Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

απο την στιγμη που δεν εχει να μου δωσει κατι η καινουργια καρτα γιατι να παω σε κατι καινουργιο?

μενω με αυτο που ειμαι και αναβαθμιζομαι οταν με το καλο ερθει το maxwell..

Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Μην σου φαινεται και impossibless τοσο εχει φετος η titan στην αιγυπτο.Δε νομιζω οτι θα χουμε μεγαλη διαφορα του χρονου το καλοκαιρι εμεις ... :spell:<--Merkel

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Λες να παει η 880 σε τιμη Titan? Υποτιθεται οτι η Titan δεν ειναι το flagship αλλα το Ultra Enthusiast για λιγους αρρωστους.

Θα ξενερωσω ασχημα αν απο 500 ευρω που ειχε η 680, πανε 1000 ευρω την 880. Κατσε ρε φιλε για μ@λ@κες ψαχνουν????? Ειπαμε! Θελουμε να παιξουμε games οχι να υπολογισουμε την τροχια του συμπαντος

ΟΥΣΤ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τελικά τι έδειξαν για 290X και 290 ? Τίποτα ?

Αυτές είναι που με ενδιαφέρουν.

Δεν μπόρεσα να το δω όλο, μιας και έπαιζε πρωινό ξύπνημα...

Εντύπωση μου κάνουν μερικοί που κράζουν χωρίς να μιλούν για τις κάρτες ....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τελικά τι έδειξαν για 290X και 290 ? Τίποτα ?

Αυτές είναι που με ενδιαφέρουν.

Δεν μπόρεσα να το δω όλο, μιας και έπαιζε πρωινό ξύπνημα...

Εντύπωση μου κάνουν μερικοί που κράζουν χωρίς να μιλούν για τις κάρτες ....

Αφου στην παρουσιαση δεν εδειξαν καρτες πως θες να μην κραζει ο κοσμος; Event #GPU14 και αναλυσανε ενα καρο παπαριες εκτος απο GPU. Faildozer βωμαει

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τελικά τι έδειξαν για 290X και 290 ? Τίποτα ?

Αυτές είναι που με ενδιαφέρουν.

Δεν μπόρεσα να το δω όλο, μιας και έπαιζε πρωινό ξύπνημα...

Εντύπωση μου κάνουν μερικοί που κράζουν χωρίς να μιλούν για τις κάρτες ....

AMD GPU 14 Product Showcase

AMD GPU'14 Event Detailed, Announces Radeon R9 290X | techPowerUp

First look: AMD's new Radeon R9 290X Hawaii GPU

Καλημερα! Δεν βρηκα πουθενα τπτ για επιδωσεις!!ή ειναι πολυ καλο και θελουν να παιξουν λιγο ή ειναι πολυ μαπα η μπανανα ή δεν εχουν drivers για να τρεξη! Μονο για επιβεβαιωση χαρακτηριστικων της 290 σε ολες εχει καπια τεστ! Επισεις δεν βλεπω σε καμια φοτο πουνα εχει θεση για crossfire στην 290χ!

Link to comment
Share on other sites

Τα benchmarks που δίνει η AMD αν δεν κάνω λάθος τρέχουν πάνω σε AMD cpu, οπότε το ερώτημα σε αυτούς που έχουν φάει το 3DMark με το κουτάλι είναι "Πόσο επηρεάζει ο επεξεργαστής τα νούμερα στο Firestrike?" Αν επηρεάζει αρκετά ετοιμαστείτε να αναθεωρηθούν αυτά τα νούμερα προς τα πάνω(κάτι που μάλλον είναι σπάνιο, δηλαδή σε επίσημη παρουσίαση προϊόντος, εταιρία να δίνει μετριοπαθή και όχι τουμπανιασμένα νούμερα).

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τρέξανε με BD στα 5,0ghz...

....είμαι στο τσακ να βάλω αγγελία τον Τιτάνα να πάρω ATI :hehe: !

AMD True audio 3D super duper surround :p!

Καλο ειναι να περιμενουμε και τα τελικα results. Μιας και πλασαρίστηκε σαν Killer GTX Titan! Μπορει να ειναι καπου κοντα! Πολλα θα πεχτουν και στο ocability που θα εχει η καρτα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

"Πόσο επηρεάζει ο επεξεργαστής τα νούμερα στο Firestrike?"

Kαθολου.

Το συγκεκριμενο benchmark δεν ειναι καθολου cpu limited.

Ειτε εχω τον 3770κ στα μαμα του, ειτε στα 5Ghz, παιρνω καρμπον graphic score απο την 780 στο Firestrike, οποτε μην περιμενεις βελτιωση στα νουμερα με ταχυτερο cpu (στο εν λογο bench).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που τελικά μπορεί να παίξει ρόλο στο μέλλον, η ουσία όλης της παρουσίασης, ίσως να μην είναι οι κάρτες ή ο... ήχος. Ίσως το Mantle να είναι το σημαντικότερο χτεσινοβραδινό νέο. Αν και δεν έχω κάτσει να διαβάσω ιδιαίτερα για αυτό, υποθέτω ότι έχουμε ένα καινούριο Glide? Με την AMD να έχει στα χέρια της όλη την gaming αγορά αν εξαιρέσουμε την ARM πλατφόρμα, της δίνεται η δυνατότητα να επιβάλει το Mandle παντού. Αυτό είναι μάλλον κακό.

Θα μου πείτε "Που είναι το κακό σε κάτι που θα δίνει την δυνατότητα η κάρτα γραφικών να αξιοποιείται στο έπακρο;". Το κακό είναι εκεί που τόσα χρόνια βρίζω την Nvidia και τα κλειδώματά της. Στο ότι η AMD θα εξαφανίσει τον ανταγωνισμό αν αυτό το API δίνει δυνατό advantage στις κάρτες της. Στο ότι μπορεί να κάνει τις ίδιες π@π@ριές με την Nvidia και να δούμε αύριο games που για να τα παίξεις με full εφέ και λεπτομέρειες με ικανοποιητικό frame rate θα πρέπει να έχεις κάρτα που να βασίζεται στο GCΝ. Δεν αποκλείω κάποια εφέ να είναι αποκλειστικότητα του Mantle ή για να πιάσεις το ίδιο frame rate σε Nvidia να πρέπει η Nvidia κάρτα να είναι 1-2 κλικ ανώτερη από την AMD αν πάρουμε ως μέτρο σύγκρισης το 3DMark π.χ. αντί για ισάξια.

Link to comment
Share on other sites

πω πω χόρτασα ποπ κορνάκι χτες...

λοιπόν, αυτό το mantle θα συμφωνήσω με τον yanni μάλλον είναι πιο σημαντική ανακοίνωση χτες. Για τους λόγους που εξηγεί ο φίλτατος...

Ερώτηση κρίσεως αυτό το mantle θα υποστηρίζει τις γενίες 7ΧΧΧ και βάλε προφανώς ε; Για σειρές 6ΧΧΧ και κάτω δεν;

Επίσης συμφωνώ με την AMD με την κίνησή της καθώς είχατε physx εσείς; Mantle εμείς... και ο κόσμος διαλέγει τι θέλει, αν και όπως είπε ο yanni είναι επίφοβο και ρίσκο συνάμα για την ίδια (αν θα πιάσει ή όχι)..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] βαλε αγγελια!

AMD Multi-Display Technology: Redesigned for Ultra-resolution Gaming

The arrival of the next-generation AMD Radeon graphics cards also marks a new chapter in AMD's historic support for stunning display configurations. AMD Radeon R9 and R7 Series graphics cards are made for gaming on UltraHD (3840x2160) displays, including support for non-tiled 2160p60 displays with a future AMD Catalyst driver release. In addition, gamers more accustomed to AMD Eyefinity multi-display technology will be freed to use virtually any combination of display outputs when connecting matching monitors to the DVI or HDMI outputs on their system.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.