Jump to content



Εσείς πως φυσάτε τις σκόνες από τη μονάδα σας?


JohnnybOlsi

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply
εαν ειναι λαδιου , (που κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι) βαλε κανα φιλτρο στην εξοδο .....

Τι ενοείς αν ειναι λαδιού?

Ρωταω επειδή μπορεί να κάνω το πληκτρολόγιο με ενα κομπρεσέρ και να ξέρω τι να προσέξω..

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοείς αν ειναι λαδιού?

Ρωταω επειδή μπορεί να κάνω το πληκτρολόγιο με ενα κομπρεσέρ και να ξέρω τι να προσέξω..

μπορει να σε πεταξει λαδακι, τωρα αν κανει ζημια η οχι, δεν το γνωριζω.. παντοσ πανω στη μυτρικη μου δεν θα ηθελα λαδακι, μπορει και υγρασια οπωσ και να εχει βαζεισ στην εξοδο του κοφλερ ενα φιλτρο λαδιου, και εισαι ησυχοσ..

Link to comment
Share on other sites

Kαλά εδώ ο ένας βρήκε την υγειά του, ο άλλος μπήκε στο νοσοκομείο για 2 μέρες. Αν δεν υπήρχε θέμα υγείας, θα ήταν αστείο αυτό.

Karmen μπορείς να μας πεί τι συνέβη με τον φίλο σου? Sorry που ρωτάω έτσι αλλά έχω θορυβηθεί καθώς πήρα σήμερα ένα, συγκεκριμένα αυτό ToolsPro.gr | Επαγγελματικά εργαλεία στις καλύτερες τιμές της αγοράς!.

Είμαι σίγουρος οτι καταλαβαίνεις την σοβαρότητα του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Αντε ας το αναλύσω.

Εγώ ως καλό παιδί φορούσα γυαλιά (το δεύτερο ζευγάρι χαλάλι τα λεφτά) κατά το ξεσκόνισμα και μία μασκούλα να μην αναπνέω το χάλι το μαύρο που έβγαινε απο τα pc. Σημειώνω δε ότι σχεδόν κάθε μήνα καθαρίζω γύρω στις 45+ μονάδες με φυσερό της Skil.

Οταν λοιπόν αποφάσισα στο σπίτι πλέον να καθαρίσω το μηχάνημα μου απο τη μπίχλα, έβαλα μασκούλα και γυαλάκια. Ανοιξα το παραπάνω μηχάνάκι απο Praktiker που το πήρα στα 17ευρώ και είχε δουλέψει κανένα μήνα. Έσπασε η φτερωτή μέσα και πήρε παραμάζωμα όλα τα πλαστικά που βλέπουμε στο εξωτερικό. Ενα κομμάτι πετάχτηκε στα γυαλιά (ευτυχώς) και μερικά στα χέρια μου, όπου άφησε μικρές γρατζουνιές.

Ο φίλος δυστυχώς δεν φορούσε γυαλιά και έφαγε ένα κομμάτι στο αριστερό μάτι.

Το nickname του είναι whocares και μπορείτε να το επιβεβαιώσετε σε διπλανό άυπνο φόρουμ.

Μπήκε σε οφθαλμολογική κλινική ένα 48ωρο για παρακολούθηση ΧΩΡΙΣ ευτυχώς κάποιο κουσούρι.

Απο τότε, δεν αγόρασα ούτε ένα φτηνό εργαλείο. Το Skil που έδωσα σε προηγούμενο ποστ το έχω 1+ χρονο και δουλεύει σερι για τα pc που είπα πιο πάνω χωρίς κανένα θέμα απολύτως.

Βέβαια δεν έχω φωτογραφίες όπως ο Ανέστης αλλά τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ενα τετοιο σπρει ειναι οτι πρέπει? Το αρνητικό ειναι στα χρήματα,οχι οτι ειναι καποιο τεράστιο ποσό αλλα οσο να'ναι ειναι λιγο σπατάλη. http://efishop.gr/images/detailed/L1013_2320530.jpg Το συγκεκριμένο ειναι στα 3,5...στη Θεσσαλονίκη :(

Link to comment
Share on other sites

Βολικά είναι και φορητά. Αλλά αν ψάχνεις την οικονομία, πας σε blower.

Τα έχω μόνιμα στη τσάντα μου για δουλιτσες που δε θέλω να κουβαλάω blower, αλλά δεν είναι και ότι πιο οικονομικό αν το δεις σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

κακοπροαίρετοι άνθρωποι.... :p

Ειναι διπλή η ερώτηση...και καλά

Εσεις πως φυσάτε τις σκόνες σας (και) απο τι μονάδες? π.χ. ειναι η κεντρική μονάδα,το πληκτρολόγιο...:p

Μα πόσο εξυπνος ειμαι?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια ερώτηση..

Πως μπορώ να διώξω όλη την σκόνη από το PC?

Εγώ το έχω σκεφτεί ότι πρέπει να βγάλεις τα κομμάτια όλα..

Όλους τους ανεμυστήρες και να αρχίσεις με 1 χαρτι και Azax ή ότι έχεις

και αρχίζεις τα πάντα όλα..

1 - Κουτι

2 - Ανεμυστήρες

3 - Μομπο για μένα που έχω TUF είναι εύκολο

4 - SSD HDD

τώρα όμως GPU και μιλάω για Reference που πραγματικά κολλάει και PSU? πως την βγάζεις την σκόνη από εκει μέσα χωρίς λυσιμο?

πως βγάζουμε την σκόνη από αυτά?

Με Blower και πάλι διώχνει την σκόνη

αλλα δεν την εξαφανίζει θέλει χέρι..

Και ρωτάω μην υπάρχει κανας τρόπος πιο εύκολος..

Με κανα υγρό τίποτα και μπαμ μπαμ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.