Jump to content



Recommended Posts

Γιατι;

Το ενα θα πουλησει σαν nexus και το αλλο θα πουλησει σαν G2, με το δικο του interface και τα δικα του καλουδια.

Δεν ειναι ετσι.

Το nexus θα ειναι και φθηνοτερο.

Το ιδιο ειχε κανει και με τα nexus 4 / optimus g (ειναι ιδια).Η lg δεν εκανε gamma correction στην οθονη , και εδωσε στο nexus σημαντικα χειρότερη κάμερα (κατι που αναμενω και στο nexus 5 , συγκριτικά με το G2)...

Στοχος της Google με τα nexus δεν ειναι να πουλησει τρελά (που θα το κανει ετσι και αλλιώς) , αλλα να δωσει ενα showcase της απόλυτης android εμπειριας.

Επίσης ,σιγουρα δεν θέλει να κοντράρει τα hi end κινητά των φίλων και συνεργατών της...

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

Παω στοιχημα οτι το 50% του κοσμου ουτε καν ψαχνει specs και αγοραζει απο βιτρινα.

Τωρα που μου λες οτι η LG δεν εκανε gamma correction και εδωσε χειροτερη καμερα στο 4 για να ριξει το Nexus 4, αυτα ειναι ιστοριες για αγριους.

Σε αλλους απευθυνεται η ετικετα Nexus και σε αλλους η ετικετα G2/Optimus G κλπ

ΥΓ

Την Google την συμφερει μια χαρα να αγοραζουν φτηνοτερες συσκευες απο αυτην.

Εχει το πανω χερι.

Θα τσινισει η Samsung? Με ποιο OS; Το Tizen; Σε πολλα χρονια απο τωρα και αν τα καταφερει, ειναι στοιχημα.

Μεχρι να γινει αυτο, η Google θα μπορει να διαθετει high end κινητα και μονη της (Motorolla) mid/low range παντα θα βγαζουν ολες οι εταιριες με android.

Aμα λαχει, αγοραζει και καμια HTC και τους τελειωνει ολους.

Link to comment
Share on other sites

More leaks

He said that the phone "doesn’t feel cheap like a Samsung device," "feels great in the hand" and is "similar to holding a G2."

nexus1.jpg

Καλά, δεν σκέφτηκαν ότι θα κάθεται λίγο ανισόρροπα χωρίς θήκη, λόγω της κάμερας που εξέχει;

Θα μου πείτε, ποιος το αφήνει χωρίς θήκη...;

Πιστεύω όμως ότι ίσως θα έπρεπε να είναι εντελώς flat.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου κάνει εντύπωση.

Προσωπικά όσα κινητά έχουν περάσει από τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια, κανενα δεν ήταν απόλυτα επίπεδο.

Είναι και ένας τρόπος να προστατέψεις το φακό της κάμερας από άμεση επαφή με αντικείμενα. Ακόμα και ο παππούς των smartphones της LG (το Optimus 2X) κάπως έτσι ήταν, και προφανώς και το G2.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, μια ερώτηση θελω να κανω γι αυτους που εχουν παρει απο play store.

Επειδή παει ενας φίλος μου Καναδα αυτες τις μερες, και εχει συγγενείς εκει που εχουν πιστωτική κάρτα, σκεφτομαι να το αγοράσω ετσι. τι χρειάζεται εκτός απο την πιστωτική? φανταζομαι καποιο gmail? Κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, μια ερώτηση θελω να κανω γι αυτους που εχουν παρει απο play store.

Επειδή παει ενας φίλος μου Καναδα αυτες τις μερες, και εχει συγγενείς εκει που εχουν πιστωτική κάρτα, σκεφτομαι να το αγοράσω ετσι. τι χρειάζεται εκτός απο την πιστωτική? φανταζομαι καποιο gmail? Κατι αλλο?

Και εκτός απο αυτο, αυτο που επίσης θέλω να ρωτήσω ειναι οτι τωρα που υποτίθεται ειναι out of stock για αποστολή 5 Νοέμβρη, δεν μπορείς να κανεις καθολου παραγγελία; Ή σε αφήνει να κανεις παραγγελία απλα θα ειναι με την επόμενη αποστολή( λένε για 8 Νοέμβρη);;;

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός απο αυτο, αυτο που επίσης θέλω να ρωτήσω ειναι οτι τωρα που υποτίθεται ειναι out of stock για αποστολή 5 Νοέμβρη, δεν μπορείς να κανεις καθολου παραγγελία; Ή σε αφήνει να κανεις παραγγελία απλα θα ειναι με την επόμενη αποστολή( λένε για 8 Νοέμβρη);;;

Όταν λέει το play out of stock δε μπορείς να παραγγείλεις γενικά.

Αυτή τη στιγμή μπορείς:

Να παραγγείλεις απο US το 32αρι σε άσπρο ή μάυρο, αλλά λέει αποστολή σε 2 - 3 βδομάδες. Το 16αρι δε μπορείς να το παραγγείλεις αυτή τη στιγμή.

Να παραγγείλεις απο UK το 16αρι και 32αρι σε άσπρο με αποστολή σε 1 - 2 μέρες.

Να παραγγείλεις απο UK το 16αρι και 32αρι σε μαύρο με αποστολή στις 8 Νοεμβρίου.

Στα άλλα play stores βαριέμαι να κοιτάξω τώρα :p

Πάντως, σε σχέση με πέρσι η διαθεσιμότητα ή είναι καλύτερη ή υπάρχει λιγότερη ζήτηση, αφού δεν έχει δημιουργηθεί ιδιαίτερο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την ενημημέρωση και για τον κοπο σου [MENTION=9381]papajim[/MENTION]

θα το παρω απο καναδά που εχω ατομο οπως αναφέρω, αρα θα περιμένω.

Ξερεις μήπως και αν μπει κανενας φόρος εκτός απο τα μεταφορικά για αποστολή σε καναδα?

Link to comment
Share on other sites

Εξτρα φόρος δεν νομίζω να μπαίνει μόνο αν περάσει το δέμα τελωνείο(εκεί λογικά θα ψιλο τσούξει το κόστος)

επίσης play store germany χθες το βράδυ 16gb(όλα) σε 3-4 εβδομάδες,32gb από 8 Νοεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

Για όσους σκέφτονται να το πάρουν από την άλλη μεριά της λίμνης, νομίζω έχει διαφορετικές μπάντες LTE. Κοιτάξτε το εάν σαν ενδιαφέρει...

edit:

North America:

GSM: 850/900/1800/1900 MHz

CDMA: Band Class: 0/1/10

WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8/19

LTE: Bands: 1/2/4/5/17/19/25/26/41

Rest of World:

GSM: 850/900/1800/1900 MHz

WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8

LTE: Bands: 1/3/5/7/8/20

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

Παω στοιχημα οτι το 50% του κοσμου ουτε καν ψαχνει specs και αγοραζει απο βιτρινα.

Τωρα που μου λες οτι η LG δεν εκανε gamma correction και εδωσε χειροτερη καμερα στο 4 για να ριξει το Nexus 4, αυτα ειναι ιστοριες για αγριους.

Σε αλλους απευθυνεται η ετικετα Nexus και σε αλλους η ετικετα G2/Optimus G κλπ

ΥΓ

Την Google την συμφερει μια χαρα να αγοραζουν φτηνοτερες συσκευες απο αυτην.

Εχει το πανω χερι.

Θα τσινισει η Samsung? Με ποιο OS; Το Tizen; Σε πολλα χρονια απο τωρα και αν τα καταφερει, ειναι στοιχημα.

Μεχρι να γινει αυτο, η Google θα μπορει να διαθετει high end κινητα και μονη της (Motorolla) mid/low range παντα θα βγαζουν ολες οι εταιριες με android.

Aμα λαχει, αγοραζει και καμια HTC και τους τελειωνει ολους.

Ουτε κατα διάνοια δεν σκέφτεται έτσι η google.

Δινει σε ολους πίτα , και βγάζει αεριτζήδικα λεφτά απο κάθε συσκευή που πουλιέται.Δεν μπορεί να εχει τα ιδια κέρδη απο μονοπώλιο μια εταιρείας με συγκεκριμένες σε αριθμό και στυλ συσκευές.Ετσι , καλύπτει ολη την γκάμα.

Επίσης , κανένα nexus κινητό δεν κοντραρε ποτέ στα ίσια τις κορυφαίες συσκευές των "μεγάλων".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.