Jump to content


Recommended Posts

Nexus 5

nexus_5_official_render_leaked.jpg

  • Οθόνη 5” Full HD (1794 x 1080 λόγω των softkeys, 442ppi)
  • Επεξεργαστής quad-core Qualcomm Snapdragon 800
  • Επεξεργαστής γραφικών Adreno 330 GPU
  • Μνήμη RAM 2GB
  • Αποθηκευτικός χώρος 16GB/32GB (όχι microSD)
  • Κάμερα 8MP
  • Εμπρόσθια κάμερα 1.2MP
  • WiFi 802.11 a/b/g/n/ac dual band, Bluetooth 4.0, NFC, GPS, LTE
  • Λειτουργικό σύστημα Android 4.4 Kit Kat
  • Μπαταρία 2300mAh
  • Διαστάσεις 131.9 x 68.2 x ??mm

Πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας 31 Οκτωβρίου

(πηγή:Techgear.gr | The tech side of life)

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα καλύτερα χαρακτηριστικά και σαφώς microSD :(

Δεν υπάρχει λόγος για μένα να αλλάξω το Nexus 4 ... λογικά θα

"πηδήξω" αρκετά νέα release μέχρι να ξαναπάρω κινητό

Θα συνεχίσει την ίδια λογική πωλήσεων (μέσω Play Store) ?

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να εχει 300 αλλα το θεωρω χλωμο γιατι οταν βγηκε και το 4 ειχε 450... Η μπαταρια του κλασικα κατωτερη των προσδοκιων για τετοια οθονη. Η καμερα μενει να την δουμε γιατι μονο τα mpx δεν λενε τιποτα. Απο design δεν μαρεσει καθολου η πισω μερια αλλα ετσι και αλλιως ολοι σε θηκη θα το εχουν αρα μονο την οθονη θα βλεπουμε που ειναι μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

τα specs φαίνονται εξαιρετικά ,η μπαταρία τουλάχιστον μέτρια.

Αφού θα είναι σίγουρα και μη αφαιρούμενη, η μπαταρία είναι ίσως η αχίλλειος πτέρνα αυτού του μοντέλου.

Δεν μου αρέσει το πλαστικό πίσω μέρος,nexus 4 was way better and prettier

το usb otg για κάποιους αναγκαίο αφού δεν έχει micro sd

lte με αφήνει προς το παρόν αδιάφορο με 3g+ είμαι οκ...

για εμένα the battle is on mi3 vs nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω την Google γιατι παει και χαντακωνεται μονη της.

Το nexus ηθελε:

1) Μεγαλυτερη μπαταρια ( ειναι χαλια και στο 4)

2) SD ή 64GB εκδοση ή πιο σωστα και τα 2. Καταργηση των 16.

3) 3gb ram

Ευτυχως που μπορεις να βαλεις AOKP και να μικρυνεις πολυ τα softkeys, γιατι και αυτα αθλια ειναι.

Μεγαλο οπλο η τιμη, απλα αν ειχε και αυτα που λεω θα χτυπαγε και την high end αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά περιμένετε από την Google του cloud να βάλει sd κάρτα;

Τι παει να πει cloud;

Πως ειναι δυνατον να ισχυριζεται καποιος οτι δεν βαζουν SD γιατι υπαρχει το cloud;

Δηλαδη θα ανεβασω στο cloud τα πολλα GB που μου λειπουν;

Για ανεβασε μου στο cloud το Fifa14 που ειναι 1.9GB ή τα αλλα 3-4 αντιστοιχου μεγεθους παιχνιδια που θελω.

Για ανεβασε μου στο cloud τα βιντεος/φωτος απο διακοπες που ειναι 1.5gb Θα περιμενω καθε φορα που θελω να τα δω να κατεβουν απο το cloud;

Δεν εχω ιδεα γιατι δεν βαζουν SD αλλα σιγουρα δεν ειναι για την πρωθηση του cloud.

Link to comment
Share on other sites

βασικά το "πρόβλημα" του sd combo+cloud(paid data)

αν βάλω sd γιατί απλούστατα να μην φορτώσω σαν user τα πάντα πριν από το Pc(και να μην πάρουν φράγκο οι carriers για data)....

ενώ με σχετικά περιορισμένο χώρο+έλλειψη sd λέει η google

θες κάτι που δεν έχεις χώρο να περάσεις το πρωί στο nexus?

κατέβασε το από το cloud (κοινώς πλήρωσε data) αφού πρώτα πάρεις backup (στο cloud εννοείται πάντα ..δηλαδή extra data,πχ εικόνες,vids,whatevar)

ενώ με micro-sd με των 32gb δεν νομίζω ούτε ένας να έχει ποτέ θέμα έλλειψης χώρου...στην τελική αγοράζεις και μία δεύτερη και την έχεις πάντα μαζί σου...

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως δε με χαλάει καθόλου η έλειψη υποδοχής κάρτας μνήμης. Το κινητό ούτε για παιχνίδια το θέλω, ούτε για βίντεο και τα 16gb μου είναι αρκετά, ενώ με τα 32 θα ήμουν τελείως άνετος.

Εδώ στο nexus 7, που φορτώνω και ταινίες, και δε μου χρειάζεται κάρτα μνήμης. Ίσως σε κανένα πολύωρο ταξιδάκι, αλλά για μια στο τόσο με καλύπτει το otg.

Link to comment
Share on other sites

βασικά το "πρόβλημα" του sd combo+cloud(paid data)

αν βάλω sd γιατί απλούστατα να μην φορτώσω σαν user τα πάντα πριν από το Pc(και να μην πάρουν φράγκο οι carriers για data)....

ενώ με σχετικά περιορισμένο χώρο+έλλειψη sd λέει η google

θες κάτι που δεν έχεις χώρο να περάσεις το πρωί στο nexus?

κατέβασε το από το cloud (κοινώς πλήρωσε data) αφού πρώτα πάρεις backup (στο cloud εννοείται πάντα ..δηλαδή extra data,πχ εικόνες,vids,whatevar)

ενώ με micro-sd με των 32gb δεν νομίζω ούτε ένας να έχει ποτέ θέμα έλλειψης χώρου...στην τελική αγοράζεις και μία δεύτερη και την έχεις πάντα μαζί σου...

Για αρχεια/εικονες/εγγραφα παντα υπαρχει χωρος στο κινητο, επαναλαμβανω και 500GB να ειχε το cloud ο κοσμος το χρησιμοποιει για αλλο λογο (backup/προσβαση παντου/κοινη χρηση εγγραφων κλπ) και οχι γιατι δεν φτανει ο χωρος.

εμένα πάντως δε με χαλάει καθόλου η έλειψη υποδοχής κάρτας μνήμης. Το κινητό ούτε για παιχνίδια το θέλω, ούτε για βίντεο και τα 16gb μου είναι αρκετά, ενώ με τα 32 θα ήμουν τελείως άνετος.

Εδώ στο nexus 7, που φορτώνω και ταινίες, και δε μου χρειάζεται κάρτα μνήμης. Ίσως σε κανένα πολύωρο ταξιδάκι, αλλά για μια στο τόσο με καλύπτει το otg.

Σε μενα τα 16 ειναι πολυ οριακα και τα 32 καλα και τα 64 ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.