Jump to content



WPA Distributed Password Recovery


Biomecanoid

Recommended Posts

Eπαναδημοσιευω εδω (αφού έχετε σχετική ενότητα ) ένα topic που έχουμε αρχίσει σχετικά με το WPA γιατί ψάχνουμε για nodes σε cluster:

Latest Update:

...

Σύμφωνα με τα test έχουμε φτάσει σε μια stable κατάσταση χρησιμοποιώντας το:

ElcomSoft Distributed Password Recovery 2.96.297

για να φορτώνουμε τα *.cap αρχεία μας που παίρνουμε από το Airodump-ng

και το Remobo για VPN μεταξύ τον agents

Oπως φαίνεται και από τα screenshots με 5 καλά pc ένα 10 digits numeric key βρίσκετε σε 15-20 μέρες κάτι που είναι μεγάλη πρόοδος άμα φανταστούμε πως ξεκινήσαμε από E.T.A ΧΡΟΝΙΑ.

Oσοι θέλουν να γίνουν nodes στον cluster να δηλώσουν συμμετοχη εδώ και ας κατεβάσουν τα πράγματα προσέχοντας το EDPR να είναι ακριβώς αυτή η έκδοση.

Χρειαζόμαστε άτομα να συνεισφέρουν σε επεξεργαστική ισχυ και αν δυνατόν και με Cuda Cores. Tώρα είμαστε 5 agents και έχουμε στόχο αν είναι δυνατόν να γίνουμε 20.

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα - Σελίδα 139 - Δίκτυα & Ασφάλεια - Insomnia.gr - Σελίδα 139

post-30110-1416077436,8518_thumb.png

post-30110-1416077437,2679_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλα καλά αυτά που λες και στο Insomnia ΑΛΛΑ!

Θα με συγχωρέσεις να αμφισβητήσω το «ακαδημαϊκό» ενδιαφέρον σου γύρω απ' το password cracking. Θέλεις απλά όπως πολύ από εμάς να έχεις τζάμπα ίντερνετ όπου πας γιατί απλά μπορείς.

Όπως και να 'χει η εφαρμογή που παροτρύνεις τον οποιοδήποτε που θα συμμετάσχει κοστίζει 599€ «up to 20 clients». Το κόστος αυτό δεν το είδα να αναφέρεται πουθενά. Όποιος συμμετάσχει θα το βρει απ' τον θείο;

ElcomSoft Distributed Password Recovery

High-performance distributed password recovery with NVIDIA GPU acceleration and scalability to over 10,000 workstations with zero overhead. Recover the most complex passwords and strong encryption keys in realistic timeframes!

Up to 500 clients, 2399.00 EUR

Up to 2500 clients, 4999.00 EUR

Up to 20 clients, 599.00 EUR

Up to 100 clients, 1199.00 EUR

Πηγή:http://www.elcomsoft.com/purchase/

Link to comment
Share on other sites

Θα με συγχωρέσεις να αμφισβητήσω το «ακαδημαϊκό» ενδιαφέρον σου γύρω απ' το password cracking. Θέλεις απλά όπως πολύ από εμάς να έχεις τζάμπα ίντερνετ όπου πας γιατί απλά μπορείς.

Ακριβως αυτο σκεφτόμουν και εγω μολις το ειδα.

Αν ηταν ετσι θα πουλαγα CPU time και δε θα το έδινα τσαμπα σε εναν ψευτοτσαμπατζη του ιντερνετ.

Γινανε ολοι haxorz και το λεμε ακαδημαϊκό ενδιαφέρον μετα...(με ετοιμο προγραμμα του εμπορίου...λολ)

Απο την αλλη ηθελα καποτε θελω να γραψω κατι παρομοιο με rainbow tables να μοιραζει tasks ο σερβερ και ο πελατης να κανει τα υπολοιπα αλλα δεν εχω ορεξη να μπλεκω με c/c++ για performance critical tasks. :p

Today OP was a faggot.

Link to comment
Share on other sites

Kανεις δεν είπε πως έγραψα εγώ την εφαρμογή EDPR ούτε είναι δικό μου και το Remobo αυτό είναι πασιφανες

Απλός γίνετε μια προσπάθεια για το decoding του WPA χρησιμοποιώντας τα Aircrack utilities στο Linux για το Handshake και το EDPR για Decoding

Oποιος τα σνομπάρει και μπορεί να κάτσει κάτω να κάνει coding και να βγάλει κάτι καλύτερο σαν αποτέλεσμα

σχετικά με decoding η κάτι καλύερο τον utilities Aircrack ας το κάνει, be my guest.

Όσο για το ακαδημαϊκό ενδιαφερον εσείς βάλατε την φράση στο στόμα μου.

Πριν καταδικάσετε και κρίνετε την όλη προσπάθεια εσείς τι έχετε κάνει σχετικά ? μάλλον τίποτα. Eνώ και εσείς πολύ θα το θέλατε κρύβεστε πίσω από ηθικολογίες

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τώρα θες να βοηθήσει ο κόσμος εσένα να κάνεις κάτι κακόβουλο...

Ήθελα να 'ξερα τι θα 'λεγες αν άλλος έκανε αυτό σε εσένα και έμπαινα στο δίκτυο σου όσο εσύ έπαιζες battlefield 3 online και εγω έβαζα το torrent με 500 connections να κατεβάζει από το δικό σου internet δίχως να έχω την άδεια σου... :D

Link to comment
Share on other sites

Oποιος θέλει, μπορεί και ξέρει να κάνει οτιδήποτε στο δίκτυο μου εδώ είμαι ας προσπαθήσει.
φιλε, μην ταράζεσαι, ξερω τι περνας. Ασχετα αν δεν μπορώ να βοηθησω στην προσπαθεια γιατι το πισι μου (q6600 στα 3γιγα) καιει πολυ ρευμα για να το εχω μονιμα ανοιχτο, πες οτι σε βοηθαω.

Αν θες μου στελνεις λνκ με κωδικους ?

Link to comment
Share on other sites

Έντάξει όλα ωραία και όλα καλά εσύ έχεις το υπερ-ασφαλές δίκτυο επειδή έβαλες κωδικό 25 ψηφίων με όλο το keyspace μέσα.

Δεν απάντησες όμως πως κάποιος που θα μπει στην ομάδα σου θα αποκτήσει το λογισμικό που χρειάζεται για το password recovery;

Δεν έχω κάτι προσωπικό με 'σενα, είτε είσαι μεγάλος hacker/haxor/h4x0r είτε δεν είσαι εμένα δεν μου κάνει διαφορά.

Όπως είπε και ο [MENTION=324]billpeppas[/MENTION]:

Εσύ τώρα θες να βοηθήσει ο κόσμος εσένα να κάνεις κάτι κακόβουλο...

Καλή επιτυχία στο project σας.

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδια αλλα μην πεφτετε να τον φατε ετσι. Το cap αρχειο μπορει να το εχει και απο το δικο του δικτυο, oσο για το προγραμμα επειδη το κατεβασα μπορεις να το τρεξεις νομιμα ως trial απλα μπορουν να συνδεθουν απ'οτι ειδα μεχρι 20 clients και η πληρωμενη ειναι μεχρι 100. Mην με παρεξηγησετε απλα το λεω γιατι το πηγατε κατευθειαν στο κακοβουλο. Ετσι κι αλλιως ολοι μας ξερουμε οτι τα wpa/wpa2 δεν σπανε (σε λογικα χρονικα περιθωρια) που να χτυπιεσαι κατω, αν βαλεις ενα κωδικο γραμματων αριθμων...και απ' οτι ειδα στο site που παρεθεσε οτι θελει δεκαδες μερες μονο και μονο για αριθμους. Αυτα, καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα σπαει wpa/2 ακομα και αν είναι κρυφο το SSID με MAC-Access list και password της μορφής 12!@helloHELLO--mamam@m@MaMamiaFIGAROmagnific0000000000 ?

Tο Hidden SSID η το mac filter δεν αποτελεί extra security. Το Hidden SSID το βλέπει κατευθείαν το Airodump και το Kismet και στο mac filter αλλάζεις την mac σου με μια από τους client.

Τώρα η δινατοτητα του cluster να κάνει decode μεγάλους κωδικούς επαφίεται στο πλήθος και στην δύναμη τον agents. τώρα ο κωδικός που είπες είναι προφανώς αδύνατον να τον κανεις decode αλλα εσύ θα τον θυμάσαι ?

Σκοπός του εγχειρήματος είναι να βρούμε ένα τρόπο να συνεχίσουμε από εκεί που μας αφήνει το Linux με την απόκτηση του handshake.

Ότι και να κανεις μονος σου είτε είσαι σε Linux η Windows decode το handshake σε αυτή την ζωή δεν θα το κανεις. Με ένα Cluster όμως οι πιθανότητες σου ανεβαίνουν σημαντικά.

Tο forum δικό σας είναι ότι θέλετε κάνετε μπορείτε να το κλειδώσετε το θέμα να το σβήσετε whatever στην κρίση σας είναι.

Link to comment
Share on other sites

Tο Hidden SSID η το mac filter δεν αποτελεί extra security. Το Hidden SSID το βλέπει κατευθείαν το Airodump και το Kismet και στο mac filter αλλάζεις την mac σου με μια από τους client.

Τώρα η δινατοτητα του cluster να κάνει decode μεγάλους κωδικούς επαφίεται στο πλήθος και στην δύναμη τον agents. τώρα ο κωδικός που είπες είναι προφανώς αδύνατον να τον κανεις decode αλλα εσύ θα τον θυμάσαι ?

Σκοπός του εγχειρήματος είναι να βρούμε ένα τρόπο να συνεχίσουμε από εκεί που μας αφήνει το Linux με την απόκτηση του handshake.

Ότι και να κανεις μονος σου είτε είσαι σε Linux η Windows decode το handshake σε αυτή την ζωή δεν θα το κανεις. Με ένα Cluster όμως οι πιθανότητες σου ανεβαίνουν σημαντικά.

Tο forum δικό σας είναι ότι θέλετε κάνετε μπορείτε να το κλειδώσετε το θέμα να το σβήσετε whatever στην κρίση σας είναι.

ευκολακι, βαζεις 1 στιχο απο αγαπημενο σου τραγουδι και αντικαθιστας το ι με 1 `η με } και το ο με 0 `η με () και αντε σπαστο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.