Jump to content



The Lust Of Us - Users of HD 5xxx ATI series


ARMAGEDDON

Recommended Posts

καλημέρες καλησπέρες , ας ξεκινήσω απο τους κανόνες

ΚΑΝΟΝΑΣ Νο1 και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΈΧΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ PC τους κάρτες γραφικών HD 5xxx

άντε και της HD 6xxx

attachment.php?attachmentid=58325&stc=1&d=1380275238

Εδώ οι κάτοχοι της σειράς HD 5xxx θα μπορούν να εκφράζουν τις σκέψεις τους για την επόμενη gpu τους που έχουν σκοπό να αγοράσουν !

Ας ξεκινήσουμε αρχικά δηλώνοντας παρών πόσοι έχουν κάποια από τις HD 5xxx και φυσικά απο μένα που άνοιξα και αυτό το θέμα !

Παρών μάχιμη 5870 που τρέχει τα όλα τα games μου σε 1080p

post-14318-1416077729,3649_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte 5870 GV-R587D5-1GD-B εδώ, εκτός από την stock ψύκτρα που πέθανε 2 μέρες αφού έλειξε η εγγύηση, η κάρτα ήταν super και αν δεν έβγαινε bf4 κατά πάσα πιθανότητα θα την κρατούσα και για 4χρονιά.

Η επόμενη κάρτα μου μάλλον θα είναι η πιο φτηνή 7950 που θα βρω...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπε να συμπεριλαβεις κ τη σειρα 6ΧΧΧ. Η δικη μου 6970 τι διαφορα εχει απο την 5870? αστεια πραγματα...

να φτιάξεις δικό σου θέμα :tomato: για 6χχχ σου δίνω το δικαίωμα χρήσης του τίτλου

φιλικά πάντα , ίσως γίνουν μερικές τροποποιήσεις το βράδυ

Gigabyte 5870 GV-R587D5-1GD-B εδώ, εκτός από την stock ψύκτρα που πέθανε 2 μέρες αφού έλειξε η εγγύηση, η κάρτα ήταν super και αν δεν έβγαινε bf4 κατά πάσα πιθανότητα θα την κρατούσα και για 4χρονιά.

Η επόμενη κάρτα μου μάλλον θα είναι η πιο φτηνή 7950 που θα βρω...

την δούλευες κανονικά η το ανεμηστηράκι το είχες 50 60%

Link to comment
Share on other sites

να φτιάξεις δικό σου θέμα :tomato: για 6χχχ σου δίνω το δικαίωμα χρήσης του τίτλου

φιλικά πάντα , ίσως γίνουν μερικές τροποποιήσεις το βράδυ

την δούλευες κανονικά η το ανεμηστηράκι το είχες 50 60%

Κανονικά την δούλευα, απλά μια μέρα αποφάσισε να μην ξανανεβάσει rpms όταν ανέβαζε temps. Aντικατέστησα την ψύκτρα με μια accelero xtreme iii που είχα βρει φτήνα και σκαπούλαρα το αναγκαστικό upgrade πριν 3-4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Vapor-X 5870 παίζει ότι της έχω βάλει προς το παρόν στα 1680x1050. Δεν έχω ακόμα απαιτήσεις, θα περιμένω να δω σε τι κάρτα 300€ τρέχει το GTAV για PC καλύτερα και τότε θα αγοράσω :p

Link to comment
Share on other sites

βσκ δεν εχουν μεγαλες διαφορες 6970 και 5870 οποτε και εγω στο ιδιο σχεδον τσουβαλι ανηκω με την 6970,αλλα δυστηχως 300+ευρω για καρτα δεν υπαρχουν οποτε μενω εναν χρονο ακομα με την ιδια

Link to comment
Share on other sites

300€ δεν υπαρχουν. Αλλα με πωληση της 6970 κατι γινεται.

Στα 1680Χ1050 σε παραθυρο που τρεχω τα παιχνιδια η καρτα δε προβληματιζεται ιδιαιτερα.

Η αλλαγη της εξαρταται απο το ποσο καλα θα τρεχουν το GTA V οι καρτες των 300€ οπως ειπε κ ο τραγικος. Καινουριες κ μεταχειρισμενες.

**Αν κ παντα υπαρχει στο πισω μερος του μυαλου μου η φθηνη λυση του CF...**

Link to comment
Share on other sites

Θρυλική κάρτα και η αγαπημένη μου σειρά της AMD, τότε που την γλυκοκοιτούσα ήμουν σε pc με Pentium D και δεν ήξερα σχεδόν τίποτε απο hardware, ακόμα θυμάμαι να την χαζεύω στο pc magazine :D στις φωτογραφίες :magic:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εδώ με 5850 oced.Καλά κρατάει ακόμα.Με το bf4 να δουμε τι θα γίνει μιας και μου φαίνεται ο μόνος λόγος για να αλλάξω κάρτα.

EDIT: [MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION] Έχεις κάνει ενα ορθογραφικό λάθος στον τίτλο. Last και οχι Lust. :)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα βασικά το λάθος έγινε λόγο βιασύνης και συνχαριτήρια Gregorypeg1000

κέρδισες ένα έτοιμα φιλίας από μένα !

τι να πω ενώ το βλέπω το u έχει κολλήσει στον εγκέφαλό μου σαν a - aaa και στην αρχή μου είχε έρθει στην αρχή το Lost οπότε κουκουρούκου ο εγκέφαλος

εδιτ

κοίτα να δεις τι έφτιαξα , λέω τι να σημαίνει το lust πάω στο translate πέταξα τον τίτλο και βγάζει "Η επιθυμία μας" τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο !

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεχασω την XFX HD5870 που ειχα ηταν απλα καρταρα.Την ειχα παρει με το που βγηκε 360 ευρω!Και σκεφτομαι πως μεσα σε 3 αλλαξανε τα πραγματα τοσο και θα βγει η R9 290X σε τιμη 600ευρω τουλαχιστον..Ελπιζω κατι να γινει και να αλλαξει αυτο.Τοτε η τοπ μονοπυρηνη επαιζε στα 350 περιπου και η HD5970 στα 550

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις τιμές,τότε έβλεπες και διαφορές απο γενιά σε γενιά.4890 με 5870 ήταν νύχτα με την μέρα.Όχι σαν τώρα που η μία τοπ από την άλλη είναι +20% και ζητάνε 5 κατοστάρικα και να τους πουμε και ευχαριστώ.

EDIT:Εγω την 5850 την ειχα παρει 290 ευρώ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπε να συμπεριλαβεις κ τη σειρα 6ΧΧΧ. Η δικη μου 6970 τι διαφορα εχει απο την 5870? αστεια πραγματα...
βσκ δεν εχουν μεγαλες διαφορες 6970 και 5870 οποτε και εγω στο ιδιο σχεδον τσουβαλι ανηκω με την 6970,αλλα δυστηχως 300+ευρω για καρτα δεν υπαρχουν οποτε μενω εναν χρονο ακομα με την ιδια

Παίδες η 5870 με την 6970 έχει μεγάλη διαφορά, κάπου μπερδευτήκατε μάλλον. Καταρχήν στις ατόφιες επιδόσεις, μετά στο ανασχεδιασμένο tesselation unit και τέλος στο cf scaling.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.