Jump to content



Call Of Duty:Ghosts


Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Gameplay: mix cod mw2-mw3, οι αθεόφοβοι ακόμα και το +100 points σε μια φάση όταν "έφαγε" κάποιον ΙΔΙΟ είναι !!!

Γραφικά: mix cod mw2-mw3 ( κάποια στιγμή με κάτι βράχια ίδια γραφικά με το πρώτο black ops )

Squad ? σε cod? αφου δεν είναι παιχνίδι με τακτική!!! είναι τρέχα καραμήτρο όσους φας ρίξε και το killstreak να φας ακομα κι άλλους ! :p :P

οπα ? οπα ! knife animation, κακιά κόπια απο Battlefield 3 λέω τώρα εγώ .... λέω !

είναι ένα καμουφλαρισμένο cod mw4 ! έλεος ρε λαμόγια της activision ! εύχομαι να πατώσει λίγο σε πωλήσεις ( όχι που θα γίνει ! τα 12χρονα θα το πάρουν ) μήπως βάλουν λίγο μυαλό

:bad:

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει άνετα με τη gpu μου, θα το αγοράσω σίγουρα. Σίγουρα θα έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος από οποιοδήποτε COD μέχρι σήμερα. Τα νέα game modes είναι καταπληκτικά και μου άρεσαν οι προσθήκες στον ήχο (ειδικά αυτή που οι συμπαίκτες σου αυτόματα σε ενημερώνουν π.χ. για εχθρούς που εντόπισαν κτλ.).

Ένας λόγος που προτιμώ cod vs battlefield είναι γιατί δε θέλω να στηρίζω εταιρείες που ζητούν pc 2000€ για να παίξουν σωστά. (Μέχρι και το MW3 παίζω όλα full με τα specs της υπογραφής μου). Στο BF3 αντίστοιχα θα χρειαζόμουν τουλάχιστον αναβάθμιση σε gpu 300+ €.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τους εχθρούς που σε ενημερώνουν κάτι σαν spot :baby: υπήρχε καιρο στο Battlefield, γιατί νομίζω ότι το COD αντιγράφει πλέον :p ?

Επίσης στο battlefiled δε θα χάσεις και τίποτα στο multi αν το βάλεις low δεν έχει χαοτική διαφορά το low-ultra στη κυριολεξία γιατί το παιχνίδι έχει απο μόνο του και γαμω τα γραφικά, αντίθετα θα είσαι πιο άνετος :D

Ακόμη δε χρειάζεσαι pc των 2000 ευρώ για να παίξεις battlefield, παλιά έπαιζα σε λαπτοπ με nvidia 240m low :D ακόμη και με την GTX 460 τα είχα τα high settings με λίγο overclock

Μετά το για πολλούς πολύ καλό mw2 και COD Black ops 1 ( μέσα σε αυτούς και γω ) η σειρά έπαψε να με ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1066]gdp77[/MENTION]

Αυτό έλειπε να παίζαμε παιχνιδια με γραφικά δεκαετίας επειδή το Πι Σι μας το χει ξεχάσει ο θεός σε εκείνα τα κουτιά που κόβαν σαν κονσέρβα. Συγχώρεσέ με που γίνομαι γραφικός, αλλά το 2000 ευρώ που αναφέρεις είναι ακόμα πιο γραφικά. Φιλικά πάντα, και αν ο τόνος μου φαίνεται ειρωνικός ο σκοπός μου είναι απλός σχολιασμός.

Sry για το :OT:

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει άνετα με τη gpu μου, θα το αγοράσω σίγουρα. Σίγουρα θα έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος από οποιοδήποτε COD μέχρι σήμερα. Τα νέα game modes είναι καταπληκτικά και μου άρεσαν οι προσθήκες στον ήχο (ειδικά αυτή που οι συμπαίκτες σου αυτόματα σε ενημερώνουν π.χ. για εχθρούς που εντόπισαν κτλ.).

Ένας λόγος που προτιμώ cod vs battlefield είναι γιατί δε θέλω να στηρίζω εταιρείες που ζητούν pc 2000€ για να παίξουν σωστά. (Μέχρι και το MW3 παίζω όλα full με τα specs της υπογραφής μου). Στο BF3 αντίστοιχα θα χρειαζόμουν τουλάχιστον αναβάθμιση σε gpu 300+ €.

Μια μεταχειρισμενη 660 στα 150 ευρω και εισαι gg, τα 4ghz του nehalem ειναι μια χαρα εδω αλλοι παιζουν με phenom και δεν καταλαβαινουν απο bottleneck, το Ghosts παραμενει σαβουρα.

Oσα ανουσια mode με 100 perk για customisation και μποτακια να χωσουνε το μονο που μπορουν να κανουν ειναι κανουν αυτη τη σαβουρα να φαινεται "γυαλισμενη", η οποια γυαλαδα αντε να κρατησει ενα 6μηνο μαξ με την Activision να σε προετοιμαζει να δωσεις ξανα 60 ευρω για την επομενη :fist:

Τελος, βαθος και cod δεν πανε μαζι χρονια τωρα, αντικειμενικα ειναι το πιο βατο για καποιον που δεν εχει ιδεα απο fps να μπει mw3 να παιξει tdm, να ξεκλειδωσει akimbo + steady aim για το κερασακι και να νιωσει "καποιος" στο μισαωρο, πιο χαμηλο skill ceiling πεθαινεις (κυριολεκτικα).

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1066]gdp77[/MENTION]

Αυτό έλειπε να παίζαμε παιχνιδια με γραφικά δεκαετίας επειδή το Πι Σι μας το χει ξεχάσει ο θεός σε εκείνα τα κουτιά που κόβαν σαν κονσέρβα. Συγχώρεσέ με που γίνομαι γραφικός, αλλά το 2000 ευρώ που αναφέρεις είναι ακόμα πιο γραφικά. Φιλικά πάντα, και αν ο τόνος μου φαίνεται ειρωνικός ο σκοπός μου είναι απλός σχολιασμός.

Sry για το :OT:

Προφανώς δεν κατάλαβες ότι η άποψη μου είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ. α) Το COD δε νομίζω ότι έχει γραφικά δεκαετίας β) Εγώ δεν έχω χρήματα να αναβαθμίσω γιατί οι κοινωνικές και οικογενειακές συνθήκες δεν μου το επιτρέπουν. Έχεις κάποιο πρόβλημα με την επιλογή μου να αγοράσω ένα παιχνίδι που μπορώ να παίξω με το pc μου; Ή μήπως έχεις πρόβλημα με την επιλογή μου να μην στηρίξω μια εταιρεία που μου ζητάει με τον κάθε νέο τίτλο της να κάνω και αναβάθμιση; Ακόμα και ανήλικος να είσαι, πρόσεχε λίγο τα σχόλιά σου.

Τα "2000 ευρώ" ήταν υπερβολή, αλλά όχι και τόσο μακρινή από την πραγματικότητα (αλήθεια πόσα χρήματα χρειάζονται για pc για να παίξεις multi BF3 όλα full 1080p ; )

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]

Ευχαριστώ για το tip για την 660. Θα δούμε όταν θα βγει.

Τελος, βαθος και cod δεν πανε μαζι χρονια τωρα, αντικειμενικα ειναι το πιο βατο για καποιον που δεν εχει ιδεα απο fps να μπει mw3 να παιξει tdm, να ξεκλειδωσει akimbo + steady aim για το κερασακι και να νιωσει "καποιος" στο μισαωρο, πιο χαμηλο skill ceiling πεθαινεις (κυριολεκτικα).

Εξακολουθώ να προτιμώ το COD (χωρίς να ξέρω αν έχεις δίκιο ή άδικο). Ο μόνος χρόνος που μου μένει για gaming είναι 10-20 λεπτά το πολύ το βράδυ, αφού κοιμηθεί το παιδί και εφόσον δεν έχω άλλες υποχρεώσεις. Δεν είναι θέμα skill ceiling αλλά επιλογής για όσο πιο casual gaming γίνεται. Δεν έχουν όλοι το χρόνο να παίξουν ανταγωνιστικά όπως εσύ ή τη διάθεση. Τα COD ήταν για μένα πάντα ευχάριστα παιχνίδια.

Όσο για το "βάθος", εγώ έγραψα ότι το παιχνίδι θα έχει πιο πολύ βάθος σε σχέση με κάθε προγενέστερο COD. Μπορεί εσύ να παίζεις παιχνίδια με μεγαλύτερο βάθος, αλλά δε νομίζω ότι αυτό που έγραψα εγώ είναι λάθος.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά σέβομαι την άποψη σου και οπως τόνισα σκοπός μου ειναι ο σχολιασμός! Απο κει και πέρα όμως όταν μου λες απο τη μια ότι δεν υποστηρίζεις εταιρίες που τα παιχνίδια τους απαιτούν PC των 2000 (πράγμα που δεν ισχύει) και απο την άλλη είσαι διατεθειμένος να δώσεις λεφτά, και αρκετά μάλιστα, για ένα παιχνίδι που δε τα αξίζει, ε ναι νιώθω μια ενόχληση. Φυσικά αυτή ειναι η δική μου προσωπική άποψη. Ξανά ζητώ συγγνώμη αν σε πρόσβαλα κατα οποιονδήποτε τροπο. Λέγοντας αυτά θεωρώ ότι δεν αξίζει να συνεχίσουμε το off topic.

Link to comment
Share on other sites

To να δώσω 45 € για 1-1,5 χρόνο (στο pc μου υπάρχει μόνο το MW3 και το SC II atm και το SC έχω σταματήσει να το παίζω εδώ και αρκετούς μήνες λόγω έλλειψης απαιτούμενου χρόνου) δεν είναι κάτι τραγικό, αν υπολογίσεις ότι για μένα είναι ένας τρόπος να χαλαρώνω. Γενικά πιστεύω ότι τα pc games είναι πολύ φτηνό entertainment, αρκεί να επιλέγεις 2-3 όλα και όλα με μεγάλο community και να ασχολείσαι με αυτά. cinema δεν πάω πλέον, dvd δε νοικιάζω, τηλεόραση δεν βλέπω, άρα αυτά τα 45€ δεν είναι τραγικά - το ξαναγράφω- για ένα game με το οποίο θα μπορώ να ασχοληθώ ενάμιση χρόνο. (αρκεί βέβαια να μη χρειάζεται gpu)

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας πεις το Μ.Ο. ηλικίας που απευθύνεται το BF4;

Yπάρχουν στατιστικές, ήδη αναρτημένες στο διαδίκτυο.

Τι να λέμε τώρα, μία από τα ίδια το CoD, έβαλαν και κάτι ψωριασμένους Μεξικανούς US Marines να παίξουν και multi.

Οοοοraahhhh Marines!:wall:

Link to comment
Share on other sites

Ασε τον Φειδια απο πανω και ελα στο θεμα μας

Τα πρωτα CoD ειχανε λιγοτερα ppsh-ο-ειδη (papatsonis © ) και κατεπεκταση μεγαλυτερο skill-ceiling, η κατηφορα ξεκινησε οταν "ζηλεψανε" το μηχανισμο με τα unlocks και τα lvl up του BF2.

Αν καποιος που ειχε λιωσει το cod1 στον 222 (προσωπικα ειχα φτασει σε βαθμο -μονομανης ανηλικος τοτε γαρ- να εχω μαθει την ip απεξω :p ) τον βαζανε 10 χρονια στην καταψυξη και ξυπναγε σημερα για να παιξει mw3 και blops2 θα εκανε χαρακιρι.

Τωρα για τις απαιτησεις κανεις λες και εχεις κανα "ξεχασμενο" τουμπανο του 2007 ( c2d 8800gt και δεν συμαζευεται ) πολυ που σε ενοιαξε στο multiplayer αν ο ρωσσος εχει 2000 πολυγωνα αντι για 3000 στα 200m και αν το γρασιδι ειναι στην caspian λιγοτερο πυκνο απο τον χλοο-ταπητα του Καραπιαλη.

Εδω υπαρχει κοσμος με pc 3χιλιαρου που παιζει σε ριγμενα settings επιτηδες, πραγματικα αν φτιαξω ποτε μου παιχνιδι θα βαλω μηχανισμο να κλειδωνουν οι ρυθμισεις αυτοματα με το μηχανημα που γινεται η εγκασταση, δεν γινεται να χανω playerbase/αγοραστες επειδη ο ταδε που εχει να αγορασει καρτα απο προπερσι θελει ντε και καλα το 60αρι σε ultra και οχι στ medium με "μονο" 2x AA.

Τελος μπορεις να παιξεις ανετα 1-2 γυρους TDM σε καμια noshar χωρις να φας πολυ χρονο, δεν χρειαζεται να χτυπας 8ωρα για να ευχαριστηθεις το BF λες και σε πληρωνουνε, προσωπικα αμα εχω το βραδυ μονο 20 λεπτα να παιξω ή/και γυρναω σπιτι πτωμα απο την κουραση προτιμω να μην παιξω καθολου.

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με τράβηξε απο την παρουσίαση ήταν oταν άκουσα τον Rubin να λέει την λέξη cod 2 και bolt action rifle, αλλά έμεινε εκεί bolt action μόνο στα λόγια (τρομάρα του ήθελε να ξεστομίσει και την λέξη cod2). Πλέον με το cod οτι και να λέγονται, αμα δεν βγεί να δεις χειροπιαστά πράγματα δεν βγάζεις άκρη (dedi, modtools, lag compensation etc). Θετικό είναι οτι υπάρχει lean ( με διαφορετικό τρόπο εφαρμογής και ο θεός βοηθός), και ίσως ( ? ) mod tools

Infinity Ward: Call of Duty: Ghosts Mod Tools 'Still Valuable' | Game Front

Σαφώς και όλα περί soldier customization είναι τα κλασικά μαρκετιστικα τρικς αλλα who cares. Το interactive environment ενδιαφέρον αλλα προτιμώ να το δω στην πράξη και όχι απο κανενα βιντεο.

Όποιος υποστιρίζει οτι το cod δεν είναι game με τακτική το μόνο σίγουρο είναι οτι έχει παίξει μόνο tdm (<<εδώ γελάμε).

Όλα τα αποπάνω μέχρι να βγεί το titanfall βεβαια :p

Τραγική ειρωνία στο wikipedia έχουν ακόμα σαν founders τον zampella με τον west ( Infinity Ward - Wikipedia, the free encyclopedia ) :hehe: , ο zampella όμως έρχεται απο την γωνία :p

Έγινε επεξεργασία από Alexopus6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.