Jump to content



Δύο Seagate Barracuda 7200.12 2TB Sata3


iraklisvel

Recommended Posts

Απο Σαλονίκη, σε άριστη κατάσταση απο το κύριο σύστημά μου, με ένα έτος εγγύηση που λήγει προσεχώς και για τους δύο.

60Ε ο ένας.

Θα προτιμηθεί συναλλαγή χέρι χέρι σε κάθε περίπτωση, και έπειτα κάποιος που είναι κοντά στην γειτονιά μου - Ανάληψη - ή κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παρακάνεις. Δεν γίνεται...

Στα 60 ο ένας, μια χαρά τιμή έχουν. Με 50 παίρνεις 1ΤΒ. Όταν μιλάμε για δίσκο 12 μηνών στα 2ΤΒ αγορασμένο πάνω απο 100Ε, καλά δεν είναι 60;

αν δώσεις 120, τους παίρνεις αύριο όντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει την άποψή του και βλέπει αλλιώς τα πράματα. Δεν ξέρω την αρχική τους τιμή είπα μόνο την προσφορά μου 'για κάθε περίπτωση'. Την οποία θεώρησα καλή για 2 δίσκους μαζί, πρακτικά χωρίς εγγύηση . Μεμονομένα συμφωνώ πως δε θα σε συνέφερε. Όπως και να χει ισχύει και αν δεν κάτσει σου έυχομαι καλή πώληση :D .

Link to comment
Share on other sites

Χμ, κοίτα, η αρχική τιμή τους κανονικά δεν μετρά κακώς το είπα κι εγώ, γιατί αν κάποιος πάρει μια κάρτα γραφικών 500Ε και σε 7 χρόνια θέλει απόσβεση, ε, δεν γίνεται έτσι.

Το θέμα είναι πως παρόλο που οι εταιρίες δίνουν μικρές εγγυήσεις πλέον, αυτό δεν κάνει το προιόν παλιό.

Είναι δίσκοι ενός χρόνου, άσχετα απο την εγγύηση, είναι σε καλή απόδοση, και είναι 2ΤΒ, που σημαίνει πως είναι επικαιροι σαν χωρητικότητα, δεν είναι ... 120άρηδες.

Αν δείς αγγελίες, νομίζω το 1ΤΒ πιάνει 50Ε, νομίζω δεν κάνω λάθος.

Δεν θυμάμαι αν είδα 2ΤΒ πρόσφατα, αλλά πρεπει να πιάνουν 75Ε κάπου με εγγύηση.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν είδα 2ΤΒ πρόσφατα, αλλά πρεπει να πιάνουν 75Ε κάπου με εγγύηση.

:)

Εντελως φιλικα και χωρις καμια προθεση να "χαλασω" την αγγελια σου.:)

Οι συγκεκριμενοι δισκοι, πλεον πωλουνται στα 82 ευρω κουτατοι-καινουργιοι, αρα προσωπικα για ενα "ταληρο"διαφορα δεν νομιζω να κοιτουσε καποιος στα 75 ευρω τον ιδιο δισκο μετεχειρο (ακομη και να ειχε υπολοιπο εγγυησης) εφοσον με ελαχιστα πιο πανω το επαιρνε New.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δηλαδή εσύ θα έψαχνες 2ΤΒ στο 50ρικο; σόρυ, αλλά ... δεν νομίζω να έβρισκες.

επίσης, δεν μου χαλάς την αγγελία γιατί δεν τους πουλάω τόσο έτσι κι αλλιώς (75Ε που ανέφερα). το λινκ δεν μου λειτουργεί υπόψιν.

εγώ τους δίνω 60 τον ενα, κι άσχετα απο την εγγύηση που είναι εξωφρενικά μικρή κι αυτό είναι γελοιότητα της εταιρίας, μιλάμε για δίσκους 12 μηνών... δεν γίνεται 320άρηδες και 500άρηδες να πωλούνται στα 33 και 45 και ο 2ΤΒ να πάει 50.

Για να είμαι ειλικρινής, αν κάποιος έδινε 110-115 τους έπαιρνε, με το ανάλογο στυλ όμως.

Αν γλυτώνει μεταφορικά λόγω εντοπιότητας, γιατί να τους ρίξω συνολικά 20Ε;

νομίζω δεν έχω λάθος εικόνα για τις αγγελίες. 50Ε = 1ΤΒ. εδώ και καιρό, ίσως και λόγω της κρίσης δίσκων, προ καιρού.

φιλικά, δεν έχω πρόβλημα με το ποστ σου, ξέρω ο καθένας ποιος είναι εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

δέχτηκα και κάποια πμ εκτός αγγελίας, αλλά και στις συζητήσεις με τα άτομα της αγγελίας, έχω να πω μερικά πραγματάκια

1. Εδώ δεν είναι δημοπρασία, είναι τομέας αγγελιών του φόρουμ, άρα παζάρια γίνονται σε κάποια όρια, δεν είναι 'όποιος δώσει πιο πολλές δεκάρες΄.

2. ΝΑΙ ΔΕΚΑΡΕΣ. Μερικοί εδώ 'προσφέρετε 40Ε' για δίσκο 2ΤΒ. Θέλετε κι απάντηση; Για δίσκο 12 μηνών sata600 λες και είναι σούπα;

3. Βλέπετε μερικοί σε αγγελία δίσκο σε μια Α τιμή, και πάνω απόλα σας νοιάζει να γίνει έκπτωση.

Τα 5-10Ε δεν μου κάνουν διαφορά στην ζωή μου,

αλλά είναι και το φιλότιμο μερικές φορές: ΑΝ έβαζα το δίσκο 80 θα τον έδινα 70 και κάποιος θα γούσταρε που παζάρεψε έκοψε απο την τιμή.

Τώρα τον δίνω τελική έτοιμο 60 και θέλετε και παρακάτω. Ε, τι να σας πω.

4. Βάζω αγγελίες για τα πράγματά μου αρκετό καιρό, και έχω ΚΑΒΑΝΤΖΩΣΕΙ μπόλικο λαό, με χώμα τιμές, εξυπηρετήσεις, ΧΑΡΙΣΜΑ σε πράγματα που άλλοι τα πουλάνε σε παρόμοιες αγγελίες, επιστροφές για πράγματα που δεν ήμουν υποχρεωμένος να πάρω, τα λεφτά αργότερα, και διάφορα άλλα. Υπάρχουν κάποιοι που πάντα χαλάνε το καλό κλίμα με την αχαριστία τους, όμως. Πιστεύω έχω αδικήσει ελάχιστα άτομα κυρίως έναν πρόσφατα μόνο.

5.

Οι δίσκοι ΑΠΟΣΥΡΟΝΤΑΙ, για όσο καιρό θέλω. ΊΣως πουλήσω έναν σε κάνα φίλο μου που να τον χρειάζεται όντως.

Αλλιώς θα τους κρατήσω για πάρτη μου, στην άκρη μήπως χρειαστώ.

Η αναβάθμισή μου σε άλλους δίσκους έγινε έτσι κι αλλιώς, δεν περιμένω να μαζέψω.

Αλλά για όλους όσους θέλουν τσάμπα δίσκους με 40Ε ΜΑΞ 50Ε, 2ΤΒ δισκο πάρτε τώρα απο άλλες αγγελίες τους 500άρηδες και να ξέρετε πως κάποια usernames σε άλλη αγγελία μου ΘΑ ΤΑ ΑΓΝΟΩ και δεν με νοιάζει αν είναι ενάντια στους κανόνες, υπάρχει και μια αξιοπρέπεια και ένα φιλότιμο.

Ας κλειδωθεί η αγγελία.....

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα και ωραια.συμφωνω απολυτως.αλλα θα πρεπε να τους δωσεις στον mikara (γνωμη μου).Φιλικοτατα στο λεω σε εχω γνωρισει εχουμε κανει συναλλαγη και μου χες δωσει πολυ καλη εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Όχι όμως.

Τους κρατάω, και όλοι όσοι παζαρεύουν θα την βρούν την άκρη.

άλλωστε για να παζαρεύει κάποιος τόσο, μάλλον μπορεί να βρεί 2ΤΒ άνετα στην τιμή που θέλει. :hi:

Link to comment
Share on other sites

Μην χαλιέσαι από αυτούς που ψάχνουν να βουτήξουν hardware από απελπισμένους που χρειάζονται άμεσα χρήματα. Θα δώσουν 2 κιλά πατάτες σε 100, ε ο ένας δεν θα έχει ανάγκη; Θα τους κάτσει αυτός ο ένας και θα νιώθουν και έξυπνοι. Είτε θα έχουν αναβαθμίσει τζάμπα, είτε την επομένη μέρα θα έχουν βάλει αγγελία τους δίσκους προς 60€ Α-ΚΑ-ΤΕ-ΒΑ-ΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα , έχει παραγίνει το κακό με τα παζάρια. Λογικό παζάρι ναι, αλλά όχι ξεφτίλα.

εδώ ο άλλος μου σύγκρινε την μητρική που πουλούσα asus φουλ εξοπλισμένη και εγγυηση με πεταμένες μητρικές των 40 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.