Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Εγω γιατι δεν περιμένω τραγικες διαφορες.

Δηλαδη με το pc της υπογραφης μου και αφου ειμαι κολλημενος στα 1920x1080 ποιος ο λόγος να πάω σε πρασινη-κοκκινη?

Μην πέφτετε με τα μουτρα να αγοράσετε παίδες..

Ερχονται δύσκολοι καιροι :)

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω μαζι με την καρτα σου στις αγγελιες ... crazy boy με κληρονομικο χαρισμα. :hehe:

z5ft.jpg

Κατσε μην φας κανένα κόκκινο Bulldozer!

Περίμενε γιατι βιάζεσαι....

Η ΑΤΙ για να την προτιμήσει κάποιος θα πρέπει να εχει ιδια απόδοση με την 780gtx αλλα και 150-200 ευρώ κάτω! Αλλιώς πέταξε το πουλάκι!

Προβλέπω οτι αυτό το site θα πέσει απο τα pre orders σε 3 μερούλες!

EVGA | Products

Link to comment
Share on other sites

Κατσε μην φας κανένα κόκκινο Bulldozer!

Περίμενε γιατι βιάζεσαι....

Η ΑΤΙ για να την προτιμήσει κάποιος θα πρέπει να εχει ιδια απόδοση με την 780gtx αλλα και 150-200 ευρώ κάτω! Αλλιώς πέταξε το πουλάκι!

Προβλέπω οτι αυτό το site θα πέσει απο τα pre orders σε 3 μερούλες!

EVGA | Products

Ταρατατζουμ ταρατατζουμ . 100 ευρω κατω να χει,μαζι με τα bundles θα σπασει ταμεια αμα εχει ιδια αποδοση με 780.

Προσωπικα θα θελα να φαει ενα γερο στραπατσο η πρασινη,δεν μ αρεσε καθολου η τιμολογιακη πολιτικη τους στις 7xx.

Link to comment
Share on other sites

pasteli_preview.jpg

....[MENTION=14120]narta[/MENTION] τα κόβω και σε λίγες μέρες η μοιρασιά! Σε εχω ψηλά στη λίστα! Λογικά το πάνω δεξιά είναι δικό σου!

Για περιμένετε τα τελικά νούμερα και αφήστε τα πανηγύρια... να δούμε τα τελικά ρολόγια της όπως και το OC που τραβάει!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

pasteli_preview.jpg

....[MENTION=14120]narta[/MENTION] τα κόβω και σε λίγες μέρες η μοιρασιά! Σε εχω ψηλά στη λίστα! Λογικά το πάνω δεξιά είναι δικό σου!

Για περιμένετε τα τελικά νούμερα και αφήστε τα πανηγύρια... να δούμε τα τελικά ρολόγια της όπως και το OC που τραβάει!

Στα @@ μας τα νουμερα ρε αιγοβοσκε. Το θεμα ειναι να μην δίνεις (_ο_) για να εχεις αξιοπρεπη καρτα να παιξεις κανα παιχνιδάκι. Αμα ειναι να στηθω στα 4 για να με φτυσει ο πρασινος διευθυντης της στανης να λειπει. Εχει λιβαδάκι διπλα που και καλο χορτο εχει και δεν γελάνε τα ντουβαρια με αυτα που δινω.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά σε τιμή 600-650 ευρώ, τιμή λουκούμι με τα όσα λέγονται!

Με software από άλλο πλανήτη (ανα 3ετια φτιάχνουμε και ένα πρόβλημα) :p AMD Gaming Evolved άσχετα που τα tools ειναι by nvidia!

Link to comment
Share on other sites

fanboy? any?

Many,

...αλλά, είναι αραχτά και lite. Μόνο ένα είναι αγχωμένο διότι η τιμή... λουκούμι των 1000€ του Τιτάνα πάει να φάει 50% υποτίμηση. Ξεφτίλα AMD. Γιατί δεν έβγαλες την καρτούλα στα $999? Θέλεις να τιμωρήσεις τους μετριοπαθείς και χαμηλών τόνων πελάτες την Nvidia που αγοράσανε και αυτοί έναν Τιτανούλάκο; Ντροπή σου. Δεν τους σκέφτηκες καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι κατάλαβα δε πρόκειται να ανακοινώσουν μεσαίες κάρτες. Μόνο τις 2 κορυφαίες και θα πέσει rename στις υπάρχουσες 7970/7950 κτλ. Οπότε μόνο για market των 500/600$.

Link to comment
Share on other sites

Many,

...αλλά, είναι αραχτά και lite. Μόνο ένα είναι αγχωμένο διότι η τιμή... λουκούμι των 1000€ του Τιτάνα πάει να φάει 50% υποτίμηση. Ξεφτίλα AMD. Γιατί δεν έβγαλες την καρτούλα στα $999? Θέλεις να τιμωρήσεις τους μετριοπαθείς και χαμηλών τόνων πελάτες την Nvidia που αγοράσανε και αυτοί έναν Τιτανούλάκο; Ντροπή σου. Δεν τους σκέφτηκες καθόλου...

Θα κανω μια ερωτηση ελαφρως off-topic, οποτε μεινετε ψυχραιμοι, μη με δειρετε. Το προβλημα του throttling στον Titan υπαρχει ακομη?

Ρωταω γιατι αν πεσει η τιμη του κοντα στα 700, εχουμε ακομη μια επιλογη. Το λεω γιατι για εμενα δεν αποτελει αυτη τη στιγμη επιλογη. Αν ομως πεσει λιγο η τιμη, ειμαι διατεθειμενος να πουλησω την 770 και να συμπληρωσω τα υπολοιπα, ωστε να βαλω τον Τιτανα με 6gb Vram

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια ερωτηση ελαφρως off-topic, οποτε μεινετε ψυχραιμοι, μη με δειρετε. Το προβλημα του throttling στον Titan υπαρχει ακομη?

Ρωταω γιατι αν πεσει η τιμη του κοντα στα 700, εχουμε ακομη μια επιλογη. Το λεω γιατι για εμενα δεν αποτελει αυτη τη στιγμη επιλογη. Αν ομως πεσει λιγο η τιμη, ειμαι διατεθειμενος να πουλησω την 770 και να συμπληρωσω τα υπολοιπα, ωστε να βαλω τον Τιτανα με 6gb Vram

Το προβλημα στον Τιτανα υπαρχει ακομα γιατι ειναι SΤΟΠ στο BIOS απο την Nvidia. Μόλις ακουμπάει το 250-265 watt τότε η κάρτα χάνει το 1006 Mhz και κατεβαίνει μέχρι και τα 837mhz.

10 sec δουλειά είναι!

Περνάς το bios της EVGA που εχει base clock = turbo clock = 1006mhz αλλά και τάση 1,13v (και όχι 1.15-1.16v που δίνει το μαμά bios) και καθάρισες!

image.jpg

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα στον Τιτανα υπαρχει ακομα γιατι ειναι SΤΟΠ στο BIOS απο την Nvidia. Μόλις ακουμπάει το 250-265 watt τότε η κάρτα χάνει το 1006 Mhz και κατεβαίνει μέχρι και τα 837mhz.

10 sec δουλειά είναι!

Περνάς το bios της EVGA που εχει base clock = turbo clock = 1006mhz αλλά και τάση 1,13v (και όχι 1.15-1.16v που δίνει το μαμά bios) και καθάρισες!

image.jpg

και γιατί να το κάνω όλο αυτό από την στιγμή που έχω πληρώσει 1000 ευρώ για κάρτα , και δεν το έκανε η nvidia ??????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Many,

...αλλά, είναι αραχτά και lite. Μόνο ένα είναι αγχωμένο διότι η τιμή... λουκούμι των 1000€ του Τιτάνα πάει να φάει 50% υποτίμηση. Ξεφτίλα AMD. Γιατί δεν έβγαλες την καρτούλα στα $999? Θέλεις να τιμωρήσεις τους μετριοπαθείς και χαμηλών τόνων πελάτες την Nvidia που αγοράσανε και αυτοί έναν Τιτανούλάκο; Ντροπή σου. Δεν τους σκέφτηκες καθόλου...

Εδω δεν τους σκεφτηκε καθολου η ιδια η nvidia αυτους απο την στιγμη που πεταξε την 780 στην αγορα, θα τους λυπηθει η amd?:hehe:

Πολλα υποσχομενη φαινεται η καρτα αν ισχυουν αυτα τα νουμερα!

Μενει να την δουμε και στην πραξη τωρα, αντε γιατι σε λιθαργο ειχε πεσει η amd, αντε να αναψουν τα αιματα λιγο:D

Link to comment
Share on other sites

και γιατί να το κάνω όλο αυτό από την στιγμή που έχω πληρώσει 1000 ευρώ για κάρτα , και δεν το έκανε η nvidia ??????????????????????

με 700 ευρω παρε EVGA 780gtx Classified και τελος! Εαν δεν σε ενδιαφερουν τα double precision flops αλλα και τα 3gb παραπάνω μνήμη!

....δεν χρειαζεται να το κουραζεις! Ριξε και ενα +150 πυρηνα και +250 στην μνημη για καθε μερα!

Παιδια τελος με τον Τιτανα. Ας περιμενουμε τα νεα της ΑΤΙ και τα αναλύουμε ολοι παρέα....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.