Jump to content



Καμενος Επεξεργαστης


takis-pa

Recommended Posts

Λοιπον το θεμα εχει ως εξης.

Ο 980Χ μου αποφασισε να τα τιναξει.

Θελω να τον κανω RMA εγω για να αποφυγω την μεγαλη αναμονη μεσω Π.....

Εχω κανει register στην Intel αλλα δεν καταλαβαινω πως θα κινηθω παρακατω, μιας και τ αγγλικα μου ειναι περιορισμενα.

Αν μπορειτε να βοηθησετε θα με βγαζατε απο δυσκολη θεση.

Ευχαριστω.

ΥΓ Αν δεν το χω βαλει στην καταλληλη ενοτητα καποιος Moderator ας το μετακινησε στη σωστη.

Link to comment
Share on other sites

Ανεστη μιλησα με Πλαισιο και μου ειπαν πανω απο μηνα να τον περιμενω.

Το διαβασα και γω αυτο με τον Κωστα, γι αυτο πηρα τηλ στο Πλαισιο αλλα μπα.

Link to comment
Share on other sites

με γρήγορη ματιά, το registration δεν είναι αναγκαίο (αν ξέρει κάποιος άλλος ας σου πει αν βοηθά ή όχι).

What information do I need to provide? Τι πληροφορίες χρειάζεται να παράσχω;

Be prepared to provide the following:

Proof of purchase. Αποδεικτικό αγοράς

ITP program membership number (if member).

Your e-mail address and telephone number. το email σου και ένα τηλέφωνο (30+τον δεκαψήφιο αριθμό σου αν είσαι Ελλάδα)

Your shipping address. Διεύθυνση για την αποστολή

Name of the product. Όνομα προϊόντος

Product Part Number Αριθμό μοντέλου

Serial Number or SL code for Boards or Server product ; FPO and ATPO for processors, or Serial Number/Secure Serial Number for SSD product. Σειραϊκό αριθμό FPO και ATPO αν πρόκειται για επεξεργαστή

Description of the problem. Περιγραφή προβλήματος

Note Non-members and Registered members are required to perform troubleshooting before warranty is fulfilled. (Μη Μέλη και απλώς εγγεγραμμένα μέλη υποχρεούνται να δοκιμάσουν troubleshooting πριν καταφύγουν στην αντικατάσταση μέσω εγγύησης)

Link to comment
Share on other sites

http://download.intel.com/support/wrtysvcs/wrtyprgs/prodwrty/sb/guide_to_pack_your_faulty_cpu_2013_edition.pdf

οδηγίες πώς να πακετάρεις τον επεξεργαστή

(ρώτα πιό συγκεκριμένα σε τι πράγμα χρειάζεσαι μετάφραση να σου απαντήσουμε κατευθείαν)

http://www.intel.com/p/en_US/support/contact/phone εδώ τα τηλέφωνα διαφόρων χωρών (ας σου απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει πού τηλεφώνησε)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.