Jump to content



Call Of Duty:Ghosts


Recommended Posts

Καλά, κράτα μικρό καλάθι. Aπο υποσχέσεις άλλο τίποτα τοσα χρόνια εγώ περιμένω να δω τι θα κάνει η respawn entertaiments.

Lean έχει και το bo2, αλλά αυτό είναι gtp lean. Βγαίνεις όλος έξω.

Πήγαινε παίξε bo1, cod5,cod4,cod2 να δεις τι σημαίνει lean.

Θα δώσουν dedicated? Θα δώσουν modtools? cfg? Χορτάσαμε fail hosts και ξύλινα pc.

Ας τα δώσουν όλα αυτά για να κάνουν ένα competitive game και να μαζεψουν το community και πολύ ευχαρίστως.

Αλλά όσο βλέπω παρουσίαση σε console....

Public ωραίο θα έχει και εκεί θα πουλήσει.

Πάντως όπως το έχω ήδη γράψει :T:έχει γίνει pre order.
Κι εγώ τρώγομαι για pre order...έχει πολλά καλούδια μέσα!

Troll?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ελπιζω να εχει εξισου καλη υποστηριξη απο το esl οπως το black ops 2

και οχι οπως το MW3.Burn is on the way.

ναι μεγαλη υποστιριξη οπως επισεις και τα site του cheat :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κράτα μικρό καλάθι. Aπο υποσχέσεις άλλο τίποτα τοσα χρόνια εγώ περιμένω να δω τι θα κάνει η respawn entertaiments.

Lean έχει και το bo2, αλλά αυτό είναι gtp lean. Βγαίνεις όλος έξω.

Πήγαινε παίξε bo1, cod5,cod4,cod2 να δεις τι σημαίνει lean.

Θα δώσουν dedicated? Θα δώσουν modtools? cfg? Χορτάσαμε fail hosts και ξύλινα pc.

Ας τα δώσουν όλα αυτά για να κάνουν ένα competitive game και να μαζεψουν το community και πολύ ευχαρίστως.

Αλλά όσο βλέπω παρουσίαση σε console....

Public ωραίο θα έχει και εκεί θα πουλήσει.

Troll?

Δηλαδή δεν μπορώ να αλλάξω γνώμη πχ να το κάνω pre order και στην συνέχεια να το ακυρώσω (επειδή νόμιζα ότι θα είναι μία από τα ίδια) και σήμερα με αυτό που είδα (εκ νέου) στο video να το κάνω ξανά pre order??

Παίζει τίποτα σε decision police??

Προσωπικά μου άλλαξε όλη την ιδέα για το νέο CoD, μιας και θεωρούσα ότι θα είναι μία από τα ίδια, για πολλοστή φορά.

Τώρα επειδή έγινε παρουσίαση σε κονσόλα, δεν με χάλασε καθόλου (αντιθέτως κιόλας).

Καλοί και οι dedicated servers και τα Modtools (που στο video ένας dev αναφέρει ότι θα υπάρχουν) αλλά οι εταιρίες αποσκοπούν στο κέρδος.

Kαι στο XBOX είχαν μεγαλύτερες πωλήσεις απ'οτι στο PC (αναφερόμενος στο Black Ops2) και ορθώς έπραξαν να στηρίξουν την πλατφόρμα η οποία τους αποκόμισε τα μεγαλύτερα έσοδα τους.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορώ να αλλάξω γνώμη πχ να το κάνω pre order και στην συνέχεια να το ακυρώσω (επειδή νόμιζα ότι θα είναι μία από τα ίδια) και σήμερα με αυτό που είδα (εκ νέου) στο video να το κάνω ξανά pre order??

Παίζει τίποτα σε decision police??

No comment :)

Προσωπικά μου άλλαξε όλη την ιδέα για το νέο CoD, μιας και θεωρούσα ότι θα είναι μία από τα ίδια, για πολλοστή φορά.

Τώρα επειδή έγινε παρουσίαση σε κονσόλα, δεν με χάλασε καθόλου (αντιθέτως κιόλας).

Καλοί και οι dedicated servers και τα Modtools (που στο video ένας dev αναφέρει ότι θα υπάρχουν) αλλά οι εταιρίες αποσκοπούν στο κέρδος.

Kαι στο XBOX είχαν μεγαλύτερες πωλήσεις απ'οτι στο PC (αναφερόμενος στο Black Ops2) και ορθώς έπραξαν να στηρίξουν την πλατφόρμα η οποία τους αποκόμισε τα μεγαλύτερα έσοδα τους.

Σαφώς και δεν μιλάω απο την πλευρά του public player, ποσώς με ενδιαφέρει το public. O κάθε pub hero 11 χρονών σου τα πριζει για cheat, wh , aim και αρχίζει το ανελέητο σπαμ κτλ κτλ.

Ο καθένας τις προτιμήσεις του. Εγω περιμένω ενα game με σωστά maps για sd διαφορετικό κομμάτι ανάπτηξης για pc, dedicated servers, mod tools, cfg, proper sound και άλλα πολλά. Δεν θέλουμε άλλα dlc, που για να παίξεις τα νεα map πρέπει να βάλεις πάλι το χέρι στην τσέπη επειδή έτσι τους βολευει. Αλλα απο το bo1 που άρχισε το κακό με τα dlc συνεχίζει το άρμεγμα μεχρι και σήμερα, ενω πριν που παίζαμε τα new maps free με patch τους έτσουξε.

Εσένα μπορεί να μη σε νοιάζει που το παρουσιάζουν σε xbox εμένα όμως μου λέει another console port is coming, χωρίς καμία υποστήριξη στον pc gamer. Το ότι δεν αναφέρουν αν θα υπάρχει η όχι = οχι. Aν έχεις αντίθετη αποψη για αυτό ανέτρεξε στην ιστορία πισω. Δυστηχώς η ευτυχώς δεν υπάρχει μόνο το κομμάτι του public player, υπάρχει και το competitive gaming :)

Link to comment
Share on other sites

No comment :)

Σαφώς και δεν μιλάω απο την πλευρά του public player, ποσώς με ενδιαφέρει το public. O κάθε pub hero 11 χρονών σου τα πριζει για cheat, wh , aim και αρχίζει το ανελέητο σπαμ κτλ κτλ.

Ο καθένας τις προτιμήσεις του. Εγω περιμένω ενα game με σωστά maps για sd διαφορετικό κομμάτι ανάπτηξης για pc, dedicated servers, mod tools, cfg, proper sound και άλλα πολλά. Δεν θέλουμε άλλα dlc, που για να παίξεις τα νεα map πρέπει να βάλεις πάλι το χέρι στην τσέπη επειδή έτσι τους βολευει. Αλλα απο το bo1 που άρχισε το κακό με τα dlc συνεχίζει το άρμεγμα μεχρι και σήμερα, ενω πριν που παίζαμε τα new maps free με patch τους έτσουξε.

Εσένα μπορεί να μη σε νοιάζει που το παρουσιάζουν σε xbox εμένα όμως μου λέει another console port is coming, χωρίς καμία υποστήριξη στον pc gamer. Το ότι δεν αναφέρουν αν θα υπάρχει η όχι = οχι. Aν έχεις αντίθετη αποψη για αυτό ανέτρεξε στην ιστορία πισω. Δυστηχώς η ευτυχώς δεν υπάρχει μόνο το κομμάτι του public player, υπάρχει και το competitive gaming :)

E, εκεί παρατάς BF3 , CoD και ξεκινάς το άψογο Natural Selection 2:innocent:

Link to comment
Share on other sites

@Alexopus6 πατατα δεν νομιζω να ειναι παλι... δεν τους παιρνει αλλο νομιζω.

E ok, δε το έκαναν επίτηδες τόσο καιρό...

Από εκεί και μετά κρατήστε μικρό καλάθι. Είδατε ένα μικρό trailer που έδειξε απειροελάχιστα...τίποτα μαζί με μερικές δηλώσεις και είναι λες και αναγεννηθηκαν. Λες και θα έλεγαν κάτι διαφορετικό. Τα ίδια ακούμε εδώ και πόσα CoDs.

Περιμένετε τα hands-on από παίχτες σε expos ή τίποτα previews και μετά το ξανασυζητάμε. Γιατί από trailers-gameplay ανακοινώσεων και το MW3 με τα underwater κτλ. μια χαρά τα πήγε. Και είδαμε που κατέληξε ε.

Link to comment
Share on other sites

@Typhonios

δεν λέω ποτέ όχι και ποτέ δεν ήμουν κατά σε public αλλά πλέον σε όλα τα games του call of duty δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει δεν υπάρχει balance σε τπτ πετάνε ένα κακό φτιαγμένο map και μετά κάθονται και σκεφτοντε τι αρέσει σε κάθε παιδάκι laiser παπ στο πετανε τι άλλο του αρέσει να παταει το clik και να βαραει κάνα μισάωρο να πάρει ένα kill παπ σου πετανε ένα καρό spray όπλα μέσα τι άλλο του αρέσει να βάζει κάτω βόμβες και να πετάγονται στον αέρα σου πεταει τις betty και τι άλλο του αρεσει

air strikes !!!

φυσικά πέτα του ρομπότ αεροπλάνα σκυλιά tanks και ότι έχει η ψυχή σου εκτός αυτού πρέπει να έχουν και τους servers γιατί έτσι ελέγχουν το cheat (τρομάρα τους )..... περίμενε καμία 10 άρια ώρες στο lobby μέχρι να βρεθούν οι παίχτες ...........

μου φαίνετε ότι έχετε ξεχάσει πως είναι να λες θέλω να παίξω dtm επιλεγώ ένα server και μπαίνω απλά και όμορφα τα πράγματα έχετε ξεχάσει πως είναι να παίζεις με skill και όχι πατώντας ένα clik και ένα w και οπιον πάρει ο χάρος .... συμφωνώ ότι δεν θα πρέπει να στεκόμαστε εποχές COD 2 και cod 4 και να δοκιμάζουμε καινούρια πράγματα αλλά παν μέτρων άριστον ... τα δύο games αυτά δεν είναι τυχαίο που ήταν και θα είναι τα καλυτέρα είχαν λίγα πράγματα και αρκετά ώστε να απολαύεις ένα FPS gaming

Έγινε επεξεργασία από scarspy
Link to comment
Share on other sites

μου φαίνετε ότι έχετε ξεχάσει πως είναι να λες θέλω να παίξω dtm επιλεγώ ένα server και μπαίνω απλά και όμορφα τα πράγματα έχετε ξεχάσει πως είναι να παίζεις με skill και όχι πατώντας ένα clik και ένα w και οπιον πάρει ο χάρος ....

Ελα ντε αληθεια γιατι μολις το διαβασα αυτα μου ρθαν 2 αντε το πολυ 3 παιχνιδια flashback στο κεφαλι και τα 2 δεκαετιας?

Link to comment
Share on other sites

Συνωψιζωντας το CoD ακομα υστερει σε σχεση με το battlefield στον οπτικό τομεα, ποσο μαλλον απτο 4. Απλα το εδειξαν διπλα στο (αστειο απο πλευρας γραφικων) MW3 για να φανει εντυπωσιακο.

παντως το 'state of the art' ηταν μεγαλη ατακα!!

Link to comment
Share on other sites

Eμενα τα textures αρτιστικα τριχες ουλες κλπ και βρωμια στα νυχια :tomato: μου φανηκαν κλασης ανωτερα απο το Battlefield παντως.Ας παει η engine ζουμακι 100+ fps και θα σου πω εγω αν θα αναθεωρησεις.Γιατι καλα τα explosion και τα full destructible κτιρια(λεμε τωρα...) αλλα pro game με χαμηλο η ασταθες netcode-framerate δε υπηρξε και ουτε πιστευω θα υπαρξει ποτε σ αυτο το κοσμο σε esports επιπεδο.

P.S εφτασα να παιζω σε 120hz lightboost monitor με Logitech g4 για να χω στο BF3 το smoothness και το tracking που ειχα στο targeting στο counterstrike πριν 10 χρονια απαραδεκτα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Official Call of Duty: Ghosts Trailer Reveals A ‘Fake’ Lighting System | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

Untitled-COD-Ghosts-Lighting.jpg

As you can see for yourselves, this is definitely the sun. And the big question is how come those sun shaft are appearing at places where they should not. Even the direction at which they are being casted is wrong. Of course that wouldn’t be the case if the game was taking place in a different solar system with three or four suns (resulting in multiple lens flares and sun shafts that could easily blind all of us).

Our only guess is that Infinity Ward has used those sun shafts on purpose, in order to wow its fans. However, the fact that this ‘fake’ effect has been spotted makes us a bit worried about the whole visual level of Ghosts. And it seems that Infinity Ward will try to push as many post-processing effects as possible in order to hide things or shortcomings.

:hehe: :hehe:
Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε, σιγα το θεμα επειδη τους βγηκε ενας ηλιος παραπανω;; :p

Παντως εδώ που τα λεμε δεν ειναι θεμα "ηλιου" ειναι θεμα ψευδους συστηματος φωτισμου, το οποιο ειναι αντιρεαλιστικο σε υποσυνειδητο επιπεδο. Αν δεν εχει πραγματικα lighting effects, να ετοιμασουν τον ταφο τους κι αυτοι μαζι με την ms. :p Με το BF4 προ των πυλων να δινει τετοια αποτελεσματα κι αυτοι να παιζουν με ακτινες-textures και διαφημιζουν "κοιταξτε, τωρα μπορειτε να πηδατε πανω απο εμποδια"...

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε, σιγα το θεμα επειδη τους βγηκε ενας ηλιος παραπανω;; :p

Παντως εδώ που τα λεμε δεν ειναι θεμα "ηλιου" ειναι θεμα ψευδους συστηματος φωτισμου, το οποιο ειναι αντιρεαλιστικο σε υποσυνειδητο επιπεδο. Αν δεν εχει πραγματικα lighting effects, να ετοιμασουν τον ταφο τους κι αυτοι μαζι με την ms. :p Με το BF4 προ των πυλων να δινει τετοια αποτελεσματα κι αυτοι να παιζουν με ακτινες-textures και διαφημιζουν "κοιταξτε, τωρα μπορειτε να πηδατε πανω απο εμποδια"...

Όντως κάνουν λες και ανακάλυψαν τον τροχό...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην γινομαι κακος υπαρχουν 2 σεναρια που τους δικαιολογουν σχετικα με τον φωτισμο...

1) Σαν sequel στο φουτουριστικο B.O2, το νεο cod διαδραματιζεται σε αλλον πλανητη. Σε εκεινο το ηλιακο συστημα υπαρχουν 2 ηλιοι και ο πλανητης εχει και 45 σεληνες, 67 δορυφορους και παγωμενο "δαχτυλιδι" κατα μηκος του ισημερινου! :p

2) Το λενε ghosts....Προφανως τα φαντασματα εχουν ριξει τον στρατιωτη σε παραισθησεις και νομιζει οτι περπαταει σε ζουγκλα ενω κανονικα ειναι σε στοιχωμενο σπιτακι στο Παγκρατι. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hD10D0323

Ποτε θα καταλαβουνε επιτελους οτι αυτο το γραμμικο στυλακι σκοτωνει το gameplay ? Πιο on-rails πεθαινεις !!! Εχει γουστο να βαλουνε τον κοπρο και στο multiplayer :bad:

Βασικά ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ την Λάση στο multiplayer.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.