Jump to content



Το marketing απαιτεί 2560x1440! Ευχαριστώ δεν θα πάρω ...


sdemetri

Recommended Posts

Eγω εχω 4ερα μονιτορ πανω στην gpu... 3 monitor surround + 1 αυτονομο!

Kανω τα παντα και το βασικο τα εχω ολα full screen στη δικια τους οθονη!

....δεν μπορω τα υποπαραθυρα μεσα σε ενα μονιτορ!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

το κακο ειναι οτι η ταση της αγορας πλεον επιβαλλει το 16/9

κι ετσι οσοι εχουν συνηθίσει σε 16/10 θα πρεπει να σκεφτουν την αλλαγη οθονης δυο φορες

(σε πειραγμενες περιπτωσεις σαν τη δικια μου, 26αρες 1920*1200 δε οι επιλογες απλα δεν παιζουν πλεον)

Το 16/10 για καποιους μπορει να ειναι ασημαντο ή τραγικο για αλλους ομως ειναι αναντικαταστατο

και τα 120px στο υψος μετρανε σαφως περισσοτερο απο το dot pitch ~.28

καποιοι εχουν τις tv τους για ταινιες και οχι το monitor του pc

στα παιχνιδια τυπου strategy πχ imho υπαρχει αισθητη διαφορα υπερ του 16/10

στο browser χωρα πανω και δυο τρεις σειρες με bookmarks ή καμια δυο toolbars χωρις να μειωνει τον ζωτικο χωρο

τωρα απο ενα σημειο και μετα γουστα ειναι αυτα,

απλα το προβλημα εντοπιζεται στο οτι ως συνηθως

η mainstream εκδοχη οδηγει τις υπολοιπες εναλλακτικες στην εξαφανιση ή στο ακριβο και εξειδικευμενο περιθωριο

και εμενα πχ δεν μ'αρεσουν οι 21/9

αλλα δεν θα ειχα κανενα προβλημα να υπαρχουν στο εμποριο αρκει να μπορουσαν οι εταιρειες να διατηρησουν και ποικιλια προιοντων σε 16/10 ετσι για να εχουν ολα τα γουστα καλυμμενα...

Δυστυχως ομως κατι τετοιο αποδεδειγμενα δεν μπορει να συμβει,

οποτε συμβιβαζομαστε με οτι καλυπτει τις προσωπικες μας αναγκες καλυτερα και end of story.

Link to comment
Share on other sites

είπε κάποιος την βλακεία του για τα monitor ναι εσένα εννοω οπ και τρεχεταί όλοι να απαντήσετε.έλεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς.εννοειτε αξιζουν τα 2560χ1440.

Κομμάτι φουρτουνιασμένο σε κόβω, η η εντύπωσή μου είναι μόνο???

Έλα να το πάρουμε από την αρχή, να αφήσουμε τους χαρακτηρισμούς, να πιάσουμε το γιαλό , να πέσουν κι οι αφροί , να δούμε τι θες να μας πεις!

Λέω... εγώ τώρα!!!!! :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία είναι να απαξιώνεις την άποψη του άλλου χωρίς να έχεις ένα επιχείρημα να αναφέρεις! Φυσικά και αξίζουν τα 2560x1440 έχουν όμως + και - και αυτό σχολίασα στην παρέμβαση μου κατάλαβες φιλαράκο;

Και μάθε να γράφεις σωστά τα "Ελληνικά" αν θέλεις να κάνεις δημόσια τοποθετήσεις ...

"Χυδαί-ον γλωσσικ-όν χαμηλ-όν νοητικ-όν" ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.