Jump to content



Recommended Posts

Είχα ρωτήσει ελληνική μεταφορική στην Αγγλία που έχει γραφεία και στην Ελλάδα και για κινητό μου είχε πει 5-10€ και παραλαβή απο Ασπρόπυργο.

Δεν ξέρω όμως αν επιτρέπεται να πω όνομα μη θεωρηθεί διαφήμιση!

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει ελληνική μεταφορική στην Αγγλία που έχει γραφεία και στην Ελλάδα και για κινητό μου είχε πει 5-10€ και παραλαβή απο Ασπρόπυργο.

Δεν ξέρω όμως αν επιτρέπεται να πω όνομα μη θεωρηθεί διαφήμιση!

Πάλι όμως πρέπει κάποιος να το αγοράσει από εκεί και να τους παραδώσει για αποστολή...

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Πάλι όμως πρέπει κάποιος να το αγοράσει από εκεί και να τους παραδώσει για αποστολή...

Mobile

Όχι, μου είχαν πει πως εαν το αγοράσω εγώ απλά βάζω σαν διεύθυνση αποστολής αυτή του γραφείου τους.

Link to comment
Share on other sites

Long press > lag.

Edit: για να μην πούμε για την διαφορά μεταξύ 3 fixed toggles και 20+ toggles από τα οποία μπορείς να επιλέξεις ποια θα φαίνονται κλπ.

Δεν θέλει παραπάνω καιρό χρήσης για να καταλάβει κάποιος ότι από άποψη χρηστικότητας το TouchWiz είναι σκάλες ανώτερο από το Kitkat experience...

Δεν αμφιβάλλώ ότι ο λόγος που το TouchWiz ίσως θα lagάρει λίγο σε κάποιες διεργασίες, οφείλεται στο ότι το έχουν κάνει πιο εύχρηστο, αλλά αυτό δεν είναι που ζητάμε ούτως ή άλλως; Και στην τελική 3 taps με πιθανότητα για lag στο ένα από αυτά, θέλουν πολύ λιγότερο χρόνο από 6 taps και long presses.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.settings

Για μενα η ταχυτητα και η αισθηση που σου δινει οτι χρησιμοποιεις "πουπουλο" ειναι μακραν καλυτερη απο οποιαδηποτε αλλη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα το απόγευμα απο φίλο....που το αγόρασε απο Αγγλία...

Και τώρα dead pixel στην μέση της οθόνης...

Άντε να δουμε αν θα με καλυψει η lg Ελλάδας για ενα dead pixel.....

Πραγματικα σκέφτομαι αν όλα τα κανει το n78 μου διότι το παράτησαν μετα απο 5 χρονια:weep:

Link to comment
Share on other sites

μια ιδέα τούβλο είναι το z1(170 gramms....)

από υποστήριξη δεν έχω ιδέα....

και με τα updates θα πάρει official 4.4 όταν δεήσει η sony

σίγουρα καλύτερη μπαταρία(όχι και ιδιαίτερα δύσκολο vs nexus 5) και καλύτερη κάμερα

αα λέει πως είναι dust- and waterproof(δεν θέλω να το δοκιμάσω)

πραγματικά δεν ξέρω (προσωπικά θα έμενα στο nexus 5 αλλά εγώ έχω θέμα με την sony...δεν την γουστάρω οπότε δεν είμαι και ο πιο αντικειμενικός σχολιαστής)

on another note έχει κανείς ιδέα τί παίζει με το service της lg(ποιότητα υπηρεσιών -ταχύτητα - αξιοπιστία?)...διότι αυτό το dead pixel μου παρασπάει τα νεύρα....αν και μάλλον με το νέο έτος θα το φτιάξω

Link to comment
Share on other sites

Μου έκατσε να το ανταλλάξω με ένα Z1 και το σκέφτομαι... :(

Thoughts?

Το ανάποδο θα βόλευε πιο πολύ :).

Αν είχες κανένα Ζ1 με απόδειξη αγοράς θα το αντάλλαζες για G2 με την προώθηση της LG. Δηλαδή ένα Ν5 on steroids!

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα το απόγευμα απο φίλο....που το αγόρασε απο Αγγλία...

Και τώρα dead pixel στην μέση της οθόνης...

Άντε να δουμε αν θα με καλυψει η lg Ελλάδας για ενα dead pixel.....

Πραγματικα σκέφτομαι αν όλα τα κανει το n78 μου διότι το παράτησαν μετα απο 5 χρονια:weep:

Δεν θα το άλλαζα.

Μόνο με note 3 η s4...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το άλλαζα.

Μόνο με note 3 η s4...

μάλλον κάπου χάθηκε το νόημα σε αυτό που έγραψα ή έγινε λάθος quote

είχα nokia n78 5 χρόνια(symbian s60 3rd version)

πήγα σε nexus 5 (με dead pixel.....damn :hang2: )

και τώρα ψάχνω user experience/comments για το service της lg..

[guess mode on]

μήπως ήθελες να κάνεις quote το post του chosen για την ανταλλαγή nexus 5-sony z1?\

[guess mode off]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το άλλαζα.

Μόνο με note 3 η s4...

S4 δε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα. Note 3 εννοείται, αλλά εδώ και 2 μέρες που ψάχνομαι σε τοπικά sites, δεν ενδιαφέρεται κανείς. Επίσης, οι άσχετοι φοβούνται όταν βλέπουν ότι "το LTE δουλεύει μόνο στην Αμερική" και νομίζουν ότι πουλάω χαλασμένο κινητό...

Μάλλον θα κάνω την ανταλλαγή με το Z1 (το οποίο επίσης δεν θεωρώ καλό, άκου εκεί ίδιες διαστάσεις/βάρος με το Note 3 και 0.7" μικρότερη οθόνη...) για να μπορέσω μετά να το αλλάξω με κανένα G2/Note3, γιατί το Αμερικάνικο Nexus 5 τους φοβίζει τους ντόπιους εδώ (Ιρλανδία) :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

την έχω εγώ την neo hybrid....

πολύ καλή κατασκευή

σχετικά βαριά (κινητό και θήκη 160 gramms)

χαλλάει την αίσθηση της πλάτης επειδή είναι τετράγωνη πίσω

πίσω αποκτά γρατζουνιές-σημαδάκια εύκολα(δεν τα αισθάνεσαι τα βλέπεις μόνο)

σε εμένα τουλάχιστον τα πλήκτρα είναι πολύ έως υπερβολικά ευαίσθητα και έχουν κενά(ειδικά το volume)

η υποδοχή για headphone είναι σχετικά μικρή (mh1 δεν χωράνει )

τέλος crash test από το ύψος του όμου με την οθόνη face down σε πλακάκι (δίχως screen protector) το κινητό δεν έπαθε τίποτα(ούτα γρατζουνιά όμως)..(εγώ ένα μίνι εγκεφαλικό το πέρασα μέχρι να το σηκώσω)

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να παρω πρωτα το κινητο και να δω τι γινεται. απλά επειδη αυτο που εχω τι φαει τις τουμπες του, το σκέφτομαι σοβαρα για θηκη για το N5. απλά δεν ειδα και καμια αλλη που να με τραβηξε ιδιαίτερα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.