Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Έχουμε κάνα νέο από τα γερμανικά λαμόγια του mindfactory ;
Τι εγινε ρε παιδια με τους Γερμανους και τις καρτες σας ?

Όχι τίποτα νεότερο. Περίμενα μέχρι χθες, που συμπληρώνονταν 5 εργάσιμες μέρες από την κατάθεση, και έστειλα email για να δω σε τι κατάσταση βρισκόμαστε αλλά απάντηση ακόμα δεν πήρα.

Αν δεν υπάρξει αντίδραση από πλευράς τους μέχρι και αύριο, από βδομάδα βλέπω να γίνεται χαμός.

Link to comment
Share on other sites

....σε αυτους που προσπαθουν να πιασουν τον Τιτανα εχω να πω οτι στο τελος θα μεινουν με τους τιναγμενους πυκνωτες της καρτας τους !

index.php?ct=articles&action=file&id=5155&admin=0a8fcaad6b03da6a6895d1ada2e171002a287bc1

index.php?ct=articles&action=file&id=5158&admin=0a8fcaad6b03da6a6895d1ada2e171002a287bc1

index.php?ct=articles&action=file&id=5161&admin=0a8fcaad6b03da6a6895d1ada2e171002a287bc1

και όλα αυτά με τις στοκ 760 όχι τις 760 SC της EVGA, οι οποίες έχουν κόστος 420Ε, κάπου 500Ε λιγότερα από την ΤΙΤΑΝ. Μην με παρεξηγείς, εμένα η single GPU λύση μου αρέσει καλλίτερα και το θεωρώ πιο safe λύση, αλλά τα νούμερα είναι νούμερα. Ακόμα και αν χρειαστεί να αλλάξει MB και PSU πάλι πιο φθηνά από μία TITAN θα του βγει

Link to comment
Share on other sites

και όλα αυτά με τις στοκ 760 όχι τις 760 SC της EVGA, οι οποίες έχουν κόστος 420Ε, κάπου 500Ε λιγότερα από την ΤΙΤΑΝ. Μην με παρεξηγείς, εμένα η single GPU λύση μου αρέσει καλλίτερα και το θεωρώ πιο safe λύση, αλλά τα νούμερα είναι νούμερα. Ακόμα και αν χρειαστεί να αλλάξει MB και PSU πάλι πιο φθηνά από μία TITAN θα του βγει

:offtopic2:

και βγαινουν και σε ωραια χρωματα .....

o3f.jpg

2048MB Palit GTX 760 Jetstream - Hardware, Notebooks & Software

Link to comment
Share on other sites

:offtopic2:

και βγαινουν και σε ωραια χρωματα .....

Οι χρωματικες προτιμησεις των ανθρωπων τελικα δεν αλλαζουν με τιποτα:p

Περα απο την πλακα τωρα, οι 760 ειναι "απαιχτες" σε αυτα τα λεφτα, το απολυτο value..

Ειδικα 2 απο δαυτες σε sli δεν φτανουν ουτε 500 ευρω κοστος και "θεριζουν':T:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρξει αντίδραση από πλευράς τους μέχρι και αύριο, από βδομάδα βλέπω να γίνεται χαμός.

Τι χαμός να γίνει? θα τα βάλεις με το mindfactory επειδή έκανε λάθος στην τιμή? Αν θέλετε τις κάρτες θα πρέπει να βάλετε και τα υπόλοιπα χρήματα κανείς δεν θα σας δώσει σήμερα 780 με 150 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Οι χρωματικες προτιμησεις των ανθρωπων τελικα δεν αλλαζουν με τιποτα:p

Περα απο την πλακα τωρα, οι 760 ειναι "απαιχτες" σε αυτα τα λεφτα, το απολυτο value..

Ειδικα 2 απο δαυτες σε sli δεν φτανουν ουτε 500 ευρω κοστος και "θεριζουν':T:

Δες το Link μου πιο πάνω, θερίζουν και πολύ μάλιστα. ΤΙΤΑΝ style.

Link to comment
Share on other sites

Δες το Link μου πιο πάνω, θερίζουν και πολύ μάλιστα. ΤΙΤΑΝ style.

Το ειδα ρε man το link, δεν το λεω ειρωνικα για τις 760!

Οι καρτες οντως ειναι απαιχτες σε τετοια τιμη, παρα πολυ καλες επιδοσεις και ακομη καλυτερη τιμη:T:

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα ρε man το link, δεν το λεω ειρωνικα για τις 760!

Οι καρτες οντως ειναι απαιχτες σε τετοια τιμη, παρα πολυ καλες επιδοσεις και ακομη καλυτερη τιμη:T:

Όντως είναι πολύ καλή κίνηση αλλά σε θέμα συμβατότητας κλπ πώς πάει το SLI, stuttering ή in game lag υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Τι χαμός να γίνει? θα τα βάλεις με το mindfactory επειδή έκανε λάθος στην τιμή? Αν θέλετε τις κάρτες θα πρέπει να βάλετε και τα υπόλοιπα χρήματα κανείς δεν θα σας δώσει σήμερα 780 με 150 ευρώ.

Ποσα? Και εδώ χάσαμε επισόδια!

Ποιος θα έδινει 150 ευρώ και θα έπερνε 780?

Άμα γίνει αυτό ένα ΛΕΩ!

Εξω θα τον πετάξω θα βγάλω φωτογραφίες και θα τον εκόψω!

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ καλή κίνηση αλλά σε θέμα συμβατότητας κλπ πώς πάει το SLI, stuttering ή in game lag υπάρχει?

Παρτες, δοκιμασε τες και πες μου και εμενα:p

Το μονο που θα πω ακομη ειναι το εξης και το σταματαω για να μην διαλυσουμε παλι το παρον thread.

Ειχες ανοιξει thread σχετικα με αγορα 770.

Αυτο που θα σου πω απο την πλευρα μου ειναι, οτι με τοσο μικρη διαφορα τιμης αναμεσα στην gtx770 και στις 2χgtx760 και τοσο μεγαλη διαφορα στις επιδοσεις, το πραγμα θα ηταν ξεκαθαρο για το τι να παρω αν ημουν στις θεση σου και ηθελα gpu σε αυτο το price range, θα ειχα κανει ηδη order, απο κει και περα its your choice:T:

Link to comment
Share on other sites

Τι χαμός να γίνει? θα τα βάλεις με το mindfactory επειδή έκανε λάθος στην τιμή? Αν θέλετε τις κάρτες θα πρέπει να βάλετε και τα υπόλοιπα χρήματα κανείς δεν θα σας δώσει σήμερα 780 με 150 ευρώ.

Πρώτα απ'όλα δεν έχουμε καμιά επίσημη ενημέρωση από mindfactory περί λανθασμένης τιμής από τα emails που έχω λάβει μέχρι στιγμής (τελευταίο ήταν την Παρασκευή) ούτε μου ζητήθηκε να συμπληρώσω χρήματα για το λάθος τους.

Το θέμα είναι ότι αυτήν την εβδομάδα που υποτίθεται θα έβλεπαν τα λεφτά και έπρεπε να έχω μια ενημέρωση για το τι θα γίνει με την παραγγελία, δεν απαντάνε στα emails. Και πως μπορώ να ξέρω ότι δεν το τρενάρουν επίτηδες για να πατήσουν κάποιον όρο που προς το παρών είναι δεσμευμένοι;

Όπως και να έχει, εφόσον έχω τα λεφτά μου στον "αέρα" και δεν με ενημερώνουν, ούτε καν ανταποκρίνονται, επετρεψέ μου να έχω δίκαιο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=17903]denz[/MENTION]

Ότι θέλουν κάνουν αγόρι μου.. άμα θέλουν να δώσουν κάρτα με 150 ευρώ δίνουν..

Άμα δεν θέλουν μπορούν να κάνουν 1 σωρό αλλά ένα απλό πράγμα θα σε πώ..

Θα σε στείλουν 1 μύνημα και θα σου πούνε η παραγγελια δεν μπορεί να ολοκληρωθεί.. εσύ επειδή θες κάρτα με 150 ευρώ (που δεν γίνεται) θα τους τα πρήξεις εεε και στο τέλος απλά δεν θα σου απαντήσουν και θα πάρεις και τα λεφτά σου πίσω.. κάποια στιγμή θα τα ζητήσεις και εσύ δεν θα τα αφήσεις στις τράπεζες..

Τώρα όσο τα 150 ευρώ που έβαλε το μαγαζι και φυσικά είναι λάθος.. γιατί κάνατε την κίνηση αυτή να δώσετε λεφτά δεν μπορώ καταλάβω..

Ναι να ήταν 400-450 να πω ναι.. ααααντε που ούτε.. αλλά 150? τι είιιιινααααι??

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ καλή κίνηση αλλά σε θέμα συμβατότητας κλπ πώς πάει το SLI, stuttering ή in game lag υπάρχει?

Περάσανε οι εποχές με τα προβλήματα που έκαναν το SLI να είναι η λάθος επιλογή. Τώρα αν το σύστημά σου το σηκώνει (και δεν εννοώ μόνο από θέμα τροφοδοσίας, είναι και άλλα, όπως airflow κλπ) τότε μπορείς με λιγότερα χρήματα να έχεις επιδόσεις high-end κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=17903]denz[/MENTION]

Ότι θέλουν κάνουν αγόρι μου.. άμα θέλουν να δώσουν κάρτα με 150 ευρώ δίνουν..

Άμα δεν θέλουν μπορούν να κάνουν 1 σωρό αλλά ένα απλό πράγμα θα σε πώ..

Θα σε στείλουν 1 μύνημα και θα σου πούνε η παραγγελια δεν μπορεί να ολοκληρωθεί.. εσύ επειδή θες κάρτα με 150 ευρώ (που δεν γίνεται) θα τους τα πρήξεις εεε και στο τέλος απλά δεν θα σου απαντήσουν και θα πάρεις και τα λεφτά σου πίσω.. κάποια στιγμή θα τα ζητήσεις και εσύ δεν θα τα αφήσεις στις τράπεζες..

Τώρα όσο τα 150 ευρώ που έβαλε το μαγαζι και φυσικά είναι λάθος.. γιατί κάνατε την κίνηση αυτή να δώσετε λεφτά δεν μπορώ καταλάβω..

Ναι να ήταν 400-450 να πω ναι.. ααααντε που ούτε.. αλλά 150? τι είιιιινααααι??

Ρε παιδιά καταλαβαίνετε ή τσάμπα μιλάμε; Εγώ και κάποια άλλα παιδιά βρήκαμε την κάρτα σε αυτήν την τιμή που ίσχυει για 15 λεπτά περίπου και την παραγγείλαμε. Είναι λάθος; Οφείλουν να ενημερώσουν άμεσα και όχι να περιμένω μια βδομάδα και για να δω τι θα γίνει. Εφόσον οι όροι που έχουν θέσει οι ΙΔΙΟΙ στην παραγγελία με καλύπτουν για πιο λόγο να μην ζητάω αυτά που δικαιούμαι; Ούτε ζητιανεύω, ούτε ζήτησα χάρη. Ήθελα να δω τι θα γινόταν αν είσασταν στην θέση μας τι θα λέγατε. Πόσο μάλλον αν αυτό γινόταν από κανένα Πλαίσιο. Θα είχαν πέσει τα forums από το flame.

Τέσπα επειδή αντί να υπάρχει κάποια βοήθεια επί τους θέματος, η κατάσταση πηγαίνει στο να υπερασπίζεστε τα ανυπεράσπιστα βγαίνω off από το νήμα, τουλάχιστον όσο αφορά την συγκεκριμένη αγορά/παραγγελία. Όποιος ενδιαφέρεται για τις εξελίξεις ας στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καταλαβαίνετε ή τσάμπα μιλάμε; Εγώ και κάποια άλλα παιδιά βρήκαμε την κάρτα σε αυτήν την τιμή που ίσχυει για 15 λεπτά περίπου και την παραγγείλαμε. Είναι λάθος; Οφείλουν να ενημερώσουν άμεσα και όχι να περιμένω μια βδομάδα και για να δω τι θα γίνει. Εφόσον οι όροι που έχουν θέσει οι ΙΔΙΟΙ στην παραγγελία με καλύπτουν για πιο λόγο να μην ζητάω αυτά που δικαιούμαι; Ούτε ζητιανεύω, ούτε ζήτησα χάρη. Ήθελα να δω τι θα γινόταν αν είσασταν στην θέση μας τι θα λέγατε. Πόσο μάλλον αν αυτό γινόταν από κανένα Πλαίσιο. Θα είχαν πέσει τα forums από το flame.

Τέσπα επειδή αντί να υπάρχει κάποια βοήθεια επί τους θέματος, η κατάσταση πηγαίνει στο να υπερασπίζεστε τα ανυπεράσπιστα βγαίνω off από το νήμα, τουλάχιστον όσο αφορά την συγκεκριμένη αγορά/παραγγελία. Όποιος ενδιαφέρεται για τις εξελίξεις ας στείλει pm.

Πιστεύω ότι πρέπει να φτιάξουμε νέο τόπικ για το περιστατικό:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσο τα 150 ευρώ που έβαλε το μαγαζι και φυσικά είναι λάθος.. γιατί κάνατε την κίνηση αυτή να δώσετε λεφτά δεν μπορώ καταλάβω..

Καλα εσυ αν εβλεπες την 780 σε καποιο site στα 150 ευρω ας μην εκανες καν την κινηση, να ησουν "υπερανω":hehe::hehe::tongue:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=17903]denz[/MENTION] Ναι ρε Denz Ok δεν λεω.. και ποιος δεν θα ήθελε.. αλλά δεν είναι σωστό.. το ένα είναι σίγουρο η τιμή δεν ήταν σωστή ότι και να κάνεις δεν γίνεται πως να το κάνουμε δηλαδή.. Δεν γίνεται να πάρει κάποιος GTX 780 Retail 150 ευρώ καινούριο δεν γίνεται πουθενά Ο Θεος με τους 17 αποστόλους να κατέβουν κάτω δεν γίνεται..

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] Μα και φυσικά δεν θα το έκανα μα είναι δυνατόν να παρει κάποιος 780 150 ευρώ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! πως να το κάνουμε δηλαδή κάπου στα 100 ευρώ κάνει να φτιάξει η Nvidia μια 780..

Θα την πάρεις εσύ 150? Τι είσαι? Ο μπακαλαο? Γιατί να στην δώσουν..

Και εγώ είχα κάνει μια παραγελια μια 7970 τότε στα 250 ευρώ και η κανονική τιμή ήταν 589 τότε..

Ε και τι έγινε? με πήρε το μαγαζί και μου είπε έγινε λάθος στην τιμή καθός έκανε Update το Site τις τιμές κτλπ..

Απλα το Mindfactory τους γράφει λίγο από οτι κατάλαβες ουτε καν τους νοιάζει.. Άμα θέλουν οι παραγγελειες εξαφανίζοντε αυτην την στιγμή!

Και επειδή δεν είμαι γκασμας και ούτε πρύζω @@.. το μόνο που κάνεις είναι να ακυρώσεις την παραγγελια.. Τι να έκανα να καθόμουνα να έπερνα με το ζορι 7970 στα 250 ? .. Και να έλαγα "οχι δεν με νοιαζει" "εγω έκανα παραγγελεια" "εσεις πρεπει να μου την δωσετε" "και συμφωνα με αυτό και με αυτό" δεν γίνεται.. πως να το κάνουμε δηλαδή..

Απλά πράματα είναι..

Ακυρώστε παραγγελειες, όσοι δώσατε λεφτά παρτετα πισω και τελειωνει εκει..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.