Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

[MENTION=17903]denz[/MENTION] Ναι ρε Denz Ok δεν λεω.. και ποιος δεν θα ήθελε.. αλλά δεν είναι σωστό.. το ένα είναι σίγουρο η τιμή δεν ήταν σωστή ότι και να κάνεις δεν γίνεται πως να το κάνουμε δηλαδή.. Δεν γίνεται να πάρει κάποιος GTX 780 Retail 150 ευρώ καινούριο δεν γίνεται πουθενά Ο Θεος με τους 17 αποστόλους να κατέβουν κάτω δεν γίνεται..

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] Μα και φυσικά δεν θα το έκανα μα είναι δυνατόν να παρει κάποιος 780 150 ευρώ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! πως να το κάνουμε δηλαδή κάπου στα 100 ευρώ κάνει να φτιάξει η Nvidia μια 780..

Θα την πάρεις εσύ 150? Τι είσαι? Ο μπακαλαο? Γιατί να στην δώσουν..

Και εγώ είχα κάνει μια παραγελια μια 7970 τότε στα 250 ευρώ και η κανονική τιμή ήταν 589 τότε..

Ε και τι έγινε? με πήρε το μαγαζί και μου είπε έγινε λάθος στην τιμή καθός έκανε Update το Site τις τιμές κτλπ..

Απλα το Mindfactory τους γράφει λίγο από οτι κατάλαβες ουτε καν τους νοιάζει.. Άμα θέλουν οι παραγγελειες εξαφανίζοντε αυτην την στιγμή!

Και επειδή δεν είμαι γκασμας και ούτε πρύζω @@.. το μόνο που κάνεις είναι να ακυρώσεις την παραγγελια.. Τι να έκανα να καθόμουνα να έπερνα με το ζορι 7970 στα 250 ? .. Και να έλαγα "οχι δεν με νοιαζει" "εγω έκανα παραγγελεια" "εσεις πρεπει να μου την δωσετε" "και συμφωνα με αυτό και με αυτό" δεν γίνεται.. πως να το κάνουμε δηλαδή..

Απλά πράματα είναι..

Ακυρώστε παραγγελειες, όσοι δώσατε λεφτά παρτετα πισω και τελειωνει εκει..

Κάνεις λάθος. Το τραβάς αν σε παίρνει νομικά και τους μάθεις και τα πρέκια. Έτσι είχα πάρει πριν 4 χρόνια από που 500 GB hdd 2.5 με 20€. Απο μαλάκια του καταστήματος. Κύριοι δε λέτε για τυχόν λάθη κλπ. Φέρτε αλλιώς πάμε καταγγελία.

*GNex*

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION],

απαντάω ξανά, παρ'ολο που είπα δεν θα το ξανακάνω, γιατί με αυτά που λες με βγάζεις από τα ρούχα μου. Αυτό που τους ρωτάω στο email είναι ΑΝ έχουν δει τα χρηματά μου. Τι ακριβώς από το δεν απαντάνε στα emails, αυτή την εβδομάδα, δεν καταλαβαίνεις; Εσύ αν είχες κάνει κατάθεση και μετά από 9 μέρες δεν ήξερες που είναι τα λεφτά σου δεν θα εκνευριζόσουν; Και στο φινάλε φινάλε πως θα πάρω τα χρήματά μου πίσω αν δεν μου απαντάνε και επίσης εγώ δεν ξέρω που είναι τα λεφτά; Είναι δυνατόν να μην μου μπαίνουν σκέψεις ότι μπορεί να χάθηκαν τα χρήματα; Ειδικά όταν δεν υπάρχει ενημέρωση από το site, που με γράφει κανονικότατα.

Δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς εδώ μέσα να υπερασπίζεστε την αδιαφορία του καταστήματος και το λάθος τους. Σε επαγγελματικό χώρο βρίσκονται τα λάθη πληρώνονται. Ειδικά αν δεν υπάρχει άμεση ενημέρωση που εννοείται ότι αν ενημερώναν κατευθείαν για το λάθος και ζητούσαν ένα απλό συγγνώμη θα το καταλάβαινα και θα έκανα υποχώρηση.

Link to comment
Share on other sites

.

[MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] Μα και φυσικά δεν θα το έκανα μα είναι δυνατόν να παρει κάποιος 780 150 ευρώ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! πως να το κάνουμε δηλαδή κάπου στα 100 ευρώ κάνει να φτιάξει η Nvidia μια 780..

Θα την πάρεις εσύ 150? Τι είσαι? Ο μπακαλαο? Γιατί να στην δώσουν..

Αρχικα, εγω προσωπικα, δεν παρηγγειλα τιποτα γιατι δεν το πηρα μυρωδια, παμε παρακατω.

Κατα δευτερον, κανεις απο τα παιδια που προλαβανε και κανανε την παραγγελια δεν ζητησε η ζητιανεψε να παρει 780 στα 150 ευρω.

Το ιδιο το καταστημα ανάρτησε αυτη την τιμη και πουλουσε την καρτα στα 150 ευρω εστω και για καμποσα λεπτα, λαθος ξελαθος ας προσεχε...

Το σιγουρο ειναι οτι ο καταναλωτης ουδεμια ευθυνη φερει για τυχον λαθη του καταστηματος.

.

Και εγώ είχα κάνει μια παραγελια μια 7970 τότε στα 250 ευρώ και η κανονική τιμή ήταν 589 τότε..

Κακως εκανες την παραγγελια, ειπαμε εισαι υπερανω εσυ, δεν επρεπε να κανεις καν την κινηση.

Ποιος εισαι για να σου στειλουν 7970 στα 250 ευρω απο την στιγμη που κοστιζε 600 γιουρια:T:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

[offtopic] [MENTION=17903]denz[/MENTION] αν το έμβασμα το έχεις στείλει με alpha bank κάνει ακριβώς 6 μέρες.

Μπορείς επίσης να το δείς και οnline αν έχεις account στην alpha, αν δεν έχεις μπορείς με τηλέφωνο

να μάθεις ακριβώς ποια μέρα έγινε η εκκαθάριση του ποσού και αν έχουν μπει στον λογαριασμό τους.

Μιας και έχω παρακολουθήσει την ιστορία με την κάρτα, αυτό που μου φαίνεται περίεργο μιας και έχω ψωνίσει

απο το συγκεκριμένο μαγαζί είναι οτι δεν απαντάνε στα email, όσες φορές τους είχα στείλει mail για την πορεία

της παραγγελίας απαντούσαν άμεσα και την ημέρα αποστολής στείλαν το tracking.

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ απο όλη την πορεία είναι οτι έχουν δει τα λεφτά και τα ξαναέστειλαν πίσω,

μετα θα ακολουθήσουν τα απολογητικά email για αυτό και λογικό μέχρι να δεις τα λεφτά πίσω θα περάσουν ~12μέρες.

Πραγματικά ελπίζω να πάνε όλα καλά και να τις στείλουν.[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

[offtopic] [MENTION=17903]denz[/MENTION] αν το έμβασμα το έχεις στείλει με alpha bank κάνει ακριβώς 6 μέρες.

Μπορείς επίσης να το δείς και οnline αν έχεις account στην alpha, αν δεν έχεις μπορείς με τηλέφωνο

να μάθεις ακριβώς ποια μέρα έγινε η εκκαθάριση του ποσού και αν έχουν μπει στον λογαριασμό τους.

Μιας και έχω παρακολουθήσει την ιστορία με την κάρτα, αυτό που μου φαίνεται περίεργο μιας και έχω ψωνίσει

απο το συγκεκριμένο μαγαζί είναι οτι δεν απαντάνε στα email, όσες φορές τους είχα στείλει mail για την πορεία

της παραγγελίας απαντούσαν άμεσα και την ημέρα αποστολής στείλαν το tracking.

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ απο όλη την πορεία είναι οτι έχουν δει τα λεφτά και τα ξαναέστειλαν πίσω,

μετα θα ακολουθήσουν τα απολογητικά email για αυτό και λογικό μέχρι να δεις τα λεφτά πίσω θα περάσουν ~12μέρες.

Πραγματικά ελπίζω να πάνε όλα καλά και να τις στείλουν.[/offtopic]

Thanks για το info, έχω κάνει κατάθεση με Eurobank. Αυτό που λες ότι έχουν δει τα λεφτά και τα ξαναστέλνουν πίσω χωρίς να μου πούνε καν τίποτα, αν ισχύει, είναι απλά τραγικό. Όπως και να έχει η εξυπηρέτηση που (δεν) έχω είναι απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογισεις οτι θελεις και 30 ευρω μεταφορικα δεν το θεωρω ευκαιρια απο στιγμης που πατριδα βρισκω reference με 628 ευρω VGA :: nVidia GeForce GTX 780 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Asus) (GTX780-3GD5) - Visionstudio.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογισεις οτι θελεις και 30 ευρω μεταφορικα δεν το θεωρω ευκαιρια απο στιγμης που πατριδα βρισκω reference με 628 ευρω VGA :: nVidia GeForce GTX 780 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Asus) (GTX780-3GD5) - Visionstudio.gr

Ειρωνικά το έγραψα, αναλογιζομένου και την ταλαιπωρία που βιώνεις από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

και εγώ πιστεύω ότι θα μας ρίξουν άκυρο...(αυτό πίστευα εξ αρχής για να είμαι ειλικρινής) αλλά ΟΚ δεν χάνονται τα λεφτά...περιμένω μια απάντηση σήμερα από αυτούς που λογικά θα μου λένε να μου κάνουν refund.

απλά πρέπει να γίνει και μια ενημέρωση από αυτούς γιατί εντάξει να μην παραδέχεσαι ένα λάθος είναι πανγελοίο...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να κάνει πλάκα..εντάξει όσα λεφτά και να έχεις δεν γίνεται διαβάζοντας αυτό το θέμα να αγοράσεις 780 820 ευρώ..:T:

Ναι ρε συ χαβαλε κανουμε ειναι πολλα τα 820:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πίστευα ότι απλά ο csaris όντας legit member here .. ανέφερε ότι λεφτά υπάρχουν και όντως τσίμπησε 2. Mέχρι τώρα που γράφω και ξανατσέκαρα το thread και αναρωτιέμαι γιατί αναρωτιούνται κάποιοι που φεύγουν λεφτά έξω σε αγορές εξωτερικού. ΕΛΛΗΝΑ ΚΛΕΦΤΗ.

Έγινε επεξεργασία από Predator_Crack
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.