Jump to content



AMD STEAMROLLER ! Νεότερα ,φήμες, αρχιτεκτονική, επιδόσεις.


Recommended Posts

νομίζω πως αν έδειχνε ο φίλος ρυθμίσεις στο βιος και κάποια επεξεργαστικα bench eg cinebench θα ήμουν καλυμένος. Αν έβαζε και κατανάλωση απλά υπερκαλυμένος...

Για σήμερα έχω αυτά http://www.thelab.gr/amd-epeksergastes/bulldozer-benchmarks-126679.html#post1063555094 οτι άλλο θέλεις και όποιος θέλει να ποστάρει :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Future-proofing your PC for next-gen gaming • Articles • Eurogamer.net

We approached a number of developers on and off the record - each of whom has helped to ship multi-million-selling, triple-A titles - asking them whether an Intel or AMD processor offers the best way to future-proof a games PC built in the here and now. Bearing in mind the historical dominance Intel has enjoyed, the results are intriguing - all of them opted for the FX-8350 over the current default enthusiast's choice, the Core i5 3570K.

ΥΓ:Τελικά θα βγει ο desktop steamroller; Δεν έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα έχω αυτά http://www.thelab.gr/amd-epeksergastes/bulldozer-benchmarks-126679.html#post1063555094 οτι άλλο θέλεις και όποιος θέλει να ποστάρει :)

μπράβο ρε παικτούρι...σε ευχαριστώ...είχα τον 8120 και τέτοια νούμερα δεν έπιασα ποτέ μου... :T:

Link to comment
Share on other sites

Future-proofing your PC for next-gen gaming • Articles • Eurogamer.net

ΥΓ:Τελικά θα βγει ο desktop steamroller; Δεν έχω καταλάβει.

Μέχρι να βγάλει desktop roadmap για το 2014 η AMD, κανείς δεν ξέρει σίγουρα, αλλά εκεί πάει μάλλον, οτι δεν θα υπάρξουν steamroller FX.

Link to comment
Share on other sites

Future-proofing your PC for next-gen gaming • Articles • Eurogamer.net

ΥΓ:Τελικά θα βγει ο desktop steamroller; Δεν έχω καταλάβει.

Aπο τα slides της ΑΜD φένεται πως θα βγεί και CPU με steamroller cores τώρα πως θα την πουν άγνωστο, αλλά είμαι σίγουρος πως θα βγάλουν κάτι αλλά με καθυστέρηση πάει για μέσα στο 2014.

Link to comment
Share on other sites

Aπο τα slides της ΑΜD φένεται πως θα βγεί και CPU με steamroller cores τώρα πως θα την πουν άγνωστο, αλλά είμαι σίγουρος πως θα βγάλουν κάτι αλλά με καθυστέρηση πάει για μέσα στο 2014.

Ποια slides;

Link to comment
Share on other sites

Ποια slides;

Ίσως φανεί χαζό αλλα πριν 2 βδομάδες στην παρουσίαση των Εmbedded (ξέρω τι είναι Εmbedded) στις x86 λύσεις δεν έγραφε μόνο ΑPU αλλά και cpu με steamroller cores και αυτό μου έκανε κλικ, υποθέτω πως αν σκέφτονται να βγάλουν μικρής κατανάλωσης cpu γιατί να μην βγάλουν και κάτι δυνατότερο.

Link to comment
Share on other sites

μια παρατηρηση εχω να κανω, κοιταζοντας κυριως την ASRock A88X-pro.

γιατι αφαιρουν 2 sata απο τις θυρες και βαζουν 2 esata πισω στο backpanel?

ποιες ειναι ποιο αναγκαιες?

Link to comment
Share on other sites

μια παρατηρηση εχω να κανω, κοιταζοντας κυριως την ASRock A88X-pro.

γιατι αφαιρουν 2 sata απο τις θυρες και βαζουν 2 esata πισω στο backpanel?

ποιες ειναι ποιο αναγκαιες?

To 7 SATA + 1x e-sata νομίζω θα ήταν το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.