Jump to content



Recommended Posts

Βασικά δεν νομίζω να το αλλάξω τόσο γρήγορα μιας και είναι το προσωπικό. Το επαγγελματικο θα παραμείνει BlackBerry.

Παρατηρήσεις : snap 800 on idle είναι απίστευτος. Τρομακτικά snappy σε σχέση με οτιδήποτε έχει περάσει από τα χέρια μου.

Η οθόνη σχετικά καλή, κάτω από HTC ONE και LG G2

Το ηχείο μονοφονικά ηλίθιο αν καπακωσεις το αριστερό ηχείο πέφτει μουγκαμαρα

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν νομίζω να το αλλάξω τόσο γρήγορα μιας και είναι το προσωπικό. Το επαγγελματικο θα παραμείνει BlackBerry.

Παρατηρήσεις : snap 800 on idle είναι απίστευτος. Τρομακτικά snappy σε σχέση με οτιδήποτε έχει περάσει από τα χέρια μου.

Η οθόνη σχετικά καλή, κάτω από HTC ONE και LG G2

Το ηχείο μονοφονικά ηλίθιο αν καπακωσεις το αριστερό ηχείο πέφτει μουγκαμαρα

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Φαντάζομαι αν καπακώσεις το δεξί μικρόφωνο δεν πέφτει μουγκαμάρα :p

Μια και το σύγκρινες με το G2... τι άλλο λέει η μεταξύ τους σύγκριση?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αν καπακώσεις το δεξί μικρόφωνο δεν πέφτει μουγκαμάρα :p

Μια και το σύγκρινες με το G2... τι άλλο λέει η μεταξύ τους σύγκριση?

G2 ειναι σαφως ανωτερο σε οθονη και μπαταρια και καμερα (αν και μαλλον software θεμα το αργο focus). But all things considered, εχουμε φτασει σε σημειο που πριζες δεν εχουμε στον *μπιπ* μας και πρεπει να εισαι πολυ οθονο-ψυχακιας για να πεις οτι η οθονη του G2 ειναι ΠΟΛΥ καλυτερη απο του N5.

Σε θεμα feeling το N5 κερδιζει λογο μη σκατο glossy backplate.

Σε σχεση με N4 ειναι σαφης αναβθμιση [MENTION=5110]qbiefox[/MENTION]. Καλο χρυσο και σκυλι το N4 βεβαιως, αλλα η αλλαγη chipset κανει εμφανεστατη αισθηση παντου.

Τωρα σε σχεση με S800/Adreno400 δεν νομιζω να δουμε παπαδες, μιας και πρεπε ινα αλλαξει η λιθογραφια για να υπαρξη σοβαρη βετιωση.

PS ART Runtime is the shiiiiiiet! Αν και πειραματικο ακομα, το γεγονος οτι θα υπαρχει native code enviroment και οτι θα υπαρχει πλεον η δυναμικη για πιο efficient coding απο τους devs δινει αισθηση οτι περιμενουμε καλυτερα πραγματα απο το android στο εγγυς μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτη την φορά εχει μεγαλύτερο προβάδισμα το g2 με το nexus 5 σε σχεση με nexus 4-optimus g.Τώρα πιστεύω αξίζει καλύτερα το g,ειδικα με τις τελευταίες κινήσεις της google..

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από Andrewk
Link to comment
Share on other sites

Κατασκευή για κλάματα. Πληροφοριακά το GNex έχει πέσει πάμπολες φορές και το μόνο που έφυγε είναι η μπογιά (ελάχιστα)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Wkb5Qe_-0k0]Nexus 5 Drop Test! - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Κατασκευή για κλάματα. Πληροφοριακά το GNex έχει πέσει πάμπολες φορές και το μόνο που έφυγε είναι η μπογιά (ελάχιστα)

butterfinger get cases u fools!

[MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Δεν κανω τυπικη χρηση της συσκευης για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα για την μπαταρια. Την δεδομενη χρονικη περιοδο η συσκευη καθεται στον idle πωπο της το μεγαλυτερο μερος της ημέρας. Αν και εφοσον αποφασισω να την κανω workphone θα μπορεσω να εκφερω γνωμη

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάω για το n5 συγκεκριμένα αλλά γενικα:

βλέπω απειρα drop tests στο youtube. πραγματικά υπάρχει ανθρωπος που το παιρνει αυτο το πραγμα σοβαρα???? υπάρχουν τοσοι πολλοι παραγοντες που παιζουν ρολο στο πως θα πεσει, που ειναι τουλαχιστον σχετικο το τι θα γινει και σιγουρα μη ασφαλές για εξαγωγη συμπερασμάτων. το βαρος, η γωνία πτώσης, κλπ

μου κανει τρομερή εντυπωση που καποιοι βασίζονται σε αυτα

Έγινε επεξεργασία από obelix7
Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτεται από την Google. Η LG όμως δε μασάει, μέχρι στιγμής Ελληνικό και Αγγλικό LG Support έχουν απαντήσει "φέρτο σε μας, μια χαρά καλύπτεσαι".

Εγγύηση ή επισκευή; Αν ειναι ετσι να φερω 2-3 καραβιες :p

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση ή επισκευή; Αν ειναι ετσι να φερω 2-3 καραβιες :p

"You will have a warranty in both countries with the Nexus 5"

- LG, Νοέμβριος 2013

Edit: Ok, η Google λέει όχι, η LG λέει έλα σε μας. Οπότε είμαστε μια χαρά από υποστήριξη.

attachment.php?attachmentid=59146&stc=1&d=1383559238

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε, mobile συσκευές είναι, ταξιδεύεις μ'αυτές και χαλάνε. Ποιος κατασκευαστής θα σου πει "sorry τον ήπιες, θα πρέπει να επιστρέψεις για να το φτιάξουμε";

Μέχρι στιγμής, Apple, Samsung, LG, OCZ και Asus που έχω ψάξει, όλοι μου έχουν πει "φέρτο", το οποίο σε email/chat κλπ θεωρείται as good as a contract.

Μέχρι και για τους Samsung SSDs που παίρνω τόσα χρόνια από Newegg μου το έχει πει η Samsung "τα 3.5" και 5.25" προϊόντα μας έχουν μόνο τοπική εγγύηση, αλλά ο,τιδήποτε 2.5" θεωρείται mobile και θα στο φτιάξουμε στο πλησιέστερο μαγαζί μας στη χώρα που βρίσκεσαι".

Τώρα γιατί η Google το λέει αλλιώς, δεν ξέρω. Ίσως το παίζουν εκ του ασφαλούς, ίσως δεν έχουν ακόμα την υποδομή για τόσο πλήρη υποστήριξη στο hardware, τι να πω.

Αλλά με τα σημερινά δεδομένα, αυτή η άρνηση θεωρείται εξαίρεση και ο κανόνας είναι "άμα το παίρνεις στην χειραποσκευή στην πτήση, κουβαλάει την εγγύησή του".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.