Jump to content



Recommended Posts

Από Γερμανία πόσο βγαίνει; Μένω Ιρλανδία, οπότε θεωρητικά και με το γερμανικό θα ήθελα άλλο φορτιστή, αλλά γενικότερα δε με απασχολεί το θέμα (έχω 4-5 USB φορτιστές Samsung, Oppo, 1A & 2A).

Το 32άρι από Αμερική θα μου βγει γύρω στα €295-300, φορτιστή δεν αγοράζω. Εγγύηση δεν είμαι σίγουρος τι παίζει, αλλά αν η μόνη διαφορά είναι το LTE, δε με χαλάει.

Σαφώς πιο φθηνό 100+ ευρώ. Δεν θα έχεις LTE και εγγύηση

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς πιο φθηνό 100+ ευρώ. Δεν θα έχεις LTE και εγγύηση

Εγγύηση γιατί όχι; Αν πάρεις ένα κινητό και χαλάσει ενώ ταξιδεύεις, τον ήπιες; Ποια εταιρία θα σου πει "πρέπει να περιμένεις μέχρι να επιστρέψεις σπίτι σου για να το φτιάξεις";

Link to comment
Share on other sites

H εγγύηση ισχύει εντός ΕΕ, North America, EMEA etc. Αν δεν πωλείται το συγκεκριμένο μοντέλο στο εκάστοτε region δεν παρέχεται εγγύηση. Μπορείς να το στείλεις πίσω.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση γιατί όχι; Αν πάρεις ένα κινητό και χαλάσει ενώ ταξιδεύεις, τον ήπιες; Ποια εταιρία θα σου πει "πρέπει να περιμένεις μέχρι να επιστρέψεις σπίτι σου για να το φτιάξεις";

Και όχι δεν περιμένεις να επιστρέψεις το επισκευάζει με δικό σου κόστος στην τοπική αντιπροσωπία

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

email στην LG Europe ή στην τοπική LG "ζω το μισό χρόνο στο Λ.Α. και το μισό χρόνο στο Τουβλίνο. Αν το αγοράσω από το Λος Άνχελες με καλύπτετε σε περίπτωση που τα κακαρώσει ενώ είμαι στο Τουβλίνο/στην Ευρώπη;".

Αυτό κάνω όταν είναι να ψωνίσω πράγματα από Ελβετία και δεν ξέρω αν με καλύπτουν οι εγγυήσεις στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

post-10410-1416077870,4289_thumb.jpg

Η ερώτηση και απάντηση που είχα λάβει. Είχα ρωτήσει συγκεκριμένα για αγορά από το US Play Store

Γενικά όμως η LG Ελλάς παρέχει εγγύηση σε οτιδήποτε μπορεί να επιδιορθώσει. Αρκεί δηλαδή να έχει ανταλλακτικά για το προϊόν.

Έγινε επεξεργασία από djuan1988
Link to comment
Share on other sites

οι τιμες 349/399 usd ειναι χωρις φπα. καθε πολιτεια εχει τον δικο της φαπα! αν μπειτε στο ebay θα δειτε αποδειξεις προ-παραγγελειας (που τα πουλανε οσο γουσταρουν) που μπαινει φορος, εχω δει μεχρι και 40δολλαρια στα 350. επισης θα πρεπει να σκεφτεστε και το τελωνιο αν δεν ερθουν να σας το δωσουν στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες 349/399 usd ειναι χωρις φπα. καθε πολιτεια εχει τον δικο της φαπα! αν μπειτε στο ebay θα δειτε αποδειξεις προ-παραγγελειας (που τα πουλανε οσο γουσταρουν) που μπαινει φορος, εχω δει μεχρι και 40δολλαρια στα 350. επισης θα πρεπει να σκεφτεστε και το τελωνιο αν δεν ερθουν να σας το δωσουν στο χερι.

Ποσο σιγουρος εισαι γι αυτο που λες με το φπα??? βλεπω κατι screenshots και ειναι το πολυ μεχρι 369 δολλαρια...

Link to comment
Share on other sites

Ποσο σιγουρος εισαι γι αυτο που λες με το φπα??? βλεπω κατι screenshots και ειναι το πολυ μεχρι 369 δολλαρια...

Χθες είχε ένας ενα 16αρι με 389$ απόδειξη και γενικά επαιζε πολύ ο φορος. Για να μην υπολογιζετε πως τα 350 δολλάρια θα είναι 250€ περιπου. Έχει και μεταφορικά και φόρο. Και στη συνέχεια έχει και ασυμβατοτητα με το lte και εγγύηση (;)-φορτιστης. Έχω γνωστό Αμέρικα αλλά μάλλον θα το χτυπησω απο γνωστό Αγγλία, συμφέρει καλυτερα θεωρώ. (Εαν τελικά το πάρω..)

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαριστεί το θέμα εγγυησης, μόλις επικοινώνησα με LG. Ο διάλογος ειναι copy paste απο το Live chat στην επισημη ιστοσελιδα

- Γεια, Andreas. Πως μπορώ να σας βοηθήσω;

- καλημέρα. θα ηθελα να αγοράσω το Nexus 5. μπορώ να το αγοράσω απο το play store απο Ηνωμένες πολιτείες. Αυτο που θα ηθελα να ρωτήσω ειναι αν Θα με καλύπτει η εγγυηση και στην ελλαδα

- Από Play Store έχετε διεθνή εγγύηση.

- ευχαριστω πολύ

- Ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε το chat. Να έχετε μια όμορφη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

- Από Play Store έχετε διεθνή εγγύηση.

meh

googleplay-support@google.com

05:35 (4 hours ago)

to me

Hello Petros,

Thank you for contacting Google.

Regarding your question about the device's hardware warranty. The device is only covered in the country that you purchased it in.

All our Nexus 5's come unlocked and can be used anywhere. In order to use it in another country, it has to have GSM or CDMA and be on a carrier provider in that country.

I hope this answered your questions.

If you have any further questions or concerns, please feel free to reply directly to this email and I'll be glad to further assist you.

Regards,

Dominique

Google

Edit: Ok, η Google λέει όχι, η LG λέει έλα σε μας. Οπότε είμαστε μια χαρά από υποστήριξη.

attachment.php?attachmentid=59146&stc=1&d=1383559238

post-129-1416077871,1038_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανικό play store και υπηρεσία forward για εδώ θα πληρώσω τελωνείο ή μπα?

Το ίδιο από Αγγλία?

Sent from my LG-P990 using Tapatalk HD

Δεν έχει τελωνείο, ουτε απο Γερμανία ουτε απο Αγγλία..

Ποσο βγαίνει ρε παιδία απο Γερμανία και Αγγλία μαζί με φόρο και μεταφορικά;;

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Ξέρεις κανέναν να κυκλοφορεί με 2 μπαταρίες? Εγώ όχι.

Και στην τελική, πάρε ένα καλώδιο usb αντί να πάρεις μπαταρία.

εγω..παντα μια φορτισμενη στο τσαντακι μου.

οταν το σκιζω ολη μερα στη δουλεια και τυχει να βγω μετα και να θελω ιντερνετ η gps τοτε ναι κουμπωνω την αλλη και τελειωνει το πανηγυρι

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τελωνείο, ουτε απο Γερμανία ουτε απο Αγγλία..

Ποσο βγαίνει ρε παιδία απο Γερμανία και Αγγλία μαζί με φόρο και μεταφορικά;;

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Από Γερμανία θα ήθελα να μάθω κι εγώ, από περιέργεια. Από Αγγλία παρήγγειλε ο narta, δες μερικά posts πιο πάνω, έβαλε screenshot από την παραγγελία του.

εγω..παντα μια φορτισμενη στο τσαντακι μου.

οταν το σκιζω ολη μερα στη δουλεια και τυχει να βγω μετα και να θελω ιντερνετ η gps τοτε ναι κουμπωνω την αλλη και τελειωνει το πανηγυρι

Και δω τα ίδια, δε μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείται τόσο περίεργο το συγκεκριμένο σκηνικό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.