Jump to content



Recommended Posts

Αν ξεκινήσει με 399€, τα 60€ καπέλο δεν είναι τόσο παράλογα.

Αν ξεκινήσει απο 349€, καλυτερα απο εξω.

Σε αυτά τα λεφτά πάντως δεν θα το προτιμούσα σε σχέση με το s4.

449 ήθελες να γράψεις..

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

449 ήθελες να γράψεις..

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Καλά έγραψα 349€.

Η google το ανέβασε κατα λάθος και το ξαναβγαλε.Η τιμη που είχε ξεκινούσε απο 349.

Θα δείξει...

Σε καθέ περίπτωση θεωρώ οτι στα 400+ υπαρχουν καλύτερες πλεον λύσεις.

Η αυτονομία είναι ενα θέμα που δεν ρεφαρεται με snapdragon και full hd.

Δεν εχουν νοημα ολα αυτά αν σου κρατάει η συσκευή 4 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω με αγωνια να μου δειξεις καλυτερη συσκευη στα 350/400$

ΥΓ

Day1 αναβαθμισεις σε καινουργιες εκδοσεις android ρεφαρονται ή μπα;

HTC one X Plus μεταχειρισμένο το βρίσκεις στα 250-300 κατοστάρικα.

Νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλό deal.

Καθώς...0 lag και μπορεί να μην είναι καλύτερο από θέμα χαρακτηριστικών από το nexus αλλά άμα δεις διαφορά πουθενά πέρα από benchmarks, εγώ στο παίρνω δώρο!

Η αίσθηση που δίνει είναι απίστευτη και έχει και τα κατάλληλα dpi!

Έγινε επεξεργασία από venom7
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω με αγωνια να μου δειξεις καλυτερη συσκευη στα 350/400$

ΥΓ

Day1 αναβαθμισεις σε καινουργιες εκδοσεις android ρεφαρονται ή μπα;

Δεν λέω πως ειναι ασήμαντη η υποστήριξη από τη Google που σαφώς ειναι χιλιόμετρα μπροστά από τον οποιο ανταγωνισμό, αλλά ειλικρινά σου φαίνεται τόσο αμελητέα η αυτονομία του κινητού ;

Link to comment
Share on other sites

HTC one X Plus μεταχειρισμένο το βρίσκεις στα 250-300 κατοστάρικα.

Νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλό deal.

Καθώς...0 lag και μπορεί να μην είναι καλύτερο από θέμα χαρακτηριστικών από το nexus αλλά άμα δεις διαφορά πουθενά πέρα από benchmarks, εγώ στο παίρνω δώρο!

Η αίσθηση που δίνει είναι απίστευτη και έχει και τα κατάλληλα dpi!

Και ειναι 5 σκαλες κατω, παντου σε σχεση με το nexus.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έγραψα 349€.

Η google το ανέβασε κατα λάθος και το ξαναβγαλε.Η τιμη που είχε ξεκινούσε απο 349.

Θα δείξει...

Σε καθέ περίπτωση θεωρώ οτι στα 400+ υπαρχουν καλύτερες πλεον λύσεις.

Η αυτονομία είναι ενα θέμα που δεν ρεφαρεται με snapdragon και full hd.

Δεν εχουν νοημα ολα αυτά αν σου κρατάει η συσκευή 4 ώρες...

Νόμιζα οτι ελεγες για τιμή Ελλάδας και την 2η φορά...

Πάντως περιμένω και εγώ να δω τι θα γίνει με την αυτονομία,γιατί μου φαίνεται πολύ μικρή η μπαταρία,ελπίζω να κρύβει άσσο στο μανίκι..

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω πως ειναι ασήμαντη η υποστήριξη από τη Google που σαφώς ειναι χιλιόμετρα μπροστά από τον οποιο ανταγωνισμό, αλλά ειλικρινά σου φαίνεται τόσο αμελητέα η αυτονομία του κινητού ;

Ο καθενας φυσικα ζυγιζει τις αναγκες του.

Αλλος θελει επιδοσεις, αλλος θελει καμερα, αλλος θελει μουρη, αλλος αυτονομια, καλο ηχειο, αλλος λεπτο τηλεφωνο.

Προσωπικα θεωρω το Nexus5 το complete package, εστω οσο πιο κοντα γινεται. Αν ειναι να θυσιασω την αυτονομια, so be it.

Εγω που τα λεω εχω Κινεζο με 2750mah μπαταρια και 4.5" οθονη που κραταει 3 μερες (72 ωρες) με 8 ωρες οθονη, χωρις data.

Τελικα δεν μου λεει και πολλα εμενα η αυτονομια, γιατι αν παιξω 2-3 ωρες Real Racing 3, η αυτονομια παει περιπατο.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω σε γενικές γραμμές με το σκεπτικό σου, αλλά σκέψου τι θα συνεβαινε αν προσπαθούσες να παίξεις σε ένα κινητο με 2.100mah

(ας μην αναφέρω την περίπτωση να βρίσκεσαι σε ταξιδι)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε κινητό με μικρότερη αυτονομία από το Note II δε μπορώ να πάω γιατί αρχίζω εκπτώσεις. Το καλοκαίρι είχα το Ν4 για λίγο καιρό και ήταν άχρηστο, ούτε τη μισή μέρα δεν έβγαζα. Αν είναι έτσι και το 5 να το βράσω.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας φυσικα ζυγιζει τις αναγκες του.

Αλλος θελει επιδοσεις, αλλος θελει καμερα, αλλος θελει μουρη, αλλος αυτονομια, καλο ηχειο, αλλος λεπτο τηλεφωνο.

Προσωπικα θεωρω το Nexus5 το complete package, εστω οσο πιο κοντα γινεται. Αν ειναι να θυσιασω την αυτονομια, so be it.

Εγω που τα λεω εχω Κινεζο με 2750mah μπαταρια και 4.5" οθονη που κραταει 3 μερες (72 ωρες) με 8 ωρες οθονη, χωρις data.

Τελικα δεν μου λεει και πολλα εμενα η αυτονομια, γιατι αν παιξω 2-3 ωρες Real Racing 3, η αυτονομια παει περιπατο.

Έτσι όπως εξελίσσεται, το full package είναι μάλλον το G2, με μοναδικό μειονέκτημα τις αναβαθμίσεις ως προς Nexus. Τέλος πάντων, θα περιμένουμε να δούμε τι θα μας ξεφουρνίσει η google, γιατί μας γκάστρωσε μέχρι να το βγάλει...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως εξελίσσεται, το full package είναι μάλλον το G2, με μοναδικό μειονέκτημα τις αναβαθμίσεις ως προς Nexus. Τέλος πάντων, θα περιμένουμε να δούμε τι θα μας ξεφουρνίσει η google, γιατί μας γκάστρωσε μέχρι να το βγάλει...

Παρα πολυ καλο το G2, αλλα εχει 480€ η εκδοση 16gb χωρις SD καρτα. Πολυ λιγα, οτι αλλο εκτος απο 32gb χωρις SD ειναι no buy.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως εξελίσσεται, το full package είναι μάλλον το G2, με μοναδικό μειονέκτημα τις αναβαθμίσεις ως προς Nexus. Τέλος πάντων, θα περιμένουμε να δούμε τι θα μας ξεφουρνίσει η google, γιατί μας γκάστρωσε μέχρι να το βγάλει...

Αν είχε SD και ένα λιγότερο καρακιτσαριό UI θα συμφωνούσα. Εγώ ψηφίζω Note 3.. αλλά επειδή είναι λίγο μεγάλο για μερικούς, S4 με 800άρη :p

Link to comment
Share on other sites

καλά, και η βασικα έκδοση του N5 16Gb θα ειναι και φυσικα χωρις υποστήριξη κάρτας :p

H 32άρα προφανως θα ειναι και ακριβότερη.

400$ λογικα θα εχει η 32. Να πω βαρια βαρια 450? Ειναι 330€ + οσα θελουν υπηρεσιες τυπου forward2me για να στο φερουν.

Πολυ λιγοτερα απο τα 16gb + 470€ του G2.

Αν είχε SD και ένα λιγότερο καρακιτσαριό UI θα συμφωνούσα. Εγώ ψηφίζω Note 3.. αλλά επειδή είναι λίγο μεγάλο για μερικούς, S4 με 800άρη :p

Aπο τα καλυτερα UI εχει το G2, δεν καταλαβαινω τι λες. Ειδικα η Notifiction bar, ειναι η καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.