Jump to content



προβλημα με το καταστημα infoworld [solved]


sakinor

Recommended Posts

αγορασα απο τα καταστημα το router draytek 2700vg το οποιο δεν συνχρονιζοταν.Το πηγα πισω στο μαγαζι και αυτοι μου λενε οτι εχω κανει αποπειρα φλασαρισματος και δεν καλυπτεται απο την εγγυηση.Το θεμα ειναι οτι εγω δεν δοκιμασα να κανω καποιο φλασαρισμα.Τι μπορω να κανω τωρα με το μαγαζι γιατι νομιζω οτι με κοροιδευουν και τσαμπα πεταξα 25 ευρω.Να επικοινωνησω με ΙΝΚΑ?Να παω και να βαλω τις φωνες στο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Μίλα με τον διευθυντή ή κάτι τέτοιο(υπεύθυνο) του καταστήματος, εξήγησε του αναλυτικά τι έγινε με το μοντεμ , αν σου πουν μισόλογα, ΙΝΚΑ :)

Μη τους βρίσεις, κύριος εσυ ;)

Y.Γ. μετά γκρινιάζουν τα ελληνικά καταστήματα " δεν έχουμε κόσμο, κλείνουμε, δεν αγοράζει ο κόσμος κλπ κλπ "

Δε φταίμε εμείς που τα χρήματα δεν παραμένουν στην χώρα μας και πάνε σε τσέπες του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές έχει χρειαστεί να επιστρέψω κάτι, μετά από συζήτηση το δέχτηκαν. Πήγαινε εκεί, μίλα με κάποιον υπεύθυνο, και στην τελική να σου πουν πως φαίνεται η απόπειρα φλασαρισματος.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk2

Link to comment
Share on other sites

αγορασα απο τα καταστημα το router draytek 2700vg το οποιο δεν συνχρονιζοταν.Το πηγα πισω στο μαγαζι και αυτοι μου λενε οτι εχω κανει αποπειρα φλασαρισματος και δεν καλυπτεται απο την εγγυηση.Το θεμα ειναι οτι εγω δεν δοκιμασα να κανω καποιο φλασαρισμα.Τι μπορω να κανω τωρα με το μαγαζι γιατι νομιζω οτι με κοροιδευουν και τσαμπα πεταξα 25 ευρω.Να επικοινωνησω με ΙΝΚΑ?Να παω και να βαλω τις φωνες στο μαγαζι?

το αγορασες σε σφραγισμενη συσκευασια? ή ηταν καποια επιστροφη που τους βγηκε ζημια ?

πως καταλαβαν οτι το φλασαρισες? εκαναν ελεγχο μπροστα σου?

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μου λενε οτι οταν αναβοσβηνει το adsl 2 λαμπακι σημαινει οτι το φλασαρα κατα τα λεγομενα τους.

ελενχγο μπροστα μου δεν εκαναν αλλα το πηρε ενας πωλητης σπιτι του για να το δει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28685]sakinor[/MENTION]

Τώρα επειδή δεν ξέρω το Modem και ούτε έψαξα να δω άμα όντως ισχύει κάτι τέτοιο..

Αλλά να αναβοσβήνει λαμπάκι και το οποίο πράγμα να σημαίνει ότι άλλαξες Firmware ή τι είπανε φλασάρισμα δεν ξέρω άμα είναι αλήθεια εγώ πρώτη φορά το ακούω αλλά μπορεί να έχει την επιλογή το Modem για αυτό λεω μην είμαι λάθος..

Δευτερον όταν πήγες εκεί σου είπε ο πωλητής.. το πήρα εγώ σπίτι μου και του έκανα έλενγχο?

Άμα στο είπε αυτό.. έπρεπε να του πεις είσαι σοβαρός? Θες να σου φέρω και την πεθερά μου πες εσύ να την περάσεις έναν έλενγχο από το σπίτι σου γιατί εγώ δεν την βλέπω καλα..

Σε πιάνει και μια κρίση φωνάζεις μέσα στο μαγαζί και είστε σοβαροι τι πράγματα είναι αυτά δεν ντρέπεστε και θα σας κάνω καταγγελιες φερτε τα λεφτά μου πισω κοροιδεύετε τον κόσμο..

Και θα σε έβλεπαν με άλλο μάτι..

Θα σου έλεγαν μα κυριε σας παρακαλώ... ούτε κύριε ούτε τίποτα τα λεφτά μου πισω..

Σου έχει σκαλώσει το μυαλό δεν ξεκολάς από το μαγαζί εκει να σε φάνε στα μούτρα μέχρι να πάρεις τα λεφτά πισω η να σου αλλάξουν ρουτερ..

Άμα σου πούνε θα φέρουμε την αστυνομια (επειδή θα έχει σκαλώσει το μυαλό σου)

Φερτην να πες τους να σας βάλουν φυλακί όλους..

Καντο αυτό την επόμενη φορά που θα πας και φέρε μας αποτελέσματα εγώ πιστεύω θα πιάσει..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το να φλασαρα κατι και μετα να πηγαινα να κανω τον κινεζο ωστε να παρω αλλω απο την m@l@ki@ μου δεν θα το εκανα ουτε θα το κανω ποτε.

2)για την δικαιολογια το οτι θα το παρω σπιτι μου να το ελενξω που μου ειπε,εφερα αρνηση στην αρχη αλλα μετα μου λεγαν οτι δεν εχει internet το μαγαζι.

αυριο θα παω απο εκει να μιλησω ηρεμα, αν δεν πιασει, κυριος εγω παντα, οτι θα παρω ινκα -γραμματεια του καταναλωτη.

ας ελπισουμε οτι θα πιασει

Link to comment
Share on other sites

Ο ΙΝΚΑ δε θα ασχοληθεί και πολύ με το ζήτημά σου.

1. Αν η αγορά έγινε online, έχεις δικαίωμα επιστροφής εντός 15 ημερών.

2. Αν έφτασε στα χέρια σου DOA, έχεις δικαίωμα επιστροφής ή ανταλλαγής εντός 15 ημερών.

3. Το flash δεν καταργεί την εγγύηση, εκτός αν έγινε με πειραγμένο bios (άντε να το αποδείξει αυτό... μόνο η Draytek).

4. Μίλα με το Συνήγορο του Καταναλωτή αν συνεχίσουν τις βλακείες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.