάνει στα 12 σου να έχεις τόσα νεύρα!

Μικρέ κάνεις λάθος, το ΒΟ2 είχε βγει με fov 65 και μετά απο κάνα μήνα με Patch μπήκε η επιλογή για το fov, πάντως είσαι πολύ επιθετικός και εκνευρίζεις τους άλλους, βασικά τα τελευταία σου ποστ είναι καθαρά για trolling. Δεν ξέρω αν όντως έχεις και το game ή απλά τρολάρεις πάντως για να σε πάρω σοβαρά θέλω ένα ss απο το steam σου :) Θα σε περιμένω ποστ σου αν αργήσεις μάλλον θα ψάχνεις να αγοράσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Μικρέ κάνεις λάθος, το ΒΟ2 είχε βγει με fov 65 και μετά απο κάνα μήνα με Patch μπήκε η επιλογή για το fov, πάντως είσαι πολύ επιθετικός και εκνευρίζεις τους άλλους, βασικά τα τελευταία σου ποστ είναι καθαρά για trolling. Δεν ξέρω αν όντως έχεις και το game ή απλά τρολάρεις πάντως για να σε πάρω σοβαρά θέλω ένα ss απο το steam σου :) Θα σε περιμένω ποστ σου αν αργήσεις μάλλον θα ψάχνεις να αγοράσεις :p

Άλλος προσάπτει χαρακτηρισμούς τύπου μικρέ και ιντερνετικές "μαγκιές", οπότε σου ανταπαντώ με το ίδιο ύφος, εάν ενοχλείσαι τότε άλλαξε τον τρόπο με τον οποίο απαντάς.

Είναι trolling η άποψη μου, επειδή το GHOSTS απέτυχε να ικανοποιήσει ένα μεγάλο μέρος του CoD fanbase??

Μήπως πρέπει να λέμε σε όλα ΝΑΙ και να μην έχουμε διαφορετική άποψη?

Σχετικά με το Steam μου, είναι ανοικτό προς το public, βρες με.

Εάν αργήσω είναι γιατί έχω και οικογένεια να φροντίσω και δεν κρεμιέται η ζωή μου πίσω από μία οθόνη,από την οποία η περίσσια "μαγκιά"μερικών ξεχειλίζει.

Υ.Γ. Σε ποιο patch είδες το FoV Changer στο GHOSTS?

Υ.Γ 2 Γνωρίζω ότι εκνευρίζω αρκετό κόσμο, κόσμος ο οποίος δεν δέχεται ότι υπάρχει και αντίθετη άποψη απλά δεν με ενδιαφέρει, ας εκνευρίζεται. Τρώω ένα μόνιμο ban και life goes on,δεν θα πεθάνουμε κιόλας

Υ.Γ 3 Ευτυχώς διόρθωσες τα ορθογραφικά σου λάθη γιατί έκανε ΜΠΑΜ η ηλικία σου. Εύγε!

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.