Jump to content



ΧΒΟΧ ΟΝΕ vs PS4 - H μάχη


Recommended Posts

Το έχει δηλώσει ήδη η MS για την Titanfall version ότι ήταν μόνο για τους devs αλλά όπως αγαπάς.

Περίμενε να έρθει κά (ποτε)

- Limited Edition Respawn Dev Team Titanfall XBox One. Thank you Microsoft!

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο typhonie, λάθος μου αν και ειναι πανέμορφη η κονσόλα.

BTW έρχεται αυτό το μήνα

Microsoft Xbox One - 500GB & Titanfall | XBOX One στο Public.gr

Επίσης κυκλοφόρησε unofficial driver για pc για το xbox one controller.

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο typhonie, λάθος μου αν και ειναι πανέμορφη η κονσόλα.

BTW έρχεται αυτό το μήνα

Microsoft Xbox One - 500GB & Titanfall | XBOX One στο Public.gr

Επίσης κυκλοφόρησε unofficial driver για pc για το xbox one controller.

Σε σχέση με τον κλασικό xbox360 controller τι λέει (από χειρισμό εννοώ, γιατί ο παλιός είναι 100% συμβατός με τα πάντα).

Link to comment
Share on other sites

^^

Είναι κάπως πιο γωνιώδες & η γενικότερη αίσθηση στο χέρι είναι ίδια με του 360.

Ειδικά τα triggers & ειδικά η δόνηση στο forza αλλάζει την αίσθηση οδήγησης ως προς το feedback στο φρενάρισμα/τοποθέτηση στροφές.Σε γενικές γραμμές εξαιρετικο.

Metal Gear Solid V PS4 and PS3 Full Speed Run Videos Posted: 34 Minutes, 24 Without Cutscenes (SPOILERS) | DualShockers

:fight:

Link to comment
Share on other sites

^^

Τελείωσα το παραπάνω MGS.

Εντάξει, ο Kojimaς πρέπει να είναι ο μόνος που ξέρει πώς σκηνοθετούν βιντεοπαιχνίδια με άποψη.

Τα γραφικά είναι απ' τα top που έχω δει στο 360. Φωτισμός ο καλύτερος μακράν. Τα εφέ είναι λίγο πεσμένα (εκρήξεις κλπ), η βροχή τα σπάει, όπως και οι υφές. Οι χώροι ελαφρώς άδειοι, τα textures κάποια είναι απλά, κάποια έχουν τρελή λεπτομέρεια (όπως των χαρακτήρων), το tesselation κάνει το παιχνίδι να φαίνεται next gen, τα animations ό,τι καλύτερο έχουμε δει σε MGS, καθώς έχει γίνει πιο ρευστή η σύνδεσή τους. Τα χρώματα φαίνονται ξεπλυμμένα ελαφρώς, με το draw distance δεν μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα. Στην άκρη στο γκρεμό βλέπεις τη θάλασσα. Όλα τα υπόλοιπα μες στο στρατόπεδο φαίνονται από οπουδήποτε.

Το θέμα είναι ότι μάλλον μιλάμε ότι το gameplay έχει εξελιχθεί σε simulator. Έχει προσθέσει πολύ καλές ιδέες σε σχέση με το 4. Έχει πάρει όλα τα καλά κι έχει προσθέσει κι άλλα, όπως είναι τα κυάλια (μου θύμισε Far Cry/Crysis), οι prisoners και τα extractions είναι από το Peace Walker και οι χαρακτήρες που έχει μέσα είναι όλοι από εκεί για όσους δεν το έχουν παίξει (έχω παίξει λίγο την αρχή). Στο τέλος έφαγα ένα τρελό σπόιλερ και τώρα δε μου κάνει αίσθηση να το αγγίξω το Peace Walker.

Πάντως έκανα 2 ώρες και κάτι να βγάλω την αποστολή (παίζω αργά stealth και με πολλά restart checkpoint) και έχει σκορ στο τέλος της αποστολής ανάλογα με το πόσους έσωσες, πόσα alerts, πόσους θανάτους κλπ.

Πραγματικά είναι για άπειρα playthroughs καθώς έχει πάρα πολλούς τρόπους για να προχωρήσει κάποιος. Είναι ένα στρατόπεδο όλο το παιχνίδι με 4-5 κομβικά σημεία. Έχει και 4 side ops. Όποιος είχε δει τα βίντεο απ' το gameplay του παιχνιδιού (αυτά που ήταν κάνα τέταρτο) ξέρει τι να περιμένει καθώς ήταν η αρχή της αποστολής αυτά που έδειχναν.

Ο Sutherland το περίμενα ότι θα με ξενίσει και η αλήθεια είναι ότι όσο και να λατρεύω Bauer, είναι ψιλοαχρηστάκος. Το καλό είναι ότι του ταιριάζει ο ρόλος, παίζει λίιιιγο πιο καλά απ' τον Hayter, αλλά το βασικό είναι ότι αν έχεις συνηθίσει το Snake με φωνή σήμα κατατεθέν εδώ και πόσα χρόνια, δε σου κάθεται καλά άλλη φωνή. Είναι σα να βλέπεις σπικάζ στην τηλεόραση. :hehe: Θα πάρει πολλές ώρες να ακούω/βλέπω το Snake να μιλάει για να τον συνηθίσω.

Τέλος, όσον αφορά την αμφιλεγόμενη τιμή του. Καλά κάνει ο κόσμος και κράζει και του αξίζει ό,τι βαθμολογίες και να πάρει. Ακόμα και 10 ώρες να κρατάει για 1000ρικο/15 chievos (λογικά θα παίρνει λιγότερο), το υλικό του είναι για 10-15Ε, όσο ένας arcade τίτλος το πολύ. Και αυτό γιατί έχει τον τεχνικό τομέα που δε βλέπεις σε arcade. Κατά τ' άλλα η διάρκειά του δεν αξίζει σε καμία περίπτωση 30Ε.

υγ. Μ' αυτά τα mechanics που παρουσιάστηκαν σ' αυτόν τον... πρόλογο, αν έχει έστω και το μισό σε ποιότητα σενάριο που είχαν τα προηγούμενα, θα είναι το καλύτερο MGS, το Phantom Pain.

Link to comment
Share on other sites

αααα καλααααααα

ηταν που ηταν χαμμενο το παιχνιδι λογο υποδιεστερου h/w .... τωρα και με την καθυστεριση σχεδον ΧΡΟΝΟΣ!!! τι περιμενει να καταφερει

ακομα και αν καποιος ηθελε να παρει ΧΟ ... εως τοτε θα εχει παρει playstation

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απτή μια δε το θέλω να ξεκινησει η μόδα να βγαίνουν τα παιχνιδια των last gen στις next gen.πχ LoU,κάτι ειδα για gta v, ισως δουμε uncharted.

Aλλά απτήν άλλη κυρίως τα exclusives δεν εχω πρόβλημα να τα βλεπω στις next gen σε remastered edition γιατί στοχευουν σε νεο κοινο.Και οσο πιο πολλοι τοσο καλύτερα.Ειδικά για τετοια παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.