Jump to content



Call Of Duty:Ghosts


Recommended Posts

Για να μη κάθομαι και γράφω κατεβατό, κοιτάξτε εδώ τι προβλήματα πρέπει να λυθούν

http://www.mapmodnews.com/article.php/Call-of-Duty-Ghosts-Patch-wishlist-pc

Το multiplayer το βρίσκω ΕΝΤΕΛΩΣ unplayable για την ώρα. Ας ελπίσουμε να βγει patch σύντομα που να φτιάχνει τουλάχιστον mouse lag, fov cap, ping indicator

Έως τοτε, Los Poulos! :suicide:

Ποτε θα τα φτιαξουν ολα αυτα αραγε?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παιδιά το Multi μου αρέσει πολύ, το game τουλάχιστον με το PC μου και με μια 6870 που έχω παίζει πολύ καλά σε full HD με texture high και κλειστο ΑΑ και shadows, το παιχνίδι είναι καλό και αν φτιάξουν και το fov θα είναι ακόμα καλύτερο, είχε κάνεις εδώ κρασαρίσματα ? γιατί παντού διαβάζω για crash και για low performance pop ups Κτλ τα είδε κανείς ? και αν με τι Pc ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Multi μου αρέσει πολύ, το game τουλάχιστον με το PC μου και με μια 6870 που έχω παίζει πολύ καλά σε full HD με texture high και κλειστο ΑΑ και shadows, το παιχνίδι είναι καλό και αν φτιάξουν και το fov θα είναι ακόμα καλύτερο, είχε κάνεις εδώ κρασαρίσματα ? γιατί παντού διαβάζω για crash και για low performance pop ups Κτλ τα είδε κανείς ? και αν με τι Pc ?

Δεν ξέρω για τους άλλους, οπότε θα μιλήσω για αυτά που αντιμετωπίζω εγώ (στο multiplayer πάντα, το single μόλις που μπήκα να το δοκιμάσω). Το pc είναι ακριβώς αυτό που έχω στην υπογραφή μου.

Το κυριότερο πρόβλημα είναι ότι έχω mouse lag. Το ποντίκι το νιώθω unresponsive, σα να έχω ένα κάρο input lag α λα vsync style (εννοείται το έχω κλειστό). Δε μπορώ να στοχεύσω με τίποτα. Δοκίμασα ό,τι μπακαλίστικο fix κυκλοφορεί στο internet αλλά τζίφος.

Επόμενο fail, το fov κλειδωμένο στα 65. Μετά από μισή ώρα με πιάνει πονοκέφαλος ---> quit.

Τρίτο και καλύτερο, ζουμάρεις στο sniper ----> fps drop με οποιαδήποτε graphic settings (μόσο οι hardscopers το φχαριστιούνται για την ώρα :happy2:).

Γενικά το gameplay είναι stuttery/jittery με ό,τι settings κι αν βάλω, πρόσθεσε σε όλα αυτά και την απουσία ping indicator, lock στα 90 fps και έχεις ένα ελεείνο console port, ένα μεγαλειώδες FU της infinity ward στους pc gamers.

Θα διορθωθεί τίποτα από αυτά (και σύντομα); Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τους άλλους, οπότε θα μιλήσω για αυτά που αντιμετωπίζω εγώ (στο multiplayer πάντα, το single μόλις που μπήκα να το δοκιμάσω). Το pc είναι ακριβώς αυτό που έχω στην υπογραφή μου.

Το κυριότερο πρόβλημα είναι ότι έχω mouse lag. Το ποντίκι το νιώθω unresponsive, σα να έχω ένα κάρο input lag α λα vsync style (εννοείται το έχω κλειστό). Δε μπορώ να στοχεύσω με τίποτα. Δοκίμασα ό,τι μπακαλίστικο fix κυκλοφορεί στο internet αλλά τζίφος.

Επόμενο fail, το fov κλειδωμένο στα 65. Μετά από μισή ώρα με πιάνει πονοκέφαλος ---> quit.

Τρίτο και καλύτερο, ζουμάρεις στο sniper ----> fps drop με οποιαδήποτε graphic settings (μόσο οι hardscopers το φχαριστιούνται για την ώρα :happy2:).

Γενικά το gameplay είναι stuttery/jittery με ό,τι settings κι αν βάλω, πρόσθεσε σε όλα αυτά και την απουσία ping indicator, lock στα 90 fps και έχεις ένα ελεείνο console port, ένα μεγαλειώδες FU της infinity ward στους pc gamers.

Θα διορθωθεί τίποτα από αυτά (και σύντομα); Για να δούμε...

Πρόβλημα με το mouse έχω και εγώ αλλά έχω windows 8.1 και είναι λογικό απο τα windows, αλλά είδα το game και σε άλλο pc Phenom II 965@3.8Ghz , 8gb ram, GTX480 και το game με μισά med μισά high options τρέχει απίστευτα καλά, α ξέχασα να αναφέρω με windows 7, G400 mouse αλλά δεν έχει περασμένο το setpoint.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατα γραφικα. Υπαρχουν κορυφαια textures σε αυτο το παιχνιδι.

Απλα εχει και καποια που δεν τα φτιαξανε και χαλαει την εικονα.

Πολυ δυνατο το tessellation.

Γενικα πολυ ανεβασμενο. Βεβαια καπου τους κρεμασε το engine γιατι ακομα και ο Τιτανας ζοριζεται αλλα σπανια θα πεσει κατω απο 60 fps σε 2560χ1440.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατα γραφικα. Υπαρχουν κορυφαια textures σε αυτο το παιχνιδι.

Απλα εχει και καποια που δεν τα φτιαξανε και χαλαει την εικονα.

Πολυ δυνατο το tessellation.

Γενικα πολυ ανεβασμενο. Βεβαια καπου τους κρεμασε το engine γιατι ακομα και ο Τιτανας ζοριζεται αλλα σπανια θα πεσει κατω απο 60 fps σε 2560χ1440.

:tomato::suicide2:

Εγω λεω οτι ειναι τυχεροι εκει στην Dice που δε βγαινει το Titanfall πριν τα χριοστουγεννα...

ιδιος διανομεας απο πισω (ΕΑ), ξερουν τι κανουν...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

To Single ο τελείωσα χθές, πολυ πιο ενδιαφέρον συγκρινομενο με το SP του BF4, πολλά διαφορετικά "τερεν" και concepts και μου φαινεται οτι ειναι και "μεγαλύτερο". Πέρασα καλά... ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω δεν τα βλεπω καλα τα πραγμτα πολυ ομιχλη σκονη θολουρα:hm:

μονο στο διαστημα ηταν καθαρα και ωραια τα γραφικα,οταν ξανακατεβηκα κατω τα ιδια χαλια δηλ.....

καπου διαβασα οτι δεν κραταει της ultra ρυθμησεις το παιχνιδι:fie:

ισχυει???

ειμαι στην αρχη ακομα αλλα απογοητευση

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ακόμα πρόβλημα με mouse lag/responsiveness ας δοκιμάσουν το fix του MarkC ESR - MarkC Windows 7 Mouse Acceleration Fix - Hardware Forum

Μου έστρωσε τελείως το ποντίκι και πλέον μπορώ να παίξω άνετα, βγήκε και σοβαρό fov changer οπότε gg! Ας φτιάξουν και το fps drop στο sniper και είμαστε σε καλό δρομο :clap:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ακόμα πρόβλημα με mouse lag/responsiveness ας δοκιμάσουν το fix του MarkC ESR - MarkC Windows 7 Mouse Acceleration Fix - Hardware Forum

Μου έστρωσε τελείως το ποντίκι και πλέον μπορώ να παίξω άνετα, βγήκε και σοβαρό fov changer οπότε gg! Ας φτιάξουν και το fps drop στο sniper και είμαστε σε καλό δρομο :clap:

To fov changer μη το βάζεις ακόμα, μην φας κάνα vac ban, καλό είναι να περιμένεις λίγο ακόμα μήπως και βγάλουν κάνα ακόμα patch.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω θέμα σαν να μου λαγαρή η κάμερα μαμοτο
Για όσους έχουν ακόμα πρόβλημα με mouse lag/responsiveness ας δοκιμάσουν το fix του MarkC ESR - MarkC Windows 7 Mouse Acceleration Fix - Hardware Forum
Επίσης άλλαξε το priority του παιχνιδιού από task manager σε normal, χαμήλωσε όλα τα γραφικά εκτός από image quality και texture resolution, κλείσε fraps, steam-in-game και afterburner-rivatuner (προκαλούν stuttering σε πολλούς).

Hope it helps :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε 1000 ευχάριστο τελικά msi και fraps ήταν :) τώρα παίζει μια χαρά πολύ λίγο ψιλό λαγαρή αλλα θα το βρω τι είναι δεν δοκίμασα πρώτα το fix που έστειλες μην χαλάσω καμια ρύθμιση από mouse :) γιατί παίζω και bf φαίνεται καλο παιχνίδι και διασκεδαστικό για να δούμε :)

τώρα εάν θέλουμε να γράψουμε κάνα βιντεάκι η να δούμε με ποσα fps παίζουμε τι κάνουμε ?

Link to comment
Share on other sites

afterburner-rivatuner (προκαλούν stuttering σε πολλούς).

Όταν τα φωνάζει ο seba κάτι κηπουροί σκάβουν στους αγρούς!

Εμενα παντως παιζει τέλεια με biosακι χωρις ιχνος lag, stutter και λοιπα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.