Jump to content



Ξεκαπακωστε!!


Recommended Posts

Εγώ είμαι σε νερά και θα παίξει και το κιτ της ΕΚ. Θα δω αν μπαίνει στο Raystorm αλλιώς θα παίξει και καινούργιο μπλοκ. Το μεγάλο πρόβλημα είναι με τους εισαγωγείς στην Ελλάδα, ΔΕΝ ΒΡΊΣΚΩ ΜΗΤΡΙΚΉ. Έχω παραγγελία μια Asus hero, Asrock formula και μια MSI Xpower για μένα και δεν υπάρχει παρά μόνο στα μαγαζιά που κάνουν δικιά τους εισαγωγή. Πριν 5 μέρες ήρθε η Maximus extreme, έλεος.

Αν θελεις μητρικη σε καλη τιμη www.getgoods.de στελνει ελλαδα με 10 -15 ευρω μεταφορικα. Αργει λιγο λογω DHL αλλα αξιζει. Επισης παιζει και το mindfactory.de αν θελεις asrock oc formula που τωρα στα z87 ειναι εξαιρετικη. Το raystorm ειναι μια χαρα απο τα καλυτερα waterblocks.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπαίνει αυτόEK-Supremacy PreciseMount Add-on Naked Ivy στο Raystorm όμως θα πρέπει να το αλλάξω δυστυχώς.

Για πιο λογο? Θα το ανοιξεις θα του βαλεις υγρο μεταλλο και ξανα το καπακι απο πανω, θα κλεισεις το μηχανισμο που το κραταει και βαζεις το raystorm κανονικα! Τι το θες το precise mount kit? Αντε να κερδισεις και 3 βαθμους. Μπροστα στους 20 δεν ειναι και τιποτα, αλλιως θα μπεις σε διαδικασια αλλαγης μπλοκ και θα κοστισει αρκετα.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

http://www.thelab.gr/topic/121518-project-rgbwhite/?p=2062612

το ξαναποσταρω ετσι απο το αλλο θεμα μου. για οσους θελετε χωρις καν ihs με 2 προσθηκες γινεται δουλεια.

θερμοκρασιες δε συγκρινα το κανα για το γαμωτο :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.thelab.gr/topic/121518-project-rgbwhite/?p=2062612

το ξαναποσταρω ετσι απο το αλλο θεμα μου. για οσους θελετε χωρις καν ihs με 2 προσθηκες γινεται δουλεια.

θερμοκρασιες δε συγκρινα το κανα για το γαμωτο :D

Θυμασαι τι παχος εχουν τα λαμακια που εβαλες? θα στησω υδροψυξη τωρα με ek supremacy evo και παρολου που θα παρω το Presisemount κιτ σκεφτομαι να βαλω καποια προσθηκη οπως εσυ για να μοιραστει καλυτερα η πιεση

Link to comment
Share on other sites

μπα οχι ρε συ... το κανα επιτοπου με δοκιμες δε θυμαμαι τελικα ποσο ηθελε.

χωρις προσθηκες παντως 4-5 φορες βαλε βγαλε το μπλοκ καθε φορα συνηθως ειχα διαφορες μεταξυ πυρηνων στο realtemp μεχρι και 10 βαθμους. μονο μια φορα το χα πετυχει καλα. με τις προσθηκες εκατσε καλα κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

μπα οχι ρε συ... το κανα επιτοπου με δοκιμες δε θυμαμαι τελικα ποσο ηθελε.

χωρις προσθηκες παντως 4-5 φορες βαλε βγαλε το μπλοκ καθε φορα συνηθως ειχα διαφορες μεταξυ πυρηνων στο realtemp μεχρι και 10 βαθμους. μονο μια φορα το χα πετυχει καλα. με τις προσθηκες εκατσε καλα κατευθειαν

Εγινε θα δοκιμασω μια με το κιτ της EK και αναλογα βλεπω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να σε ρωτησω @fuz10n πιστευεις οτι αξιζει το ρισκο χωρις καπακι ?στηνω υδροψυξη και με το supremacy evo εχω επιλογη για το κιτ (presiow mount Naked Ivy παρολα αυτα βλεπω οτι αρκετη για να δουλεψει χρειαστηκε να βαλουνε προσθηκες αλλιως το συστημα δν μπουταρε

Link to comment
Share on other sites

ελα. κοιτα το βασικο προβλημα των 35-37χχ και 45-47χχ ηταν η ψευτοπαστα που εβαζε η ιντελ αντι για κολληση με το ψηκτρακι.

 

η μεγαλη διαφορα γινεται βαζοντας παστα καλη εκει. το επομενο βημα να χεις σκετο τον πυρηνα δεν κανει τοσο εμφανη διαφορα σε θερμοκρασιες. ειδικα αν δε το πετυχεις ολοισια ειναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ. οι δοκιμες μου αυτα εδειξαν. το κανα ομως ετσι για το εφε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.