Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

ή τον jamie

Βασικά αν έχεις δει trailer(όχι του επόμενου επεισοδίου της season 4 γενικότερα)

Στο πρώτο τραίλερ γύρω στο 1.09 φαίνεται να πολεμά ο Oberyn με έναν που αν κάνεις pause είναι μάλλον το βουνό. Για αυτό το λέω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Η Shae πως βρέθηκε πίσω και τι της έταξαν για να τα πει όλα αυτά?

Πολύ τον αγαπάμε τον νανο και αρχίζω να φοβάμαι για την τύχη του ;-)

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι αν διαλεξει πρωτος ο νανος μονομαχο, τοτε θα διαλεξει τον αδερφο του. ετσι ωστε ο πατερας του να βαλει καποιον αμπαλο για να μην πεθανει ο Τζέιμης και επομενως ουτε ο Τυριον.

Αν διαλεξει πρωτος ο γεροΛανιστερ και βαλει το Βουνο, τοτε σιγουρα θα παρει Ομπερυν.

Οι αγριοι ρε παιδια τι εχουν γινει; ακομα να φτασουν; το παιδακι που εστειλαν στο τοιχος εφτασε την ιδια μερα.

Link to comment
Share on other sites

Οι αγριοι ρε παιδια τι εχουν γινει; ακομα να φτασουν; το παιδακι που εστειλαν στο τοιχος εφτασε την ιδια μερα.

Χασανε τον δρομο παρεα με τους white walkers!! :p

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι αγριοι ρε παιδια τι εχουν γινει; ακομα να φτασουν; το παιδακι που εστειλαν στο τοιχος εφτασε την ιδια μερα.

Νομίζω το λένε Lag...

Εγω πιστευω οτι αν διαλεξει πρωτος ο νανος μονομαχο, τοτε θα διαλεξει τον αδερφο του. ετσι ωστε ο πατερας του να βαλει καποιον αμπαλο για να μην πεθανει ο Τζέιμης και επομενως ουτε ο Τυριον.

Πόσο πιο άμπαλος να είναι ο οποιοσδήποτε από κάποιον που δεν έχει μάθει ακόμα να ξιφασκεί με το αριστερό μοναδικό του χέρι; Εκτός αν έχει δικαίωμα να βάλει κανα μάγειρα ας πούμε.

:hmm:

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Εγω σας εχω πει τι γινεται αλλα δεν μ ακουτε..

καπου εχουν αραξει undead-αγριοι και ξιδια-τσιγαρα-γυναικες ποιο τοιχος σου λενε...

Περα απο την πλακα αυτος ειναι και ο λογος πιστευω που ειδαμε την σκηνη στο προτελευταιο επεισοδιο στο τελος.Ειχε παααρα πολυ καιρο να δeιξει undead το πηραν χαμπαρι οι παραγωγοι οτι μπαζει το σεναριο και ειπαν στον Arggggg Arrrggggggggg γραψε τωρα κατι στο ποδι γιατι θα μας παρουν με τις πετρες

Link to comment
Share on other sites

Το καλό/κακό είναι ότι έχει πολλές παράλληλες ιστορίες οι οποίες δεν προχωράνε με τον ίδιο ρυθμό.

Κάποια γκαζώνουν λοιπόν και κάποιες πάνε τελείως ρελαντί. Αν δούμε τους Whitewalkers ή τους δράκους να την πέφτουν στο Kings Landing δεν θα υπάρχει τίποτα άλλο να δούμε από κει και πέρα, οπότε χαλαρώστε και απολαύστε το.

Στο GoT έχουν σημασία όλοι οι χαρακτήρες μικροί/μεγάλοι, όλοι μπορεί να πεθάνουν, κανείς δεν παίρνει απαραίτητα αυτό που του αξίζει, όλοι παίζουν κάποιο ρόλο. Αυτό είναι που μου αρέσει γενικώς, η έλειψη της αμερικανιάς που έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια, π.χ. όταν έβαλαν τον Νεντ Σταρκ για αποκεφάλιση περίμενα μέχρι τελευταία στιγμή να σκάσει κάποιο βέλος/στιλέτο στον δήμιο, ή δεν περίμενες ποτέ κάποιος να κόψει επειδή του την κάρφωσε το χέρι του Kingslayer.

ΥΓ: Please, όσοι διαβάζετε τα βιβλία κόφτε τα "τώρα θα δείτε τι θα γίνει, παρατήρησα το τάδε στο 0.1ms του trailer, κλπ", είναι ενοχλητικό και μπορείτε να πάτε στο thread των βιβλίων να τα πείτε.

ΥΓ2: Το thread είναι spoiler free, μην βάζετε spoiler tags :p

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ2: Το thread είναι spoiler free, μην βάζετε spoiler tags :p

ε ενταξει εγω βαζω μεχρι δευτερα-τριτη το πολυ, να το εχουν δει ολοι οι πορωμενοι. Τωρα αν μπει καποιος σημερα και μου πει γιατι δεν εβαλα χθες spoiler γραφοντας για το γαμο του joffrey :dirol:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Please, όσοι διαβάζετε τα βιβλία κόφτε τα "τώρα θα δείτε τι θα γίνει, παρατήρησα το τάδε στο 0.1ms του trailer, κλπ", είναι ενοχλητικό και μπορείτε να πάτε στο thread των βιβλίων να τα πείτε.

Αν λες για μένα πάντως ,δεν διαβάζω βιβλία :D

Link to comment
Share on other sites

Ενώ θεωρώ ποιο πιθανή την θεωρία του Xero, έχω κάποιες ενστάσεις σε αυτά που λέτε.

Πρώτον, πως ξέρουμε ότι θα του επιτραπεί και το trial by combat, και να επιλέξει άλλον στην θέση του?

Γιατί οποιοσδήποτε να διαλέξει τον Jaime? Και οι 2 ξέρουν ότι δεν πάει καλά με το ένα χέρι.

Το σενάριο του Xero είναι win win για όλους εκτός από την Cersei, μπορεί να χαρακτηριστεί και στημένο γιατί η Cersei δεν ξέρει ότι ο Oberyn θέλει να σκοτώσει το Βουνό. Αλλά προϋποθέτει πάντα ότι ο Oberyn μπορεί να σκοτώσει έναν από τους καλύτερους ξιφομάχους των 7 βασιλείων...

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως αυτό δεν παίζει.Ο Jamie ως αρχηγός της βασιλικής φρουράς δεν μπορεί να πάρει μέρος σε μονομαχία για κάποιον που κατηγορείται για τον θάνατο του βασιλιά.:p

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που το συζητάτε:

1. Υπάρχει ξεκάθαρο σπόιλερ στα trailer

2. H πλευρά του Βασιλιά θα διαλέξει πρώτη (όπως έγινε και την προηγούμενη φορά με το νάνο) και όπως καταλαβαίνεται, ο Βασιλιάς δεν θα διαλέψει τον μπαρμπα-Μήτσο.

3. Σιγά μην κινδυνέψει ο Τύριον τη ζωή του αδερφού του έτσι. (δεδομένου ότι πχ ακόμα και ο Bronn τον έχει στο σπαθί)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.