Jump to content



Recommended Posts

Και για να σας φύγει η απορία, από Αμερική βγαίνει €324 τελική:

attachment.php?attachmentid=59176&stc=1&d=1383587467

Ο φόρος προστίθεται γιατί η Google είναι βασισμένη στην California που έχει φόρο.

Όταν ψωνίζω από NewEgg.com ή Amazon.com ή από μαγαζί της Apple και τα στέλνω στα πεθερικά μου στην Βοστόνη (πάνω από 10 φορές συνολικά), δεν μπαίνει καθόλου επιπλέον φόρος, ό,τι βλέπω στη σελίδα προϊόντος, αυτό πληρώνω.

Μια φορά που ψώνισα από Amazon.com όμως και η παράδοση έγινε στον γαμπρό μου στο Palo Alto (California) μπήκε επιπλέον φόρος κανονικά.

post-129-1416077873,0481_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία το 32 GB κοστίζει 399€ και 10€ μεταφορικά, αλλά το μαύρο τουλάχιστον έχει εξαντληθεί.

Και ποσα θέλουν ακόμα οι εταιρίες για Αποστόλη Ελλάδα και αγορά του απο εκεί;

τα 32 θεωρώ οτι είναι αχρειαστα. Ταινίες δεν περναω, πεντε άλμπουμ Φλακ έχω και καμια 30αρια εφαρμογές και περισσεύει κιόλας χώρος.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Και ποσα θέλουν ακόμα οι εταιρίες για Αποστόλη Ελλάδα και αγορά του απο εκεί;

τα 32 θεωρώ οτι είναι αχρειαστα. Ταινίες δεν περναω, πεντε άλμπουμ Φλακ έχω και καμια 30αρια εφαρμογές και περισσεύει κιόλας χώρος.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Δεν ξέρω καν αν υπάρχουν εταιρίες που κάνουν κάτι τέτοιο, αλλά με το ρίσκο του φόρου εισαγωγής, εγώ θα το έπαιρνα από Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καν αν υπάρχουν εταιρίες που κάνουν κάτι τέτοιο, αλλά με το ρίσκο του φόρου εισαγωγής, εγώ θα το έπαιρνα από Γερμανία.

Για Γερμανια ρωτησα! Εχω γνωστο απο Αμερικη αλλα δεν θελω να "υποχρεωθω", γιατι γλυκοκοιταζω κατι ακουστικα..!:p

Link to comment
Share on other sites

Και ποσα θέλουν ακόμα οι εταιρίες για Αποστόλη Ελλάδα και αγορά του απο εκεί;

τα 32 θεωρώ οτι είναι αχρειαστα. Ταινίες δεν περναω, πεντε άλμπουμ Φλακ έχω και καμια 30αρια εφαρμογές και περισσεύει κιόλας χώρος.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Δεν ξέρω καν αν υπάρχουν εταιρίες που κάνουν κάτι τέτοιο, αλλά με το ρίσκο του φόρου εισαγωγής, εγώ θα το έπαιρνα από Γερμανία.

Προσωπικά έχω συγγενή και θα μου το στείλει αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και τελειωσα το στησιμο.

Πρωτες εντυπωσεις:

+

ταχυτατο

πολυ καλο wifi

εξαιρετικο σημα

-

Οθονη μετρια σε μεγαλες κλισεις

μετριο ηχειο

ελαφρυ (υποκειμενικο)

Ακομα δεν εχω ωρες χρησης για μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάνε μια συγκρισούλα και για εμάς που δε ξέρουμε αν θα πάρουμε Nexus 5 ή μεταχειρισμένο Nexus 4! :p

Κάνε υπομονή να πάρεις μτχ nexus 5 σε μερικούς μήνες από τώρα αν θες τη γνώμη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιος θα πουλήσει nexus5 σε 2-3-5 μήνες? Κάτι πιο δυνατό δεν πρόκειται να βγει. Και αν βγει, η τιμή θα είναι... :rant:

Απο Ιανουαριο μπαινει σε full παραγωγη ο νεος Snap με adreno 400. O Narta γνωστος οτι αλλαζει πιο γρηγορα κινητο παρα σωβρακο θα το βγαλει στις αγγελιες!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιος θα πουλήσει nexus5 σε 2-3-5 μήνες? Κάτι πιο δυνατό δεν πρόκειται να βγει. Και αν βγει, η τιμή θα είναι... :rant:

γενικά πάντα υπάρχει κίνηση στις αγγελίες. και με λιγη καλή θέληση και συννενόηση μπορείς να βγάλεις και λαβράκια πολλές φορές ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιος θα πουλήσει nexus5 σε 2-3-5 μήνες? Κάτι πιο δυνατό δεν πρόκειται να βγει. Και αν βγει, η τιμή θα είναι... :rant:

Μην το δένεις κόμπο, εγώ θα το έχω σε 8 ή 35 μέρες (ανάλογα με το αν θα το φέρει η πεθερά ή ο πεθερός :hehe: ) και ενώ ξέρω τι να περιμένω από άποψη specs και ταχύτητας, δεν ξέρω αν θα με απογοητεύσει η μπαταρία και η μη ύπαρξη TouchWiz.

Link to comment
Share on other sites

Απο Ιανουαριο μπαινει σε full παραγωγη ο νεος Snap με adreno 400. O Narta γνωστος οτι αλλαζει πιο γρηγορα κινητο παρα σωβρακο θα το βγαλει στις αγγελιες!

Το μπαίνει σε παραγωγή, μέχρι να τον δεις σε κινητό, απέχει κανά 6μηνο. Οπότε καλό καλοκαίρι...

γενικά πάντα υπάρχει κίνηση στις αγγελίες. και με λιγη καλή θέληση και συννενόηση μπορείς να βγάλεις και λαβράκια πολλές φορές ;)

Είδες πολλά nexus 4 να πωλούνται? Ειδικά τον πρώτο καιρό... Γιατί εγώ ότι αγγελίες είδα τότε, ήταν από εξυπνάκηδες που προσπαθούσαν να βγάλουν κέρδος, επειδή είχαν γνωστό σε αγγλία/αμερική (και φυσικά τους τακτοποιούσα καταλλήλως :p). Ούτε τώρα που βγήκε αντικαταστάτης δεν πωλούνται nexus 4.

[MENTION=129]Chosen[/MENTION] μην μιλάς για touchwiz. Με κάνεις να σε λυπάμαι όπως λυπάμαι τους κολλημένους iphoneάκιδες :hehe: Πάντως για μπαταρία, σε λάθος κινητό κοιτάς. Είναι ίσως το μοναδικό πράγμα που δεν θα είναι ανταγωνιστικό :(

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.