Jump to content



WoW-WotLK Server απο VPS


Frostbyte

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
[MENTION=1347]jpavly[/MENTION] ο pala μαμει και δερνει, οποτε βλεπω εναν, στριβω :hehe:

Aνάλογα. Σαν Feral Druid δεν εχω πέσει ποτέ απο Retri Paladin σε Arena. Αν τον πουσάρεις να "κάψει" τα cooldown του απο την αρχή γίνεται εύκολη υπόθεση. Holy Paladin δεν εχω ρίξει ποτέ μου, γιατι απλά δεν πεφτει. Tank specs όλων των κλάσεων (Protection, Guardian κλπ) δεν ειναι για τις αρένες και για PvP γενικότερα. Μπορει να σπάσεις τα @@ του άλλου μέχρι να πέσεις, αλλά ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ καποια στιγμή, thats sure!

Link to comment
Share on other sites

Aνάλογα. Σαν Feral Druid δεν εχω πέσει ποτέ απο Retri Paladin σε Arena. Αν τον πουσάρεις να "κάψει" τα cooldown του απο την αρχή γίνεται εύκολη υπόθεση. Holy Paladin δεν εχω ρίξει ποτέ μου, γιατι απλά δεν πεφτει. Tank specs όλων των κλάσεων (Protection, Guardian κλπ) δεν ειναι για τις αρένες και για PvP γενικότερα. Μπορει να σπάσεις τα @@ του άλλου μέχρι να πέσεις, αλλά ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ καποια στιγμή, thats sure!

Πάντα υπάρχουν καλοί και κακοί παίκτες, έχω ρίξει 2-3 ferals, απλά δεν είμαι της λογικής μπες-burst και μετά βλέπουμε.

Το burst του Pala απλά δεν υπάρχει, μέσα σε ένα stun 5sec σε έχει κατεβάσει αν είναι lined up. Το θέμα είναι ότι δεν έχει τόσα αμυντικά ώστε να αντέξει εύκολα μέχρι τη στιγμή που δεν θα έχεις trinket ή ότι άλλο για να αμυνθείς από το stun. Σε World pvp βέβαια που επιτρέπεται το Lay On Hands είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα clean install περνώντας απο τα CD μέχρι και το Wotlk, αυτόματα όμως κατέβηκαν updates...

Ο client μου έγινε παλι 5.χ.χ και δε μπορώ να μπω γιατί ζητάει να κάνω convert το account μου...

Μου χει σπάσει τα νεύρα, επίσης το link για το 3.3.5a είναι εδώ Patch mirrors (old patches) - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft και όχι ακριβώς στο λινκ που έδωσες στο Silverwing.

Roll back πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχουν καλοί και κακοί παίκτες, έχω ρίξει 2-3 ferals, απλά δεν είμαι της λογικής μπες-burst και μετά βλέπουμε.

Το burst του Pala απλά δεν υπάρχει, μέσα σε ένα stun 5sec σε έχει κατεβάσει αν είναι lined up. Το θέμα είναι ότι δεν έχει τόσα αμυντικά ώστε να αντέξει εύκολα μέχρι τη στιγμή που δεν θα έχεις trinket ή ότι άλλο για να αμυνθείς από το stun. Σε World pvp βέβαια που επιτρέπεται το Lay On Hands είναι άλλο θέμα.

Ναι δεν διαφωνώ, στο θέμα druid vs paladin ειναι να μην προλάβει ο Druid να ανοίξει τα defensive cooldowns του πριν το stun. Aν ο Paladin τα κάψει απο την αρχή δεν θα αντέξει το συνεχές CC απο τον druid. Γι'αυτό συμφωνώ οτι το burst απο την αρχή οδηγεί σε μαθηματική ακρίβεια σε lose. Στην Arena τουλάχιστον μπορεις να μοιράζεσαι CC, και cooldowns με τον συμπαίκτη σου, να επικοινωνείτε, να μπορει ενα καμένο σου cd να αναπληρωθεί με ενα του συμπαικτη σου καλύπτωντας σε. Εχω δεί Paladin να καει απο την σαστιμάρα του μεχρι και το Hand of Freedom απο την αρχή του fight, χωρίς να υπαρχει προφανής λόγος, και στο καπάκι την bubblα του. Μετά ήταν ζήτημα χρόνου πλεόν να πέσει. Το πιο ωραιο fight με Paladin το εχω κανει σε Arena, oπου επαιζε έξυπνα επί 10 λεπτά, προσπαθούσε να μου καιει διαδοχικά τα cd, να μου τρώει το mana αναγκάζοντας με να αλλάζω form, να με πουσάρει αφήνοντας με να τον κανω συνεχόμενα cc, με το life μου στο 50% ωστε να καψω επιπλεον mana σε healing touch, και να έχουμε φτάσει σε σημείο να ειμαστε στο 1 hit για το ποιος θα νικήσει. Και να με νικούσε θα τον παραδεχόμουνα, γιατι έπαιζε σε όλο το fight πολύ έξυπνα, όπως επισης παραδέχομαι οτι το killing blow του το κατάφερα απο καθαρή τύχη της στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα clean install περνώντας απο τα CD μέχρι και το Wotlk, αυτόματα όμως κατέβηκαν updates...

Ο client μου έγινε παλι 5.χ.χ και δε μπορώ να μπω γιατί ζητάει να κάνω convert το account μου...

Μου χει σπάσει τα νεύρα, επίσης το link για το 3.3.5a είναι εδώ Patch mirrors (old patches) - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft και όχι ακριβώς στο λινκ που έδωσες στο Silverwing.

Roll back πως γίνεται?

Περιεργο, μπες skype μια να δουμε τι παιζει. Το link το διορθωσα btw, thanks. ;)

Ερώτηση, πως κατεβάζω τον client που θέλει, χωρίς να διαγράψω τον client με τον οποίο έπαιζα μέχρι πριν 2 μήνες?

Μπορεις να τον κανεις μια κοπια και να τον patchαρεις στο 3.3.5a αν ο client σου ειναι WotLK. Αν οχι, μπορεις να κανεις rename τον φακελο του ιδη υπαρχοντως client και να εγκαταστισεις εναν νεο. Μετα περνεις την νεα εγκατασταση την κανεις rename/move οπου θες, και κανεις restore την παλια.. Ετσι θα χεις 2 WoW ;)

Εαν βαριεστε να κανετε διαδικασιες, υπαρχει ο 3.3.5a client του molten-wow στα internets, και εχει πολλα seeders. That's all the hinting I can do.

PS: Σημερα θα αραξω στον TeamSpeak server, οποιος θελει βοηθεια ας ερθει. Το password για τον TS3 server θα το βρειτε στο forum του server.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι θα παίξω, αλλά έχω σε CD μόνο μέχρι το BC και μετά κατ'ευθείαν το MoP, τα άλλα τα είχα digital.

Όχι ότι θα παίξω, αλλά στο site δίνει κατευθείαν MoP client.

Όχι ότι θα παίξω, αλλά δεν δίνει κανείς καμιά λεπτομέρεια τι κατεβάζουμε και που περνάμε το περιβόητο patch? Αν το τρέξεις, σου λέει ότι έχεις ήδη το 5.3 και δεν μπορείς να πας σε 3.3.5.

Όχι ότι θα παίξω.

Link to comment
Share on other sites

να το αφήσω να κάνει ινσταλ η blizzard ολο η κατι άλλο?

γιατί δεν ξερω πως να το σταματήσω σε συγκεκριμένη έκδοση έτσι ώστε να το φτάσω μέχρι το 3,5,5α

Εαν δεν κανω λαθος μπορεις να πας στο wowwiki και να κατεβασεις ενα ενα τα patches απ την αρχη (ξεκινωντας απ το 3.0.1 που ειναι ο client)

Η Blizz πρεπει να δινει MoP client/patches για download, οποτε δεν σου κανει. Εναλακτικα μπορεις να ψαξεις τον client του molten-wow στο google.

Θα σας επισκεφτώ σίγουρα από δευτέρα. Αλλά περιμένω ίνσταντ 80, gold κτλ.

Ερώτηση, μέσα στα dungeons, τα bosses είναι σεταρισμένα? Η απλά κάθοντε και ξύνοντε?

Τα περισσοτερα ειναι scripted, φυσικα υπαρχουν καποια bugs απο δω κι απο κει - αλλα συμετεχω στο github των developers και κανω reports/updates επισης. Υπαρχει bug reporting forum επισης.

Εαν θελεις μπορω να σου δωσω κατευθιαν VP για τα βασικα, just PM me on the site.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν κανω λαθος μπορεις να πας στο wowwiki και να κατεβασεις ενα ενα τα patches απ την αρχη (ξεκινωντας απ το 3.0.1 που ειναι ο client)

Η Blizz πρεπει να δινει MoP client/patches για download, οποτε δεν σου κανει. Εναλακτικα μπορεις να ψαξεις τον client του molten-wow στο google.

ωραία, thx

το κατεβάζω από τους π, 16,6gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λεμε να μαζευτουμε αποψε για κανα heroic/arena, οσοι πιστοι προσελθετε μετα τις 20:00. ;)

PS: Εχουμε 10 accounts που δεν εχουνε κανει καν πρωτο login ακομη, εαν αντιμετοπιζετε δυσκολιες με τον client, pm me. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λεμε να μαζευτουμε αποψε για κανα heroic/arena, οσοι πιστοι προσελθετε μετα τις 20:00. ;)

PS: Εχουμε 10 accounts που δεν εχουνε κανει καν πρωτο login ακομη, εαν αντιμετοπιζετε δυσκολιες με τον client, pm me. :)

Ακόμα δεν έχω βρει να κατεβασω client της προκοπής. Μπορεί και που έβαλα χθες να κατεβαίνει να δουλέψει, άλλα σήμερα θα γυρίσω πολύ αργά σπίτι.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.